reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w wielu 38-39 lat.

Też mi zależy na rodzeństwie dla syna...ale boje się czy nie za późno się obudziłam i pomyślałam że nie chce żeby został sam jak nas zabraknie [emoji19]
Ja mam córkę 15 lat i bardzo się cieszy że będzie miała rodzeństwo [emoji4]
 
reklama
Popieram dziewczyny. Ja właśnie czekam na pierwsze dzieciątko (termin na maj), a w tym roku skończę 36 lat.

Mąż chce 2, a mnie marzy się 3 dzieci ❤️ Byle wyrobić się w najbliższych latach, bo do pracy planuję wrócić dopiero, jak najmłodsze pójdzie do przedszkola.

Jak tylko zdrowie pozwoli, rzadne opinie mi nie straszne. Że za późno? Phi... Może dla tych, co się w taki sposób wypowiadają 😜
 
Hej, ja również czekam na pierwsze dziecko, mój wiek 36l. Jestem w 15 tyg. Ze względów zdrowotnych przesunął się termin planowania ciąży o 3 lata. Poprzednia ciążę poroniłam.
Osobiście uważam, że ciąża ok 35 r.ż.jest już dość późna i trochę żałuję, że nie zdecydowaliśmy się na wcześniejszy termin, chociażby z tego względu, że nigdy nie wiadomo jak ciąża się skończy i ten margines zapasu robi się coraz krótszy. Poza tym wyższy wiek to zawsze podwyższone ryzyko wad genetycznych. Niemniej jednak uważam, że NIE JEST ZA PÓŹNO ☺️ Poza tym o tym wszystkim decyduje ostatecznie Bóg, w którego wierzę.
 
Witam dziewczyny. Co myślicie na temat ciąży w wieku 38-39 lat w dzisiejszych czasach? Czy to już nic nowego czy dalej jest odbierane jako późne macierzyństwo? Czy byście się zdecydowały na drugie dziecko w tym wieku? Pozdrawiam
To czy późno czy nie siedzi w twojej głowie. Ja urodziłam syna w wieku 38 l. A córka miała się urodzić rok później. Ale się pospieszyła.
 
Nie jest za późno, mam roczną córkę i synów 14 i 11 lat. Każda ciąża planowana, po drodze poronienie, ale warto było to wszystko przejsc, żeby było tak jak jest.

Polecam, macierzyństwo jest zupełnie inne niż 14 lat temu, bo i ja jestem inna, spokojniejsza, bardziej świadoma i cierpliwa.

Ludzie? Zasadniczo są pozytywne reakcje, czasami ktoś z pokolenia 60 + powie przytrafiło się, no co odpowiedź jest jedna że w XXI wieku to już dzieci się raczej nie przytrafiają.
 
Ja uważam, że to jest kwestia indywidualna i zależna od kobiety - jej zdrowia przede wszystkim. Jest większe ryzyko wad genetycznych i to jest natura, jej nie oszukamy, ale też nie jest oczywiście powiedziane, że dziecko urodzi się chore. Pytanie jest o naszą opinię i ja osobiście jeżeli zdrowie i chęci pozwalają to super. Osobiscie sama nie chciałabym być w ciąży w okolicach tego wieku (między innymi przez podwyższone ryzyko wad genetycznych), ponieważ drugie dziecko chciałbym urodzić do 35 roku życia, ale może życie zadecyduje inaczej.
 
reklama
Tylko w Polsce takie komentarze są możliwe. Gdzie indziej na świecie większość mam będących w ciazy około późnej trzydziestki jest traktowana tak samo jak inne mamy.
Osobiscie urodziłam córkę mając 36 lat a synka 38. Być może i miałabym kolejne ale miałam inne komplikacje i moje ciało więcej ciąż na chwile obecna nie zniosloby.
 
Do góry