reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Na razie na czczo śliczne, max 84, ale po posiłkach powoli są 125-135.

Jestem po wizycie, Pani dr mówi, że ponieważ nie mam ketonow w moczu, wagę mam stałą od miesiąca, to nie widzi jeszcze powodów do niepokoju i nie dała mi insuliny. Mam lekko skorygować dietę. :)
A jaką masz normę cukru po posiłkach? Moja doktorka mówiła że spokojnie godzinę po posiłku jak są do 140 to są w normie. Ja niestety mam problem z tymi rano ponieważ już nie wiem co jeść na noc zeby trzymały się do 90. 🤔
 
reklama
A jaką masz normę cukru po posiłkach? Moja doktorka mówiła że spokojnie godzinę po posiłku jak są do 140 to są w normie. Ja niestety mam problem z tymi rano ponieważ już nie wiem co jeść na noc zeby trzymały się do 90. 🤔
Norma do 140 po posiłku, ale zauważam, że mam wyższe cukry po posiłkach, które jeszcze 3-4 tyg temu dawały np. 115,a teraz jest 125. Zobaczymy co dalej.

Co i o której jesz na ostatnią kolacje? Może masz za długą przerwę między kolacja a śniadaniem?
 
Norma do 140 po posiłku, ale zauważam, że mam wyższe cukry po posiłkach, które jeszcze 3-4 tyg temu dawały np. 115,a teraz jest 125. Zobaczymy co dalej.

Co i o której jesz na ostatnią kolacje? Może masz za długą przerwę między kolacja a śniadaniem?
Ostatnia kolacja o 22. Zazwyczaj chleb graham z wędlina, kefir, jogurt naturalny, kapusta kiszona, ogórek i orzechy włoskie. Ponoc im bliżej 31 tygodnia to cukry bardziej lubią szaleć
 
Ostatnia kolacja o 22. Zazwyczaj chleb graham z wędlina, kefir, jogurt naturalny, kapusta kiszona, ogórek i orzechy włoskie. Ponoc im bliżej 31 tygodnia to cukry bardziej lubią szaleć
Jaki masz cukier po takiej kolacji?
Gdzieś ostatnio dziewczyny pisały, że jak wysoki cukier na czczo, to odstawiają nabial na kolacje. Moze tez, zamiast grahama, zmienić na chleb pełnoziarnisty z mąki 2000?
Mi diabetolog kazała eksperymentować jeśli cukry za wysokie. Badasz ketony rano?
 
Na razie na czczo śliczne, max 84, ale po posiłkach powoli są 125-135.

Jestem po wizycie, Pani dr mówi, że ponieważ nie mam ketonow w moczu, wagę mam stałą od miesiąca, to nie widzi jeszcze powodów do niepokoju i nie dała mi insuliny. Mam lekko skorygować dietę. :)
Mnie przy takich cukrach diabetolog pochwalila :) tez zauwazylam ze.wczesniej te same posilki dawaly nizsze wyniki ale powiedziala ze to normalne bo ciaza wyzsza a i apetyt wiekszy ogolem ;)
Naczczo mam dobre cukry a to ponoc najwazniejsze i gdyby cos sie dzialo to zauwazalne byloby wlasnie na tym porannym pomiarze. Poki jest okej mam sie nie martwic ;) Ja wypijam szklanke mleka jeszcze kolo polnocy i rano zazwyczaj maks 82;)
Cc mam zdiagnozowana jakos w 8-9tc chyba.
 
Hej. Wstałam dziś po 5 , ale co się dziwić jak o 21 już spałam. Tak się skończył romantyczny wieczór . Ta pogoda też wpływa na moje samopoczucie. Wypiłam herbatę. Umyłam podłogę zanim mąż i córka.wstaną. Bo umyć przy Helence dobrze podłogę graniczy z cudem. 🤦🏻‍♀️ Jeść mi się nie chce bo czuję jeszcze wczorajszą pizzę 😋🍕.

Dziś w planach mam lepienie pierogów. Chcę ich zrobić dość sporo , bo jutro siostra przychodzi przypilnować nam małej z dziećmi. A my z mężem wychodzimy na 2-3 godziny. Po za tym jak już lepić to na całego. Pomroze sobie część pierogów.
 
Mnie przy takich cukrach diabetolog pochwalila :) tez zauwazylam ze.wczesniej te same posilki dawaly nizsze wyniki ale powiedziala ze to normalne bo ciaza wyzsza a i apetyt wiekszy ogolem ;)
Naczczo mam dobre cukry a to ponoc najwazniejsze i gdyby cos sie dzialo to zauwazalne byloby wlasnie na tym porannym pomiarze. Poki jest okej mam sie nie martwic ;) Ja wypijam szklanke mleka jeszcze kolo polnocy i rano zazwyczaj maks 82;)
Cc mam zdiagnozowana jakos w 8-9tc chyba.
:(
Witam się sobotnio ;) U nas też buro szaro, ja jeszcze w łóżku bo nie mam na nic ochoty.

Co do tych cukrów po posiłkach też mi teraz skoczyły ale to od kiedy mam nakaz leżenia , czyli brak ruchu zrobił swoje , mam tak różnie ale przeważnie powyżej 100 do 120. Wcześniej do 100 skakało, rzadko kiedy powyżej , Na czczo przeważnie do 85.
 
Dzień dobry z rana. U nas słońce na szczęście świeci, wczoraj odebrała wyniki krwi i glukozy wszystko w porządku, leukocyty trochę zawyżone, ale to normalne. Dziś siostra wraca do Polski wiec zostajemy sami. Poniedzialek wizyta i w szpitalu i u mojego ginekologa, a we wtorek mam sesję brzuszkowa w pierwszej ciąży sobie odpuscilam i bardzo zalowalam wiec teraz ide sama, a jak mała się urodzi to juz we czwórkę sobie zrobimy.
 
Ostatnia edycja:
Jaki masz cukier po takiej kolacji?
Gdzieś ostatnio dziewczyny pisały, że jak wysoki cukier na czczo, to odstawiają nabial na kolacje. Moze tez, zamiast grahama, zmienić na chleb pełnoziarnisty z mąki 2000?
Mi diabetolog kazała eksperymentować jeśli cukry za wysokie. Badasz ketony rano?
Ketony badań. Wszystko z nimi ok. A po 22 już nie mierze cukru bo nie mam takich zaleceń. Staram sie eksperymentować z jedzeniem i te posiłki o których pisalam pomagają mi ustabilizować ten cukier. Chociaż czasem jest w granicach 90-95 Ale Pani diabetolog mówiła że jeśli nie powtarza się tak codziennie tylko 1-2 razy w tygodniu to nie jest źle
 
reklama
Dzień dobry wszystkim 😉
W poprzedniej ciąży miałam cukrzycę ciążowa, bez insuliny, tylko dieta i pamiętam, że jadłam w miarę normalnie, na początku to co w zaleceniach, ale i tak po niektórych produktach cukier mi skakał, np po kaszy, albo lepsze wyniki miałam po chlebie mieszanym niż po pelnoziarnistym, zapisywalam wszystko co jadłam i kombinowalam, to pewnie zależy od organizmu i każda musi trochę poeksperymentowac pod siebie 😉 ale wasze wyniki i tak są dobre, a skoki jeśli nie przekraczają granicy są normalne 👍

A sesja ciążowa, super pamiątka😉 też się zastanawiałam i waham się bo koleżanka o której myślalam żeby zrobiła mi zdjęcia, jest za granicą, ale przyjeżdża w maju i chyba poproszę ją o sesję noworodkową 🤗🤗
 
Ostatnia edycja:
Do góry