reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koronawirus a wizyta u ginekologa w 20 tyg ciazy

Nawet zakładając że zarażonych jest nie 60 a 6000 to przy populacji Polski jest to 0,0016% społeczeństwa.
Jest to liczba bliska zeru, nawet nie promil.
Nawet niech będzie tyle co piszesz choć może być dużo więcej/dużo mniej, to nigdy nie wiadomo gdzie i na kogo trafisz. Tak właśnie się szerzy epidemia - teraz już pandemia. Jak każdy będzie miał podejście „ trafienie na zarażonego jest bliskie zeru” to będziemy drugimi Włochami i Chinami 🤦‍♀️ Po to są obostrzenia i pewne ograniczenia żeby jednak nie rozprzestrzenić wirusa po kraju. Nie mówię aby zamykać się w domu na cztery spusty i ubrac się w kombinezon ale lekceważenie problemu prowadzi do katastrofy. Moim zdaniem wizyty ważne i takie których potrzebujemy - jak najbardziej z zachowaniem ostrożności ( w miarę możliwości własnym samochodem itp) ale inne radzę przełożyć - tak jak zalecają lekarze.
 
reklama
Nawet niech będzie tyle co piszesz choć może być dużo więcej/dużo mniej, to nigdy nie wiadomo gdzie i na kogo trafisz. Tak właśnie się szerzy epidemia - teraz już pandemia. Jak każdy będzie miał podejście „ trafienie na zarażonego jest bliskie zeru” to będziemy drugimi Włochami i Chinami 🤦‍♀️ Po to są obostrzenia i pewne ograniczenia żeby jednak nie rozprzestrzenić wirusa po kraju. Nie mówię aby zamykać się w domu na cztery spusty i ubrac się w kombinezon ale lekceważenie problemu prowadzi do katastrofy. Moim zdaniem wizyty ważne i takie których potrzebujemy - jak najbardziej z zachowaniem ostrożności ( w miarę możliwości własnym samochodem itp) ale inne radzę przełożyć - tak jak zalecają lekarze.

Ale ja nie lekceważę. po prostu jednocześnie nie daję się zwariować - mogę zrezygnować z kina czy teatru ale wizyty lekarskie to już przegięcie.
 
Ale ja nie lekceważę. po prostu jednocześnie nie daję się zwariować - mogę zrezygnować z kina czy teatru ale wizyty lekarskie to już przegięcie.
Oczywiście ze potrzebne wizyty lekarskie to byłoby przegięcie z nich rezygnować ale na stronie rządowej nawet jest napisane ze jeśli są to zwykle prewencyjne wizyty to lepiej przesunąć - Oczywiście każdy ma swoj rozum i jeśli nawet jest to zwykła wizyta a ktoś czuje ze jej potrzebuje to jak najbardziej iść . Ale jeśli ktoś się zastanawia i to tylko kontrolna to moim zdaniem lepiej zostać w domu - zwłaszcza ze lekarze tez tak zalecają - nie wiem czy wiesz ale u dzieci wszystkie bilanse itp są odwoływane ( odgórnie ) a tylko szczepienia zostają :)
 
Ja jestem aktualnie w 18 tygodniu i za 2 mam usg połówkowe. 30 miałam mieć wizytę u swojej pani ginekolog (pracującej w przychodni) i tę wizytę przesunęłyśmy na razie na połowę kwietnia, natomiast USG mam zalecone zrobić (robię w innym miejscu). Myślę, że to, co trzeba, powinno się wykonywać, dbając o higienę i stosując środki bezpieczeństwa (masz auto, dojedź autem, nie kiś się w kolejce, tylko stań z boku, jeśli boisz się zrobić badania w przychodni, zrób je prywatnie, w miejscu, gdzie wiesz, że nie będzie tłumów itp. albo wybierz taka godzinę, kiedy nie ma u Ciebie w przychodni oblężenia). Powodzenia :)
 
Ja mam wizytę taka zwykła za tydzień ale chyba odwołam. Byłam dwa tygodnie temu ( chodzę ogólnie co 2 tygodnie żeby podejrzeć czy wszystko Ok) ale mój ginekolog przyjmuje w przychodni dużej gdzie jest ogromna liczba ludzi i to tych kaszlących i gabinety są obok siebie wiec w poczekalni czekam nie tylko z ciężarnymi ale i z chorymi. Ja dlatego chyba odwołuje jak narazie. A potem się i tak chyba przeniosę do innego ginekologa który ma przychodnie strcite ginekologiczna wiec ryzyko będzie mniejsze :)
Ja natomiast mam 1 szczepienie z malym...postaram sie umowic na godzine by nie siedziec z innymi
 
Jeśli masz taka możliwość umówienia na konkretna godzinę to super :D tylko szczepienia jakby co nie odwołuj- to bardzo ważne :)
Oczywiscie...naloze pieluche malemu na fotelik....ja jadę w rękawiczkach i masce...mam gdzieś czy ktoś bedzie sie patrzyl xd
Szczescie w nieszczesciu ze to nie dotyka maluszków raczej
 
Oczywiscie...naloze pieluche malemu na fotelik....ja jadę w rękawiczkach i masce...mam gdzieś czy ktoś bedzie sie patrzyl xd
Szczescie w nieszczesciu ze to nie dotyka maluszków raczej
Generalnie maseczki są dla chorych ale jeśli masz być spokojniejsza psychicznie to jak najbardziej :) Dzieci przechodzą bardzo łagodnie / nawet bezobjawowo tego wirusa wiec to jak najbardziej na plus.
 
reklama
Ja mam w przyszłym tygodniu i boję się że wizyta zostanie odwołana a to będzie 4 tyg od ostatniej.... I co zrobić....
 
Do góry