reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Ok,dziękuję za info. Zbadam homocysteinę jak już się dostanę do laboratorium. Czy jeżeli mam wysoką homocysteinę przez to , że mogę mieć mutację MTHFR(teoretycznie) to rozumiem, że właśnie branie teraz form metylowanych B12 i kwasu foliowego jest ok ?
Jak masz wysoką homocysteinę, to jest to wskazanie do zbadania mutacji mthfr i innych związanych z krzepliwością krwi. W ciąży powinna być na poziomie 6 8. Jak wyżej musisz zbijać żeby zmniejszyć ryzyko poronienia. Do tego służą metyle i tmg.
 
Melduję dobre wieści po wizycie u gin :)

Mały człowiek ma 1,84cm, widać było głowkę, brzuszek, rączki i nóżki :)
wiek z USG 8w2d, wiek z OM 8w2d :)

za równe 2 tygodnie idę na NIFTY PRO, za równy miesiąc USG genetyczne :)
Fantastycznie, gratuluję!!! Na kiedy się umawiałaś na kolejną wizytę do swojego gina? Jak to teraz wygląda, są jakieś dodatkowe środki ostrożności ?
 
Moja o 5:30 i już nie zasnęła:(
A ja przez to strasznie wkurzona jestem. Ale tak już będzie coraz częściej bo coraz jaśniej się robi i będzie jej się wydawało że dzień się zaczyna.
Mi pomogła ciemna roleta[emoji3] mamy okno od wschodniej strony i małpa zaczęła wstawać 5.30. Przy coemnicy jest lepiej. Budzi się 6.15 6.30.
 
Moja młoda ma od dobrych kilku miesięcy biologiczny budzik ustawiony na 6:30... Nieważne o której pójdzie spać. 6:30 pobudka, przytulaski i dawaj do zabawy :) dlatego ostatnio chodzę spać o 21 haha
Ja nie wiem co to są przytulaski poranne. Młoda otwiera oczy, głowa do góry i heja z łóżka. Jak jest kot to fajnie bo chwilę się nim pointeresuje, jak nie to trzeba stawać na baczność w milisekundę [emoji23]
 
Fantastycznie, gratuluję!!! Na kiedy się umawiałaś na kolejną wizytę do swojego gina? Jak to teraz wygląda, są jakieś dodatkowe środki ostrożności ?

Byłam prywatnie, malutki gabinet (1 lekarz) na osiedlu apartamentowców więc nikt nie kichał :) Na drzwiach tylko kartka, że proszę po wejściu niezwłocznie myć ręce :)

Moja lekarz mówi, że ginekolog-położnik to jak żołnierz - nie wyobraża sobie w trudniejszych czasach porzucić pacjentek i wizyty są normalnie planowane :)
Kolejną wizytę mam za miesiąc, od razu po USG genetycznym.
 
@sówka91 o której masz wizytę ?
O 15:15, więc jeszcze trochę czekania ;) Mam nadzieję, że tylko to mnie tak postraszyło, bo dziś już raczej czysciutko i brzuch w ogóle nie bolał.. Ale nie wytrzymałabym całego tygodnia w niepewności, szczególnie że już mam 10+4, a w sumie przy synku już nie miałam na tym etapie żadnych plamień.. Za dwa tygodnie mam już prenatalne, więc też dopytam lekarza co robić, gdyby się w międzyczasie taka sytuacja powtarzała, czy zgłaszać się na kontrolę, czy cierpliwie przeczekać ;)
 
no mój młody jak sie obudzi to z godzinę tulasków w łóżku bo nie chce mi się wstawać tak rano :D

udalo mi się umowic na usg prenatalne 9 kwietnia czyli 12tc tak jak chciałam.. przy rejestracji pytała o tydzień zgodnie z usg...
 
reklama
O 15:15, więc jeszcze trochę czekania ;) Mam nadzieję, że tylko to mnie tak postraszyło, bo dziś już raczej czysciutko i brzuch w ogóle nie bolał.. Ale nie wytrzymałabym całego tygodnia w niepewności, szczególnie że już mam 10+4, a w sumie przy synku już nie miałam na tym etapie żadnych plamień.. Za dwa tygodnie mam już prenatalne, więc też dopytam lekarza co robić, gdyby się w międzyczasie taka sytuacja powtarzała, czy zgłaszać się na kontrolę, czy cierpliwie przeczekać ;)
Trzymam kciuki, ja mam wizytę w czwartek, to będzie 10+5. Napisz jak już będzie po :)
 
Do góry