reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Dlatego napisałam w cudzysłowie "usiądę", wiem że to naturalny etap rozwoju dziecka, może nie wynikło z mojego wpisu, ale określenie to było żartobliwe (mam ekscentryczne poczucie humoru, można nie zauważyć. Jak mówi moja mama, nie wiadomo kiedy głupi żartuje).
A co do tych wszystkich blogów parentingowych... No nie wierzę im, choćby każda jedna miała prof przed nazwiskiem. A już im więcej merchu sprzedają, tym bardziej w moich oczach tracą na wiarygodności, bo jak to w reklamie mówili: jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego;)
Akurat mamafizjoterapeuta to zupelnie inny kaliber. Kobieta ma 4 dzieci i teraz na tym ostatnim Tadziu bardzo duzo rzeczy pokazuje demonstruje... Pyta.. potrafi pięknie zobrazowac wszystko co dzieci robią wlasciwie a co powinno budzić większą uwage. Rozwiewa wiele wątpliwości ale tez dzięki niej możesz szybko dostrzec to czego normalnie bys nie dostrzegla. Nie podrzucam ci tu linkow do for czy innych takich oplaconych sponsorowanych portali. Podpowiadam Ci tylko (sama czerpalam od niej wiedze) że warto sobie do niej zajrzec.. poczytać.. nic zobowiazujacego i naciskajacego. Swoja droga czy mamafizjoterapeuta prowadzi jakąkolwiek sprzedaz? Mama ginekolog owszem ale fizjo nie widzialam.
Do wiary Cie nie namawiam.. ani prof ani dr przed nazwiskiem nie musi cie przekonywać ale musza posiadac swoja wiedze.. zaczepiajac pierwszego lepszego szaraka na ulicy gdy spytasz.. czy moje dziecko ma kręcz szyjny?? Spojrzy jak na wariata bo pewnie nawet nie wie co to kręcz.. a z kogo mamy czerpac wiedze jak nie od lekarzy czy specjalistów.
 
reklama
Wooow... To moja urodziła się o równe 100g cięższa a 7400 waży na 9msc [emoji87]U nas też głównie 74, w zależności od firmy, niektóre 68 ale i 80 są dobre [emoji846]Popieram co do mamy fizjoterapeuty [emoji846]
My głównie chodzimy w H&M, spodnie już dawno mamy 74, ale body jeszcze 68 były dobre, teraz już większość 74 :)
 
Mamy chłopców. Widziałyscie gdzies fajne kurteczki wiosenne? Taka pogoda ze juz na zimowke srednio... Dzis 15 stopni.. jakis spacerek do lasu by sie przydał
 
Akurat mamafizjoterapeuta to zupelnie inny kaliber. Kobieta ma 4 dzieci i teraz na tym ostatnim Tadziu bardzo duzo rzeczy pokazuje demonstruje... Pyta.. potrafi pięknie zobrazowac wszystko co dzieci robią wlasciwie a co powinno budzić większą uwage. Rozwiewa wiele wątpliwości ale tez dzięki niej możesz szybko dostrzec to czego normalnie bys nie dostrzegla. Nie podrzucam ci tu linkow do for czy innych takich oplaconych sponsorowanych portali. Podpowiadam Ci tylko (sama czerpalam od niej wiedze) że warto sobie do niej zajrzec.. poczytać.. nic zobowiazujacego i naciskajacego. Swoja droga czy mamafizjoterapeuta prowadzi jakąkolwiek sprzedaz? Mama ginekolog owszem ale fizjo nie widzialam.
Do wiary Cie nie namawiam.. ani prof ani dr przed nazwiskiem nie musi cie przekonywać ale musza posiadac swoja wiedze.. zaczepiajac pierwszego lepszego szaraka na ulicy gdy spytasz.. czy moje dziecko ma kręcz szyjny?? Spojrzy jak na wariata bo pewnie nawet nie wie co to kręcz.. a z kogo mamy czerpac wiedze jak nie od lekarzy czy specjalistów.
No ale o to chodzi, pani w internecie też mi nie powie czy moje dziecko ma kręcz szyjny, a im więcej blogów tym więcej domorosłych lekarzy;) w naszym kraju mamy 38mln specjalistów od koronawirusa, lotnictwa, skoków narciarskich, piłki nożnej, czy co tam aktualnie jest na tapecie. Jak coś mnie niepokoi, to idę do fachowca z dobrymi opiniami. Może i panie piszą ciekawie, ale nie widzą fizycznie dzieci więc ich wpisy mogą najwyżej być sugestią:)

A jak widzę znajomych studentów, to boję się chodzić do lekarzy:)
 
No ale o to chodzi, pani w internecie też mi nie powie czy moje dziecko ma kręcz szyjny, a im więcej blogów tym więcej domorosłych lekarzy;) w naszym kraju mamy 38mln specjalistów od koronawirusa, lotnictwa, skoków narciarskich, piłki nożnej, czy co tam aktualnie jest na tapecie. Jak coś mnie niepokoi, to idę do fachowca z dobrymi opiniami. Może i panie piszą ciekawie, ale nie widzą fizycznie dzieci więc ich wpisy mogą najwyżej być sugestią:)

A jak widzę znajomych studentów, to boję się chodzić do lekarzy:)
To nie tak.. zle mnie odbierasz.. nie chodzi mi o diagnozowanie dziecka w necie.. ale ja np dzieki wpisom mamafizjoterapeuty zauwazylam ze Fifi odgina glowke do ramienia.. i nie pisalam w necie sprawdzcie mi czy to to.. tylko ta wiedza obudzila mnie zeby sprawdzic to u kogos u siebie w mieście. Przy Julce nawet nie zwrocilabym uwagi ze takie ulozenie glowki jest niewlasciwe. Dzieki temu pomogli nam rozwiazac problem afer lezenia na brzuszku bo zle ukladal maly raczki i nie mial sil sie trzymać. Tak samo z tym ciągnięciem glowki. Jeszcze przy Julce tak samo myślałam jak mówią mamy i babcie.. ale siłaczka.. juz sie ciagnie do siadania. Nie wiedzialam wtedy jaka bzdure powielam. Teraz wiem ze tak robi kazdy niemowlak i z siadaniem nie ma nic wspolnego. Ja polecam Ci ten blog jako źródło wiedzy ktorej nawet nie podejrzewamy że nie mamy. Nie ma nam zastępować lekarza i oceny dziecka w bezpośrednim kontakcie.
 
Mamy chłopców. Widziałyscie gdzies fajne kurteczki wiosenne? Taka pogoda ze juz na zimowke srednio... Dzis 15 stopni.. jakis spacerek do lasu by sie przydał
Taka pogoda że u mnie w mieście dzis pełno spacerujących ludzi. Głównie 60+....
A najlepsze że takie starsze panie witają się buziakiem i stają na środku chodnika i nawijają jedna przez druga stojąc tak blisko siebie że tego nie ogarniam [emoji2356]
I żeby nie narażać siebie i ich sama nosa z domu nie wystawiam.
A już do głowy dostaje od tego siedzenia w domu. Czekam na dzień kiedy pogoda będzie beznadziejna. Wtedy spokojnie wyjdę choć na trochę bo nikt się nie będzie po ulicach kręcił [emoji849]
 
Taka pogoda że u mnie w mieście dzis pełno spacerujących ludzi. Głównie 60+....
A najlepsze że takie starsze panie witają się buziakiem i stają na środku chodnika i nawijają jedna przez druga stojąc tak blisko siebie że tego nie ogarniam [emoji2356]
I żeby nie narażać siebie i ich sama nosa z domu nie wystawiam.
A już do głowy dostaje od tego siedzenia w domu. Czekam na dzień kiedy pogoda będzie beznadziejna. Wtedy spokojnie wyjdę choć na trochę bo nikt się nie będzie po ulicach kręcił [emoji849]
Ja mam ta mozliwosc ze jade na obrzeza miasta pospacerowac. A takich babć to mi nie szkoda.. same sobie robią świadoma krzywdę.
 
Ja mam ta mozliwosc ze jade na obrzeza miasta pospacerowac. A takich babć to mi nie szkoda.. same sobie robią świadoma krzywdę.
Akurat dziś już dwa razy miałam okazję obserwować takie pogaduchy pod moimi oknami [emoji2356] założę się że w parku ławeczki pełne, no bo przecież muszą "korzystać ze słoneczka żeby kości wygrzac"[emoji2356]
My niestety bez auta, tak to też byśmy pewnie pojechali gdzieś za miasto [emoji849]
 
reklama
Do góry