reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

U mnie dzisiaj 9+4, więc jestem w 10tc. Ginekolog mówi o skończonych.
Syna urodziłam 38+2 to pediatra powiedziała, że urodził się w 39tc.
Ja tez dzisiaj 9+4 i też się tak zastanawiam czy jestem w 10 tygodniu no bo nie można być w czymś co się już skończyło a 9 się skończył hahah ale sumie to sama nie wiem. W aplikacjach też pisza ze jesteś w 10 tygodniu obibok jest dokładnie np. 9+4
 
reklama
U nas też na szczęście wszystko będzie zrobione tak jak ma być.
Wystraszyłam się tym co dziewczyny pisały że mają ograniczenia w czasie badania.
O płytę to na szczęście nie muszę prosić bo mąż nie chce
W tamtej ciąży zaciągnęłam go na połówkowe i powiedział że więcej nie pójdzie więc chociaż to z głowy:)

Mój jest na każdym usg od 6 tyg, nie ofiarowałby żadnego usg. Zreszta co ha mówię ob był na każdym usg przygotowującym do in vitro, stymulacji. Tylko na pobraniu byłam sama bo pod narkoza
 
Hej jestem po prenatalnych państwowych. Lekarz sumiennie wszystko zbadał wszystkie kości, przepływy są w porządku byłam ze 40 minut w gabinecie. Następny lekarz powiedział ze dla niego to dziewczynka i tłumaczył mi ze to się sprawdza po wyrostku płciowym. Coś ze u dziewczynek on jest w górę a u chłopców w dół albo w sumie na odwrót nie pamietam [emoji23] łobuziak strasznie latał w brzuchu i nie dał sobie zrobić zdjęcia w 3d bo zasłaniał się cały czas dłonią 🤷🏼‍♀️ ma całe 6 cm [emoji173]️ Zobacz załącznik 1097171Zobacz załącznik 1097172
Robicie badania prenatalne z powodu zaleceń czy dla wlasnej wiedzy? Bo ja pytałam swojego lekarza i on twierdzi że badania prenatalne są zlecane przede wszystkim gdy mama ma powyżej 35 roku życia a nie ukrywam że wolałabym wykonać te badania tak dla własnego spokoju ducha czy wszystko na pewno jest ok
 
Ja tez dzisiaj 9+4 i też się tak zastanawiam czy jestem w 10 tygodniu no bo nie można być w czymś co się już skończyło a 9 się skończył hahah ale sumie to sama nie wiem. W aplikacjach też pisza ze jesteś w 10 tygodniu obibok jest dokładnie np. 9+4

Dokładnie :) Skończony 9 tc, ale jesteśmy w 10tc. Trwa 10, więc ja mówię, że to 10. I aplikacja też tak mówi.
 
Robicie badania prenatalne z powodu zaleceń czy dla wlasnej wiedzy? Bo ja pytałam swojego lekarza i on twierdzi że badania prenatalne są zlecane przede wszystkim gdy mama ma powyżej 35 roku życia a nie ukrywam że wolałabym wykonać te badania tak dla własnego spokoju ducha czy wszystko na pewno jest ok
Jeżeli masz na tyle kasy to możesz zrobić prywatnie badania prenatalne. Część dziewczyn łapie się na badanie.na nfz a niektóre płacą.
 
Ja tez dzisiaj 9+4 i też się tak zastanawiam czy jestem w 10 tygodniu no bo nie można być w czymś co się już skończyło a 9 się skończył hahah ale sumie to sama nie wiem. W aplikacjach też pisza ze jesteś w 10 tygodniu obibok jest dokładnie np. 9+4
Ja kompletnie tego liczenia nieogarniam 🙃

A jak wy to liczycie / jak liczy wam lekarz jeśli macie przesunięcie względem OM?
Dalej tyrzymacie Cię daty OM czy tego przesunięcia. Bo ja mam aż tydzień różnicy i cały czas tak wychodzi z USG i my się trzymamy tego. Z USG mam 11+0 A z OM 12+0
 
Jestem po usg prenatalnym, wszystko Ok, dzidziuś 5,9cm skakał nóżkami z rączkami do góry! Jakby się cieszył [emoji7] Niesamowite uczucie, lekarz coś tam sprawdzał i mówił, ze wszystko bardzo Ok. Gdy go zapytałam czy widać może coś więcej to mi odpowiedział, ze jestem tak fajna, ze mi powie! Zbadał mnie ponowne -dołem aby mieć pewność- bo jak twierdzi nie mówi gdy nie jest pewien. [emoji173]️ Synek [emoji173]️ w życiu nie pomyślałam, ze synka mieć będę [emoji173]️ jestem zachwycona [emoji7]
Adjustments.JPG
 
Robicie badania prenatalne z powodu zaleceń czy dla wlasnej wiedzy? Bo ja pytałam swojego lekarza i on twierdzi że badania prenatalne są zlecane przede wszystkim gdy mama ma powyżej 35 roku życia a nie ukrywam że wolałabym wykonać te badania tak dla własnego spokoju ducha czy wszystko na pewno jest ok
Moja lekarka kieruje wszystkich bez względu czy są wskazania czy nie ona poleca je zrobić.
 
Ja kompletnie tego liczenia nieogarniam 🙃

A jak wy to liczycie / jak liczy wam lekarz jeśli macie przesunięcie względem OM?
Dalej tyrzymacie Cię daty OM czy tego przesunięcia. Bo ja mam aż tydzień różnicy i cały czas tak wychodzi z USG i my się trzymamy tego. Z USG mam 11+0 A z OM 12+0
No ja np dzisiaj z USG mam 10+0 a z OM 9+4 a w pierwszej ciąży miałam odwrotnie że z USG zawsze wychodziło trochę mniej niż z om
 
reklama
Mój jest na każdym usg od 6 tyg, nie ofiarowałby żadnego usg. Zreszta co ha mówię ob był na każdym usg przygotowującym do in vitro, stymulacji. Tylko na pobraniu byłam sama bo pod narkoza
O kurcze to nieźle:)
Mój tylko mnie woził i czekał sobie grzecznie w samochodzie. Wtedy na połówkowe to go długo przekonywałam żeby poszedl. Bo sobie myślałam że może nie wie o czym mówi a potem będzie żałować
 
Do góry