reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A ja jeszcze nigdy jej nie robiłam. Zawsze siedzi mi w głowie, ale boję się za nią zabrać.
Ja kiedyś robiłam z czerwonej soczewicy, na podsmażonej cebulce i przyprawach curry i kumin (teraz mogą być niewskazane?), gotowana na wodzie z odrobiną mleka kokosowego na koniec. Pychota ♡ Ale nadal mam lenia i nachętniej bym do hotelu na All In pojechała :p a tak serio to zaczyna mnie ta niemoc już trochę męczyć, dzisiaj tyle co pranie godzinę temu wstawiłam i finito 😐
 
reklama
Witam również chciałam się oficjalnie przywitać, trochę zwlekalam ale to ze strachu gdyż obecnej jestem w 3 ciąży ale pierwszą straciłam ok 10 tc serce przestało bić, druga
szczęśliwa zdrowy chłopiec ale też ok 10 tc wylądowałam w szpitalu tym razem z mocnym krwawieniem ale udało się opanować sytuację. Obecnie jestem również w 10 tc i dlatego się boję, wybieram się na drugą wizytę 20.04 i zobaczymy co dalej pozdrawiam
Cześć, fajnie że jesteś :) Trzymam kciuki, u mnie też 10tc i też było spore krwawienie i szpital, ale trzymamy się dzielnie i mam nadzieję, że wszystko będzie ok 😊
 
Ja od rana dzisiaj czuje jakiś taki ucisk w podbrzuszu :( martwię się czy wszystko ok, jak cos robię to ten ból sie nasila, wiec przelezalam caly dzien, mam jakas fobie bo caly czas sprawdzam czy nie zaczęłam krwawic... Mega sie boje :(
 
@Justynka1234 zażywałam Metformax 850 dwa razy dziennie, ja miałam stwierdzona insulino bo nie mogłam zajść w ciąże, ale nie jestem z tego powodu pod okiem żadnego specjalisty... i zastanawiam się czy to dobrze 🤔 ale po wielu miesiącach nieudanych stymulacji odstawiłam wszystkie leki i wszelkie leczenie i przeszłam na dietę od Akademii Płodności i tak udało się zajść w ciąże. Ginekolog pełen podziwu i nie każe mi brać tego metformaxu skoro sobie dieta poradziłam
 
Ja od rana dzisiaj czuje jakiś taki ucisk w podbrzuszu :( martwię się czy wszystko ok, jak cos robię to ten ból sie nasila, wiec przelezalam caly dzien, mam jakas fobie bo caly czas sprawdzam czy nie zaczęłam krwawic... Mega sie boje :(

Ja dziś miałam rano jakieś skurcze macicy, tez się strasznie bałam, ze coś nie tak, ale po południu przeszło ☺️
 
Kurcze pół dnia mnie nie było, bo korzystam troche z pogody i robiliśmy podlewanie kropelkowe no i jeszcze męża brat przyszedł i tak do kolacji zleciało. Staram sie surowych pomidorów nie jeść i na szczęście jest ok. Męża dzisiaj wysłałam po 3 pęczki rzodkiewek, bo lubie i ostatnio za szybko idą.

Solenizatkom najlepsze życzenia [emoji4] przez pół dnia troche was przybyło oraz witam nowe mamusie.

Co do grupy zamkniętej też jestem za, ale moim zdaniem nie ma żadnych kłótni tylko jest wymiana zdań spokojna na temat np wózków czy ciuszków.

Ja robie prenatalne za 2 tygodnie to będzie 12 tydzień albo nawet początek 13. Lekarz wykonujący badanie jest na tej stronie co podawałyście. Za krew akurat dużo nie będę płacić a badanie też niewiele więcej zapłacę jak za wizyte u mojej ginekolog.
 
No pamiętam Twoja sytuacje ale on od poczatku Ci badal przez brzuch , ta
Lekarka dopochwowo mi robila, dopiero teraz 11 tydz przez brzuch zbadala I ladnie widać tylko nie za wiele gada, trzeba wyciagac od niej co nie co ... no ale prywatnie jak czasem trzeba po 2 wizyty w mies plus badania robic to calkiem nadwyrezy nasz budzet, a nie p.o. to mi odciagaja cale zycie skladki , zebym jeszcze musiala na opieke lekarska wydawac swoje ciężko zarobione pieniadze... jesli cos by bylo nie tak to owszem pojde prywatnie ale tak to bede z NFZ korzystać .
Ja mam nadzieje, że jak sytuacja sie uspokoi to moja lekarka będzie na nfz przyjmować i uda sie może wskoczyć. Jak teraz to 3 wizyta będzie plus prenatalne plus badania krwi od lekarki na początku plus do prenatalnych. Ale cóż wiemy że trzeba, a do tego poprzedniego lekarza nie wrócę, nawet choćby zaoszczędzić troche kasy. Ja we wtorek 10 tydzień teraz zaczął się jakoś 11, ale usg dopochwowo robiła, maluszek zbytnio ruszać sie nie chciał ale coś tam sie ruszał.

Każdy ma inne zdanie na temat wizyt prywatnych a wizyt na nfz, ja nikomu nie wytykam ani nic nie mówię, bo to każdego indywidualna sprawa.
 
Dziewczyny mam takie pytanie czy któraś z Was jest ciągle głodna? Ja na początku w 6-7 tygodniu miałam tak że zjadłam a za 15 min byłam głodna i to tak że mnie bardzo mdliło i musiałam znowu jeść i czułam się przez ten ciągły głód rozdrażniona teraz znowu mi to wraca. Jeśli chodzi o glukoze w normie odżywiam się też w miarę dobtrz jem dużo warzyw owoców, zawsze obiad czasami nie mam już siły nie mam ochoty jeść ale jestem tak głodna że nie wytrzymam robi mi się słabo...
 
reklama
Do góry