reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

okres a ciąża

Dołączył(a)
24 Czerwiec 2020
Postów
7
Witam
chciałam się zapytać czy jest możliwy okres w ciąży? ponieważ nie wspolzylam od ostatniego okresu a teraz mi się spóźnia. Zawsze mam obfity, boli mnie brzuch i plecy, a przed pojawia się trądzik i powiększone piersi i to wszystko było. Po owulacji wystąpiło 10 dniowe plamienie, czy to może być objawem przesunięcia miesiączki? Wybiorę się do ginekologa ale chciałabym się trochę uspokoić.
 
reklama
Skoro od ost okresu nie wspolzylas, i okres był, to nie ,raczej nie ma szans na ciążę, zrób test ciążowy, lub bete jeśli masz wątpliwości
 
Zrób test.
Czasem miesiaczki sa skąpe i juz, a moze to było plamienie implantacyjne?
Skąd masz pewność ze to była owulacja?
nie mam ale według kalendarzyka było po owulacji, wątpię że mogło to byc krwawienie implantacyjne ponieważ po ostatnim współżyciu miałam normalny okres, a dopiero po owulacji według kalendarzyka to krwawienie ( od współżycia minęło około 1.5 miesiąca)
 
Witam
chciałam się zapytać czy jest możliwy okres w ciąży? ponieważ nie wspolzylam od ostatniego okresu a teraz mi się spóźnia. Zawsze mam obfity, boli mnie brzuch i plecy, a przed pojawia się trądzik i powiększone piersi i to wszystko było. Po owulacji wystąpiło 10 dniowe plamienie, czy to może być objawem przesunięcia miesiączki? Wybiorę się do ginekologa ale chciałabym się trochę uspokoić.
A czy spóźniający okres zawsze musi oznaczać ciąże? Odpowiedź brzmi Nie. Nie było sexu po okresie a podejrzewasz ciąże. Po co sobie zawracać głowę takim czymś przecież to jest nie możliwe.
 
A czy spóźniający okres zawsze musi oznaczać ciąże? Odpowiedź brzmi Nie. Nie było sexu po okresie a podejrzewasz ciąże. Po co sobie zawracać głowę takim czymś przecież to jest nie możliwe.
naczytałam sie że można mieć okres w ciąży i teraz boję się że jestem a o tym nie wiedziałam, ale dziękuję teraz jestem trochę spokojniejsza, widocznie to przez stres
 
naczytałam sie że można mieć okres w ciąży i teraz boję się że jestem a o tym nie wiedziałam, ale dziękuję teraz jestem trochę spokojniejsza, widocznie to przez stres
Ja też miałam w dwuch ciazach ja to nazywam okres bo niczym się nie różnił od @ ale ja ogólnie mam skąpe miesiączki bez skrzepów ale prawidłowo to się nazywa chyba krwawienie /plamienie w czasie ciąży co czasami nie znaczy nic złego ale każde krwawienie /plamienie trzeba konsultować z lekarzem.
 
reklama
Nie można mieć okresu w ciąży, bo okres to złuszczającą się błona śluzowa macicy, w sytuacji, gdy nie dojdzie do zagnieżdżenia się zarodka.
W ciązy mogą występować plamienia i krwawienia - każdorazowo wymagają konsultacji z lekarzem.
To co wzięłaś za plamienie po owulacji mogło być okresem tylko skąpym - owulacja mogła w tym cyklu być wcześniej.
Kalendarzyk nie jest sposobem na określenie kiedy wystąpi owulacja. Można robić obserwacje (temp, śluz). Można pójść do ginekologa na usg.

Jeśli niepokoi Cię, ze cos sie przesunęło w cyklu to najlepiej pójść do lekarza. Oceni na usg na jakim etapie cyklu jesteś. Bo przyczyn może być sporo, choć czasem po prostu tak się dzieje bez przyczyny, organizm czasem zaskakuje. Stres tez ma ogromny wpływ.
 
reklama
Nie można mieć okresu w ciąży, bo okres to złuszczającą się błona śluzowa macicy, w sytuacji, gdy nie dojdzie do zagnieżdżenia się zarodka.
W ciązy mogą występować plamienia i krwawienia - każdorazowo wymagają konsultacji z lekarzem.
To co wzięłaś za plamienie po owulacji mogło być okresem tylko skąpym - owulacja mogła w tym cyklu być wcześniej.
Kalendarzyk nie jest sposobem na określenie kiedy wystąpi owulacja. Można robić obserwacje (temp, śluz). Można pójść do ginekologa na usg.

Jeśli niepokoi Cię, ze cos sie przesunęło w cyklu to najlepiej pójść do lekarza. Oceni na usg na jakim etapie cyklu jesteś. Bo przyczyn może być sporo, choć czasem po prostu tak się dzieje bez przyczyny, organizm czasem zaskakuje. Stres tez ma ogromny wpływ.
dziękuję bardzo, zrobię jeszcze bete i mam nadzieję że temat się wyjaśni bo jestem panikarą.Jednak internet przysporzył mi więcej stresu, teraz objawy przed okresem odczuwam ale okresu brak więc może po prostu pierwszy raz w życiu się spóźnia ale przyjdzie.
 
Do góry