reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Raczej nie, czasami taki ból okresowy, ale to bardzo delikatny i rzadko (podbrzusza i na plecy przechodzi - to na pewno jest skurcz). A w większości czuje taki dyskomfort... Nie wiem sama czy to skurcz?:/ A Ty jak odczuwasz i ktory tc masz? Ja mam 30 tc.
ja 27+2, ale od 19 tc często mam twardnienia brzucha, oprócz tego bóle jak na okres, np przez 3 dni i kłucia, a potem tydzien spokoju, ja to odczuwam, że brzuch jest poprostu twardy, nie rozchodzi mi sie na plecy, nie boli też wtedy. Lekarz kazał zgłosić się na IP, jeśli ból zaczyna narastać. Teraz biorę Magne B6 x5 tabletek dziennie plus luteina. A jak to jest z przyjęciem na IP teraz, w dobie koronawirusa? Czy robią wsześniej szybki test i dopiero przyjmują, czy jak sie coś dzieje, to od razu masz pomoc udzieloną?
 
ja 27+2, ale od 19 tc często mam twardnienia brzucha, oprócz tego bóle jak na okres, np przez 3 dni i kłucia, a potem tydzien spokoju, ja to odczuwam, że brzuch jest poprostu twardy, nie rozchodzi mi sie na plecy, nie boli też wtedy. Lekarz kazał zgłosić się na IP, jeśli ból zaczyna narastać. Teraz biorę Magne B6 x5 tabletek dziennie plus luteina. A jak to jest z przyjęciem na IP teraz, w dobie koronawirusa? Czy robią wsześniej szybki test i dopiero przyjmują, czy jak sie coś dzieje, to od razu masz pomoc udzieloną?
Mnie przyjęli od razu. Nie robili żadnego testu na covida.
To sama nie wiem co to jest. Bo tak jakby narasta. Ale to zazwyczaj towarzyszy przy skurczu ból?
Skurcze przepowiadające mogą być bezbolesne.

Dziewczyny, jeśli któraś z Was przyjmuje leki w ciąży:

Od 1 września ciężarne kobiety będą mogły skorzystać z dostępu do specjalnych recept "C". W wykazie leków objętych programem Ciąża+ znalazło się 114. pozycji.
Są to leki najczęściej stosowane przez kobiety w ciąży, zawierające 7. substancji czynnych:
  • progesteron (tabletki podjęzykowe i dopochwowe),
  • dalteparyna (Fragmin w różnych dawkach),
  • enoksaparyna (m.in. Clexane, Neoparin, Losmina),
  • nadroparyna (m.in. Fraxiparine, Fraxodi),
  • insulina (m.in. Mixtard, Polhumin, Actrapid, Novomix, Levemir, Lantus, Insuman Basal, Liprolog),
  • lewotyroksyna (m.in. Euthyrox, Letrox),
  • metoprolol (m.in. Metocard)
Receptę będzie mógł wystawić lekarz lub położna mający kontrakt z NFZ. Dopytajcie swoich lekarzy prowadzących co i jak :)
 
ja 27+2, ale od 19 tc często mam twardnienia brzucha, oprócz tego bóle jak na okres, np przez 3 dni i kłucia, a potem tydzien spokoju, ja to odczuwam, że brzuch jest poprostu twardy, nie rozchodzi mi sie na plecy, nie boli też wtedy. Lekarz kazał zgłosić się na IP, jeśli ból zaczyna narastać. Teraz biorę Magne B6 x5 tabletek dziennie plus luteina. A jak to jest z przyjęciem na IP teraz, w dobie koronawirusa? Czy robią wsześniej szybki test i dopiero przyjmują, czy jak sie coś dzieje, to od razu masz pomoc udzieloną?
A jaka dluga masz szyjke? Nospe bierzesz? Ja magnez 4x2 i luteine i od dwoch tygodni nospe 1 x dziennie. A dzisiaj wzięłam dwie. Nie wiem jak to teraz jest na IP.
 
Dziewczyny ja tez mam takie twardnienia i tak jak koleżanka wyżej zaczęło się jakoś w 19 tc , teraz jestem w 29 tc , wczoraj właśnie co wstałam z krzesła np albo z koca od starszaka to cała macica twarda jak kamień , w nocy ostatnio tez często zdarza się , albo jak mam pełny pęcherz albo nawet po załatwieniu się trzyma dalej taki twardy brzuch jeszcze , nigdy to nie boli ale jest taki dyskomfort
 
ta nospa to tak średnio właśnie, byleby donosić do 37 tc, juz mam coraz większe schizy, że te twardnienia rozhulają się i zacznę wcześniej rodzić
Ja już przestałam się bać po ostatniej wizycie lekarz zapewnił ze wszystko wysoko , nie wiem skąd mam taki ból krocza dosłownie czuje jak by mały był już w kroczu a on nie dość ze wysoko to jeszcze siedzi , i tak siedzi już sporo czasu , po ruchach tez czuje ze nie zmienia pozycji 😯
 
reklama
Dziewczyny ja tez mam takie twardnienia i tak jak koleżanka wyżej zaczęło się jakoś w 19 tc , teraz jestem w 29 tc , wczoraj właśnie co wstałam z krzesła np albo z koca od starszaka to cała macica twarda jak kamień , w nocy ostatnio tez często zdarza się , albo jak mam pełny pęcherz albo nawet po załatwieniu się trzyma dalej taki twardy brzuch jeszcze , nigdy to nie boli ale jest taki dyskomfort
Ja mam identycznie..ale dzisiaj jakos bardzo często. Nospa tez chyba nie pomogla. Ja czuje jakbym miala napompowane podbrzusze, to tez tak masz?
 
Do góry