reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

U mnie zostalo 56 dni... jak tam dziewczyny wyprawki gotowe? Ja dla dziecka mam praktycznie wszystko... jeszcze siebie muszę ogarnąć... a No i kosmetyki dla małego ale to w przyszłym miesiącu zakupie... A właśnie na jaką formę stawiacie jeśli chodzi o kosmetyki... Bo ja myślę nad hippem..
Też zastanawiam się nad hippem ma bardzo dobre opinie Powoli kompletnie wyprawkę w weekend skręciliśmy już łóżeczko Jeszcze kosmetyki i rzeczy dla mnie A propos porodu którą datą się sugeruje Z OM czy USG bo jednak u mnie to 10 dni różnicy a lekarz twierdzi że mały wyjdzie jak przyjdzie jego czas
 
reklama
My prawie zawsze mamy wizytę w tym samym dniu:)
Jeszcze się okaże że urodzimy tego samego dnia :D

Zaskoczyłaś mnie tymi emolientami...moja położna jest nimi zachwycona i mocno je poleca... muszę w takim razie pomyśleć... może jednak zamiast nich oliwka z Bambino tak jak przy starszych dzieciach 🤔...
Do porodu 53 dni,ale myślę że będzie prędzej 😉, torba jeszcze nie spakowana...ciuszki nie wyprane...nawet proszek nie kupiony...pieluch też na razie brak, plan porodu nie wypisany... ciężko lewą ręką😉
Pewnie dużo zależy od skóry niemowlaka, ale czytając poradniki etc. dużo osób pisze że jeśli noworodek nie ma skóry atopowej (a to stwierdza lekarz) to bez sensu dawać "mocniejsze" specyfiki.

O właśnie o co chodził z napisaniem tego planu porodu 🤔? Położna nic mi nie przekazała na ten temat...
co do planu porodu, ja nie mam położnej - mój lekarz póki co nic też mi o tym nie mówił - ale używałam strony od fundacji rodzić po ludzku - myślę, że to wystarczy. Link: Link do: Kreator Planu Porodu | Gdzierodzic.info
 
Ja kupiłam pościel na stronie takiego sklepu, gdzieś mi się rzucił w oczy i fajne rzeczy mają dla niemowlaczka i ceny też spoko. Nawet dosyć konkurencyjne bym powiedziała. Pościel kupiłam z moim ukochanym akcentem kwiatowym, jestem w nim totalnie zakochana. Możecie zobaczyć:
 
Cześć dziewczyny :)

U mnie weekend też w miarę spokojnie ale im bardziej zaawansowana ciąża tym więcej mam ochotę robić i sprzątać 😂. W niedzielę mój mąż wyjechał i spotkamy się dopiero po porodzie.

Jeszcze muszę kupić fotelik, dodatkową koszulę do szpitala, więcej pieluch, kocyk i kilka innych małych rzeczy.

Co do kosmetyków to sugerowałam się składem i wybierałam je zgodnie ze stroną czytamyetykiety. Krem mam z lirene, żel do mycia i oliwkę z hipp. No i bepanthen. Kupiłam też jakieś waciki nasączone alkoholem do pępka. Nie wiem czy potrzebuję jeszcze czegoś z kosmetyków dla noworodka.
 
Też zastanawiam się nad hippem ma bardzo dobre opinie Powoli kompletnie wyprawkę w weekend skręciliśmy już łóżeczko Jeszcze kosmetyki i rzeczy dla mnie A propos porodu którą datą się sugeruje Z OM czy USG bo jednak u mnie to 10 dni różnicy a lekarz twierdzi że mały wyjdzie jak przyjdzie jego czas
U mnie też jest duże rozbić między usg A om... prawie dwa tygodnie... Ja sie sugeruje om... moja doktorka właśnie na ostatniej wizycie stwierdziła że może mnie wyślę wcześniej do szpitala z 2 tyg na wywołanie... więc wychodzi na to że ona sugeruje się tym co wychodzi na usg... mam nadzieję że nie zmieni zdania... wolę pojechać na spokojnie niż czekać aż samo się zacznie... tym bardziej że mam do szpitala w którym chce rodzić godzinę drogi...
 
Muszę się pochwalić skręconym łóżeczkiem ;) jestem zachwycona ❤️
 

Załączniki

  • IMG_20201020_111939.jpg
    IMG_20201020_111939.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 126
reklama
Do góry