reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Ja też mam dziś mdłości, masakra. Rozwarcie od poniedziałku na 1 palec. Ktg zero skurczy. A dziś dopiero 36+0. Dodatkowo chyba zaczyna mi też czop odchodzić, ale po kawałku we wtorek kawałek i w środe też znalazłam, wygląda mi to na czop. Ale czytałam, że on i z 2-3 tyg wcześniej może sie pomału odlepiać.
No właśnie u jednych te objawy tygodniami się ciągną a u innych odrazu zaskoczy. Loteria😉
 
Ja też dziś ten sam tydzień ciąży. I tak samo dokucza mi dziś ciagle kłucie w kroczu - rzadko takie miewałam. Do tego dzis w nocy straszliwie bolały mnie pachwiny, uda i dół pleców, nie mogłam sie przekręcać na boki - dotąd bardzo rzadko cos takiego sie pojawiało. A właśnie niedawno pisałam, ze nic nie odczuwam, to dziś sie pojawiły małe dolegliwości. ;)

Jesli to ciągły ból, to bole ogolnie całej części pasu biodrowego czyli te pachwiny, spojenie, biodra, krzyż to wynikaja w ciąży niestety z przeciążeń, a te przeciążenia związane są z hormonami głównie relaksyna... Niestety bardzo łatwo o te przeciazenia.
Ja we wtorek własnie bylam u osteopaty zeby mi ponaciagalam i rozluźnil własnie te sekcje i przy okazji ładnie mi wytłumaczył czemu tak się w ciąży dzieje. Na szczęście po porodzie powinno to przejść.

Jesli jednak bolal by cię krzyż promieniując na uda ale tak skurczowo, czyli bol przychodzi i odchodzi dosyć regularnie, lub regularnie nabiera na sile to wtedy wylapuj to bo to mogą być już skurcze. Może towarzyszyć temu bol miesiączkowy zazwyczaj (chociaz ponoc niektóre babeczki mocniej odczuwaja te skurcze krzyżowe niz te macicy).
 
Mo czop już od długiego czasu odchodzi, ale w takich naluckich kawalkach raz na jakiś czas, więc u mnie to nic nie znaczy dopoki nie zacznie odpadać dużymi kawałkami 🤷🏼
 
reklama
Do góry