reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

U nas planu dnia nie ma niestety. Ogólnie wszystko jest na opak i do dupy.
Od dziś jesteśmy w szpitalu płucnym w Łodzi.
Malutki jest diagnozowany co tak naprawdę mu dolega. Bo tak jak pisałam wcześniej ma podejrzenie astmy lecz wziewy na niego nie działają i takim sposobem non stop kaszle i świszczy od 3m. Chyba już tak wszystko dało mu się we znaki że kompletnie nie chce jeść, non stop jęczy płaczę, nie śpi. Ahhhh książkę by napisał. Oby nam tutaj pomogli i funkcjonował jak każde dziecko w jego wieku. A nie wieczne wziewy bo duszności, wieczne kaslania czasem z prowokacja do wymiotów albo z wymiotami itd.
Jestem już kłębkiem nerwów, nie mam na nic siły ochoty. Ciągle tylko płacz bo brak siły na wszystko. A w domu córki które też potrzebują pomocy przy lekcjach i nie tylko. Obyśmy wyszli z pozytywnym nastawieniem do życia 😉
Trzymamy kciuki!!!!
U nas też nie ma planu dnia... Każdy dzień jest inny,chociaż podobny do poprzednich.. u nas jakaś wysypka na plecach i brzuszku.. takie suche,chropowate plamki.. nie mam pojęcia od czego i co to 😑😑 oczka ..tu nadal coś nie tak, tak mocno wkłada palce że aż gałka oczna widoczna jest cała... Ale to tylko przed zaśnięciem i w nocy jak się przebudzi....
 
reklama
Co dajecie obecnie swoim maluszkom na śniadania, obiadki, kolacje?
Śniadanie kaszka ryżowa lub manna
Obiad - obiadek gotowany dla młodego lub jak nie mam czasu to na szybko jajecznica na parze.
Kolacją mleko.
A w międzyczasie, jogurt, chrupki, deser owocowy, kilka kęsów różności które tylko zachce. Nie ograniczam, nie wydzielam, jeżeli tylko chce próbować to wszystko kładę do dziuba.
 
Śniadanie kaszka ryżowa lub manna
Obiad - obiadek gotowany dla młodego lub jak nie mam czasu to na szybko jajecznica na parze.
Kolacją mleko.
A w międzyczasie, jogurt, chrupki, deser owocowy, kilka kęsów różności które tylko zachce. Nie ograniczam, nie wydzielam, jeżeli tylko chce próbować to wszystko kładę do dziuba.
U nas podobnie... Tylko mamy alergie i nie wiemy na co 😑😑😑 jajo odstawiliśmy bo one było bardzo podejrzane
 
Śniadanie kaszka ryżowa lub manna
Obiad - obiadek gotowany dla młodego lub jak nie mam czasu to na szybko jajecznica na parze.
Kolacją mleko.
A w międzyczasie, jogurt, chrupki, deser owocowy, kilka kęsów różności które tylko zachce. Nie ograniczam, nie wydzielam, jeżeli tylko chce próbować to wszystko kładę do dziuba.
Tylko raz mleczko?

I co na obiadek? Bylabys taka uprzejma jakis przepisik mi podrzucić? :)
 
Tylko raz mleczko?

I co na obiadek? Bylabys taka uprzejma jakis przepisik mi podrzucić? :)
Pytanie dotyczyła śniadania, obiadu kolacji więc napisałam 😉

Mój nue jest za mlekiem.
W nocy piję 2razy po 140 ml
Rano kaszka 150ml
Obiadek lub tak jak pisałam jajecznica z 2jaj
Czasem mleko 100ml
Jakis serek lub słoik musu albo tubka
W między czasie chrupki, kilka kęsów banana, i toznosci które jedzą domownicy.
Kolacją mleko 140-160 ml.
A więc to mleko nie tylko raz 🤭
 
Przepisów nie mam jako takich robię to co mi przyjdzie na myśl.
Głównie są to obiady z wołowina, kurczakiem, indykiem, krulikiem i golabkiem. Dorzucam wszystkie warzywa jakie możliwe plus papryka (oczywiście na przemiennie), dodaje kuskus i pyszny obiad wychodzi. Ale słoiczki też są u nas często na obiad bo młody je lubi.
 
Przepisów nie mam jako takich robię to co mi przyjdzie na myśl.
Głównie są to obiady z wołowina, kurczakiem, indykiem, krulikiem i golabkiem. Dorzucam wszystkie warzywa jakie możliwe plus papryka (oczywiście na przemiennie), dodaje kuskus i pyszny obiad wychodzi. Ale słoiczki też są u nas często na obiad bo młody je lubi.
No to podobnie u nas. Tyle że mleko to podstawa.. jeszcze ostatnio coś jej się ubzduralo i w nocy mleko 2 razy i to po 180 ml . U nas rano mleko 180-210ml, później kaszka ok 150 ml ale na wodzie,obiadek(podobnie gotuje albo słoiczek bo to zawsze coś innego), owoc badz mus owocowy i kolacja mleko 180-210 .... I oczywiście coś w miedzy czasie musi być😉
 
No to podobnie u nas. Tyle że mleko to podstawa.. jeszcze ostatnio coś jej się ubzduralo i w nocy mleko 2 razy i to po 180 ml . U nas rano mleko 180-210ml, później kaszka ok 150 ml ale na wodzie,obiadek(podobnie gotuje albo słoiczek bo to zawsze coś innego), owoc badz mus owocowy i kolacja mleko 180-210 .... I oczywiście coś w miedzy czasie musi być😉
Ja się cieszę że piję mi choć takie ilości mleka bo bywało różnie. A średnio mlecznych rzeczy wychodzi od 500 do nieraz 700ml na dobę więc Czad jak na młodego No i zalecana ilość do wieku.
Serek który dostaje też liczy się jako mleczny posiłek więc na prawdę spoooro tego jest.
Ogólnie bardzo ładnie zaczął jeść może w końcu bd normalnie.

Więcej co wyszło w szpitalu? Młody miał zmiany na prawym płucu nieźle co?
Tak na prawdę nie wiadomo od kiedy z tym chodził bo zdjęcie rtg miał we wrześniu robione i z opisu wynikało że wszystko ok. A w szpitalu włączyli płytę i ewidentne widoczne zmiany nawet ja je widzę!!byłam w szoku jednym słowem.
Ale wracamy na prostą. Mam nadzieję że teraz choć z wagą ruszy bo nawet i schudł przez ten ostatni czas co było już zle😒
 
reklama
Ja się cieszę że piję mi choć takie ilości mleka bo bywało różnie. A średnio mlecznych rzeczy wychodzi od 500 do nieraz 700ml na dobę więc Czad jak na młodego No i zalecana ilość do wieku.
Serek który dostaje też liczy się jako mleczny posiłek więc na prawdę spoooro tego jest.
Ogólnie bardzo ładnie zaczął jeść może w końcu bd normalnie.

Więcej co wyszło w szpitalu? Młody miał zmiany na prawym płucu nieźle co?
Tak na prawdę nie wiadomo od kiedy z tym chodził bo zdjęcie rtg miał we wrześniu robione i z opisu wynikało że wszystko ok. A w szpitalu włączyli płytę i ewidentne widoczne zmiany nawet ja je widzę!!byłam w szoku jednym słowem.
Ale wracamy na prostą. Mam nadzieję że teraz choć z wagą ruszy bo nawet i schudł przez ten ostatni czas co było już zle😒
No to tylko idzie się wkur .......
Ale ważne że jest lepiej i Młody je 😉
A u nas no jakaś alergia wyskoczyła ,lekarz kazał wszystko odstawic- no kurcze ale ona od 4 m-ce to wszystko je !!! Boje jej się dawać tak jak Ty np. papryki więc dostaje wszystkie ,,stare,, produkty .. no to jajo tylko . Ale dobrze wiedzieć. Jogurciki też były ale chwilowo odstawiłam. Mam zamiar wrócić do tego. U nas problem z zębami jest.. rosną bardzo wolno... Jedynką dolna już kiedy wyszła a jest malutka.... Bardzo wolno rosną.. a na dodatek poszły zaraz 2 górne dwójki.. teraz idą 2 górne jedynki...
 
Do góry