reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Widzę że dzisiaj główny temat to jedzenie [emoji16]
Ja w ciąży unikam przetworzonych produktów (Chociaż zdarzają się chipsy np [emoji23]), surowych jajek, surowego miesa, surowych ryb i mleka niepasteryzowanego. Owoce i warzywa myje jeszcze dokładniej.

Po porodzie już pełna dowolność. Ostatnio moim pierwszym posiłkiem był tatar z cebulka [emoji39] Wiadomo na początku trzeba jeść lżej, żeby nie dochodziło do zaparć. No, ale to wszystko kwestia rozsądku.
ROZSĄDEK dziewczyny a nie ślepe wierzenie we wszystko co ktoś mówi [emoji6]

Smacznego [emoji16]
Amen [emoji16][emoji16]
 
reklama
Zależy kiedy byłaś u lekarza. U mnie w 7 tyg biło 118 i gin mówiła że to pięknie a w 9 tyg już 168 bo serduszko przyspiesza z czasem.
Możecie mi to wytłumaczyć? Już pytałam wcześniej, napisalyscie, że jeśli u mnie jest 142 na minutę to też jest okej. Teraz czytam, że powinno być do 160, a 180 czy 190 to jest bardzo dużo. Nie zwraca się na to uwagi w ogóle? Dopiero teraz zwróciłam uwagę, bo każda z was piszę te wielkie liczby ;)
Jezu jak ja lubię te bzdury. Po porodzie możesz wszystko zjeść od razu [emoji2356]
Sushi, kebabów, tatara. [emoji23]
Ja po urodzeniu córki przez 4 miesiące jadłam tylko gotowaną pierś z gotowaną marchewką i bułki z masłem. Mała miała problemy z brzuszkiem, problemy z trawieniem. Dawałam kropelki Delicol (enzym) przed każdym karmieniem. Dopiero jak miała 4 m-ce mogłam normalny obiad zjeść. Plus taki że szybko zgubiłam ciążowe kilogramy a nawet kilka nieciążowych ale na kebaba poszłam dopiero jak przestałam karmić, czyli jak córka miała 9 m-cy.
 
Ja miałam z Lidla i leginsy i dżinsy ciążowe i byłam batdzo zadowolona. Chodziłam na okrągło bo nie kupowałam dużo ciążowych rzeczy. I spokojnie w tej ciąży też jeszcze posłużą.
Ale może jak się trafi. Bo nieraz kupuje młodemu w Lidlu spodenki czy bodziaki i parę razy mi się zdarzało, że po 2/3 praniach robiły się jakieś dziurki a niektóre rzeczy nie do zdarcia.
Jeszcze fajne leginsy miałam C&A. one chyba nie były typowo ciążowe ale miały taki wysoki pas. jakościowo super.

To w takim razie chyba zaryzykuję, jeszcze za taką cenę to myślę, ze warto spróbować 😊 Dziękuję !!
 
Ja w 6t4d miałam tętno 174 jak zaczęłam czytać to też się zmartwiłam, że wysokie, ale doktor na wizycie powiedziala, że jest prawidlowe. W książce "w oczekiwaniu na dziecko" jest informacja, że trochę później czyli 8/9 tydzień powinno być takie wysokie tętno do 180, że to jest czas kiedy bije najszybciej.
Także jak dziewczyny są na tym etapie i lekarz nie widzi w tym niczego złego to chyba jest norma.


Możecie mi to wytłumaczyć? Już pytałam wcześniej, napisalyscie, że jeśli u mnie jest 142 na minutę to też jest okej. Teraz czytam, że powinno być do 160, a 180 czy 190 to jest bardzo dużo. Nie zwraca się na to uwagi w ogóle? Dopiero teraz zwróciłam uwagę, bo każda z was piszę te wielkie liczby ;)
 
Teraz nie można w ciąży jeść surowych ryb i mięsa, a po porodzie można praktycznie wszystko. Zabronione zostaną nadal nikotyna i alkohol i kofeina w dużych ilościach, bo to przechodzi do mleka matki.
Słyszałam o przypadkach, że na porodówkę już mąż zanosił żonie sushi :)
Także lepiej się teraz wstrzymać, do czerwca już niedługo :)

Myślę że od marynowanych śledzi nic Ci nie będzie. Ja ostatnio nawet sushi jadłam. Uznałam że raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Później po urodzeniu dziecka przez dobre pół roku nie będzie można jadać takich rzeczy.
 
Ja w 6t4d miałam tętno 174 jak zaczęłam czytać to też się zmartwiłam, że wysokie, ale doktor na wizycie powiedziala, że jest prawidlowe. W książce "w oczekiwaniu na dziecko" jest informacja, że trochę później czyli 8/9 tydzień powinno być takie wysokie tętno do 180, że to jest czas kiedy bije najszybciej.
Także jak dziewczyny są na tym etapie i lekarz nie widzi w tym niczego złego to chyba jest norma.
ja właśnie przy 8+1d miałam 180 uderzeń serduszka :)
 
reklama
Do góry