reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka, alergia , potówki, trądzik? 4 tyg. dziecka

Ajrin77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
159
Hej mój synek ma 4 tygodnie od ok tygodnia zaobserwowałam u niego taki o to problem, pediatra podejrzewa alergię na mleko i zalecila dietę eliminacyjna ...może któraś z Was miała i swojego maluszka coś podobnego? Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Dodam, że mały jest od jakiegoś czasu płaczliwy, pręży się i wygina, ma często wydęty brzuszek , nie wiem czy powinnam łączyć te.dwie rzeczy, karmiony piersią.
 

Załączniki

  • 6b6b292d-15d8-49c4-869d-67bab42c2b35.jpg
    6b6b292d-15d8-49c4-869d-67bab42c2b35.jpg
    33,5 KB · Wyświetleń: 322
  • 0263c2c5-dcb8-4cee-bf7d-af266d67a1ed.jpg
    0263c2c5-dcb8-4cee-bf7d-af266d67a1ed.jpg
    14,3 KB · Wyświetleń: 382
reklama
Tak, moja córeczka miała dokładnie to samo również Ok. 4 tygodnia. Dodatkowo czółko się łuszczyło i bardzo dużo ulewała. Jestem na diecie bez mleka krowiego od 1,5 tygodnia, buzia idealna już po 3 dobach diety, ulewania się zmniejszyły prawie do zera (choć ulewania były chyba głównie przez refluks).
 
Tak, moja córeczka miała dokładnie to samo również Ok. 4 tygodnia. Dodatkowo czółko się łuszczyło i bardzo dużo ulewała. Jestem na diecie bez mleka krowiego od 1,5 tygodnia, buzia idealna już po 3 dobach diety, ulewania się zmniejszyły prawie do zera (choć ulewania były chyba głównie przez refluks).
O widzisz , u nas też dużo ulewania..kurcze to jest nadzieja:) dziękuję Ci bardzo, mam nadzieję że przejdzie
 
Właśnie zastanawiam się czy to trądzik czy alergia...

Mam trzy corki i kazda miala takie zmiany, zawsze to byl tradzik i w podobnym okresie wystepowal (3-5 tydzien). Jedna z corek miala silna skaze bialkowa i zmiany skorne byly inne. Problemy brzuszkowe na tym etapie sa czeste - niedojrzalosc ukladu pokarmowego. Oczywiscie nie jestem lekarzem, nie przesądzam, warto byc w kontakcie z lekarzem, mowie tylko na podstawie swojego doswiadczenia. Po prostu podeszlabym na spokojnie do tego, nie szla od razu radykalnie w jakies restrykcje alergiczne, diety eliminacyjne.
 
Mam trzy corki i kazda miala takie zmiany, zawsze to byl tradzik i w podobnym okresie wystepowal (3-5 tydzien). Jedna z corek miala silna skaze bialkowa i zmiany skorne byly inne. Problemy brzuszkowe na tym etapie sa czeste - niedojrzalosc ukladu pokarmowego. Oczywiscie nie jestem lekarzem, nie przesądzam, warto byc w kontakcie z lekarzem, mowie tylko na podstawie swojego doswiadczenia. Po prostu podeszlabym na spokojnie do tego, nie szla od razu radykalnie w jakies restrykcje alergiczne, diety eliminacyjne.
ok też myślałam że to trądzik ale skoro lekarz tak wymyślił to spróbuję przez kilka dni i zobaczę :/ chociaż nie ukrywam że ciężko mi będzie ale wiadomo jak już to mus
 
ok też myślałam że to trądzik ale skoro lekarz tak wymyślił to spróbuję przez kilka dni i zobaczę :/ chociaż nie ukrywam że ciężko mi będzie ale wiadomo jak już to mus
Wg mnie to trądzik. Moje obie córki będąc kp miały nieco mniejszy. Zaraz po nim pojawiła się ciemieniucha. A córka ma skazę białkową, to krostki to bardziej taka kaszka + AZS.
Na zdjęciu nasz trądzik (dużo łagodniejsze zmiany)
 

Załączniki

  • IMG_20200920_151215.jpg
    IMG_20200920_151215.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 230
reklama
Wg mnie to trądzik. Moje obie córki będąc kp miały nieco mniejszy. Zaraz po nim pojawiła się ciemieniucha. A córka ma skazę białkową, to krostki to bardziej taka kaszka + AZS.
Na zdjęciu nasz trądzik (dużo łagodniejsze zmiany)
Oj faktycznie córeczka ma bardzo mało, mój synek ma takie jakby zaskórniki i też skóra jest bardzo sucha , nawet na uszkach ma takie kropeczki które się wysuszają :( już sama nie wiem...ale wczoraj inna pediatra powiedziała że to może być faktycznie na tle hormonalnym, mały wygląda kiepsko, baardzo mocny.ma ten wysyp i też czerwieni się pod wpływem temperatury albo jak leży na jednym boku lub się denerwuje.
 

Załączniki

  • IMG_20201115_162504.jpg
    IMG_20201115_162504.jpg
    629,1 KB · Wyświetleń: 205
Do góry