reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 251 49,3%
  • 1

    Głosów: 158 31,0%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    509
😍😍😍😍 cudownie❤️ Kochana to jest Twoja pierwsza czy kolejna ciąża? Przepraszam, ze pytam, ale już nie pamietam 🙄 to ładnie, niech synuś rosnie zdrowy ❤️

To była kochana moja Pierwsza ciąża :)
A to mój pierworodny, który we wtorek kończy równo miesiąc ;) (kiedy to zleciało?! 😱 Przecież dopiero rodziłam)
 

Załączniki

  • IMG_20201216_104231.jpg
    IMG_20201216_104231.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 76
  • IMG_20201218_184748.jpg
    IMG_20201218_184748.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 78
reklama
Nie wiem może czytałam złe artykuły ale wg nich beta wzrasta nie od momentu zagnieżdzenia tylko od momentu zapłodnienia. dlatego bardzo czułym testem u niektórych można wykryć jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki, ale może to tylko taki marketing

HCG zaczyna się wytwarzać od zagnieżdzenia się zarodka, a to z kolei następuje ok. Między 6-12 dpo, stąd też możliwość wykrycia bardzo wczesnej ciąży jeszcze przed terminem miesiączki jeśli zagnieżdżenie wystąpi wcześnie.
Ja swoją ciążę tak właśnie wylapalam na kilka dni przed terminem @, ale mialam też szybko zagnieżdżenie, a beta hcg udało mi się wylapac dosłownie na momencie w którym zaczęło dopiero wzrastać. W 9dpo była na poziomie 2 z hakiem.
 
HCG zaczyna się wytwarzać od zagnieżdzenia się zarodka, a to z kolei następuje ok. Między 6-12 dpo, stąd też możliwość wykrycia bardzo wczesnej ciąży jeszcze przed terminem miesiączki jeśli zagnieżdżenie wystąpi wcześnie.
Ja swoją ciążę tak właśnie wylapalam na kilka dni przed terminem @, ale mialam też szybko zagnieżdżenie, a beta hcg udało mi się wylapac dosłownie na momencie w którym zaczęło dopiero wzrastać. W 9dpo była na poziomie 2 z hakiem.
Nie wiem jak moglam to napisać, chyba nieprzespana noc zlasowala mi mózg, i błędnie zinterpretowałam artykuł... Normalnie się orientuję co gdzie i kiedy i o testach myślę dopiero po tygodniu spóźnienia @
 
Nie wiem jak moglam to napisać, chyba nieprzespana noc zlasowala mi mózg, i błędnie zinterpretowałam artykuł... Normalnie się orientuję co gdzie i kiedy i o testach myślę dopiero po tygodniu spóźnienia @

Ja tam podczas staran byłam z tych niecierpliwych i nigdy nie wytrzymywalam do terminu @ a co dopiero mówiąc o tygodniu spóźnienie 😅
 
Ja tam podczas staran byłam z tych niecierpliwych i nigdy nie wytrzymywalam do terminu @ a co dopiero mówiąc o tygodniu spóźnienie 😅
Moje cykle potrafią mieć po 50 dni więc kwestia braku nadziei. Biorę na to suplementy i chyba coś się ruszyło ale już straciłam wiarę w swoją płodność, to mi pomaga nie wydawać fortuny na testy
 
Moje cykle potrafią mieć po 50 dni więc kwestia braku nadziei. Biorę na to suplementy i chyba coś się ruszyło ale już straciłam wiarę w swoją płodność, to mi pomaga nie wydawać fortuny na testy
A jaka przyczyna takich długich cykli? Ja miałam takie, bardzo długo, potrafiły być właśnie 50 dniowe i dłuższe, max 90 dniowe.
 
A jaka przyczyna takich długich cykli? Ja miałam takie, bardzo długo, potrafiły być właśnie 50 dniowe i dłuższe, max 90 dniowe.
Jestem ponad pół roku po odstawieniu tabletek anty wiec może to tylko moje rozchwiane hormony i to kiedyś wróci do normy, ale mam też cechy policystyczności na jajanikach. Z tego co wiem to w rodzinie mojej mamy zdarzały się dość często takie długie cykle, więc tu pytanie czy taki mój genetyczny urok, policystycznosć czy wpływ tabletek. Teraz biorę miovelię i NAC i jak narazie miałam super krótki cykl. Skończył mi się okres i zobaczymy co będzie w tym
 
Jestem ponad pół roku po odstawieniu tabletek anty wiec może to tylko moje rozchwiane hormony i to kiedyś wróci do normy, ale mam też cechy policystyczności na jajanikach. Z tego co wiem to w rodzinie mojej mamy zdarzały się dość często takie długie cykle, więc tu pytanie czy taki mój genetyczny urok, policystycznosć czy wpływ tabletek. Teraz biorę miovelię i NAC i jak narazie miałam super krótki cykl. Skończył mi się okres i zobaczymy co będzie w tym
Ja również miałam cechy policystycznych jajników, miałam zespół LUF, a badałaś hormony? Wiadomo po odstawieniu trochę hormony szaleją. Przez ok 6 lat miałam problem z takimicyklami, okropnymi pmsami, nie mogłam normalnie funkcjonować od 15dc do momentu pojawienia się krwawienia. Przyczyną była niedoczynność tarczycy, od 3 lat mam cykle regularne, a od lipca (odkąd moją pasją jest sport) mam cykle jak w zegarku. :)
 
reklama
Ja również miałam cechy policystycznych jajników, miałam zespół LUF, a badałaś hormony? Wiadomo po odstawieniu trochę hormony szaleją. Przez ok 6 lat miałam problem z takimicyklami, okropnymi pmsami, nie mogłam normalnie funkcjonować od 15dc do momentu pojawienia się krwawienia. Przyczyną była niedoczynność tarczycy, od 3 lat mam cykle regularne, a od lipca (odkąd moją pasją jest sport) mam cykle jak w zegarku. :)
Na razie miałam robiony tylko progesteron i nie wiele powiedział bo cieżko ocenić w jakiej fazie jestem. Teoretycznie w połączeniu z USG to był w porządku. Lekarze mówili żebym jeszcze poczekała z dalszą diagnostyką ze względu na covid - żebym znowu nie latała po przychodniach. Ja nigdy wcześniej nie miałam problemów ale 6 lat brałam tabletki i dużo się stresuje. Tarczyce mam zdrową, tsh <1. Mam nieróżncowaną chorobę autoimmunologiczną ale najświeższe testy wykluczają choroby które mogą utrudniać ciąże. Jeżeli chodzi o sport to ja przystopowałam jak zacześliśmy się starać. Ja z tych co biegają pół maratony a potem robią 3 h trening siłowy.
 
Do góry