reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Na początek fajne są te body kopertowe, bo łatwiej jest ubrać dziecko bedac niedoświadczonym. A listy z wyprawką są na internecie, trzeba brać pod uwagę, że rodzimy latem :)
4AC166D1-8F3D-433D-A6C4-405E86962DA9.jpeg
 
reklama
Ja już kupiłam kilka rzeczy, bo bardzo mi się podobały, a później kolekcje w sklepach się zmienią i już tych rzeczy nie dostanę.
Nie wierzę, że w powodu kupna ubranka, coś może być źle.. To zapeszanie to jakiś zabobon
Też jestem tego zdania, że kupienie ubranek itp nie wpłynie na los dzieciaczka :) jeszcze nic nie mam, ale to dlatego że wykańczamy domek i nie miałabym gdzie teraz tego trzymać
 
A w ogóle to Doktor robiła mi usg przez pochwe i drugie normalnie przez brzuch ooo aż się zdziwilam, że to już bedzie widać ;)
Ja na ostatnim badaniu też miałam robione przez pochwe a potem przez brzuch, a byłam w 8 tygodniu. Myślałam, że nie będzie widać a tutaj wszystko było pięknie widoczne ❤️❤️
 
Też jestem tego zdania, że kupienie ubranek itp nie wpłynie na los dzieciaczka :) jeszcze nic nie mam, ale to dlatego że wykańczamy domek i nie miałabym gdzie teraz tego trzymać
Tu nie chodzi o to, że coś się zapeszy tylko o fakt zostania z wszystkimi rzeczami dla dziecka bez dziecka.

@jag0dka słabo ogólnie. Nastawiam się na kolejną bitwę. Pojawiły się wczoraj plamienia. O dziwo, przyjęłam to ze spokojem. A jak u Ciebie? Kiedy wizyta?
 
Rodziłam w marcu , wózek chłop kupił w grudniu. Jak to on. Z przyczyn oczywistych....promocja a 500 Zets droga nie chodzi😂 jeśli będzie chłopak to chyba z przyzwoitości dokupie coś nowego , żeby nie miał wszystkiego po bracie . Jeśli dziewczynka, to większe zakupy nas czekają. Ale tylko ubrankowe. Żeby troszkę pokolorować nasz świat w jakieś pastelowe kolorki😉 my kupowaliśmy od połówkowych. Co miesiąc cos. Ale powiem wam myślałam że mam już wszystko. A jak dziewczyny zrobiły przyjęcie niespodziankę, to w szoku byłam. Ile rzeczy trafionych których nie miałam , a były niezbędne....
 
Dziewczyny, doświadczone mamusie[emoji4]A możecie powiedzieć swoje zdanie na temat tego jakie ubranka warto kompletować? Body, pajacyki? Na guziczki, zamki, zatrzaski? Jakie rozmiary na początek wam się sprawdzały? Chciałabym też zacząć szybciej kompletować rzeczy jeśli wszystko wyjdzie ok na usg, a jestem naprawdę kompletnie zielona [emoji2957]to moje pierwsze dziecko, a też w rodzinie nie miałam dużej styczności z bobasami.
Ja najczęściej wkładałam body i getry. Dla każdego inne rzeczy wygodne. Jeżeli chodzi o śpiochy warto zwracać uwagę czy są zapięcia na dole na obu nogach. Warto też kupić pieluchę bambusową, latem jak świeci słońce można okryć nogi, a nie będzie pod nią gorąco. Rozmiar 56, na moją córę co prawda były trochę duże ale urodziła się malutka.
 
Miałam dać znać co mi lekarz powiedział apropo bakterii w moczu. I właśnie jestem po rozmowie, mam zrobić posiew. Trochę mnie uspokoił, że jak nie odczuwam bólu i pieczenia podczas oddawania moczu to nie ma co się martwić itd. A nie odczuwałam nic takiego do tej pory. Także pewnie w poniedziałek wtorek pojadę zrobić ten posiew i będzie czarno na białym co dalej. Bo pan dr z telekonsultacji widzę nie był fanem 'antybiotykowania' tak od razu, bo te bakterie nie są aż tak liczne. No nic pożyjemy zobaczymy w przyszłym tygodniu jaki bd posiew. No także chciałam zameldować, bo obiecałam [emoji106][emoji2]
Również mam zrobić posiew w poniedziałek, z tym ze u mnie jest delikatne pieczenie i ból, ale nie za każdym razem. Na chwilę obecną mam brać urosept. Wcześniej dostałam jednrazowy antybiotyk lecz jak widać nie pomógł [emoji45]
 
reklama
Ja mam prenatalne 29.01 więc jeszcze troszkę 😊
Ja też 29go 😊 już nie mogę się doczekać 😍
A czy któraś z Was nie robi Pappy?
Ja nie robię 😉
Ja robię USG i chyba Pappa też, choć mam wątpliwości. Nifty pro odpuszczamy, chyba, że się okaże, że będzie coś nie tak (oby nie).

Dziewczyny, która z Was nie ma praktycznie mdłości i wymiotow? Bo ja tylko kilka dni mdłości rano i zwykle jak jestem głodna to jest mi nieco niedobrze, zwykle jak budziłam się w nocy to miałam mdłości, ale od 3 dni śpię całkiem dobrze i nie wiem już czy znowu panika, czy wszystko ok 🙈
Wczoraj i przedwczoraj mnie ciągnęło w brzuchu, a dziś oprócz wrażliwych piersi przy dotyku to nic 😅 Jeszcze wczoraj wieczorem straszne wzdęcia mnie złapały.
Mam objawy, ciągnie brzuch - zastanawiam się czy wszystko jest w porzadku.
Nie mam objawów - panikuję jeszcze bardziej.
Wiem, jestem stuknięta 🙊
Na całe szczęście oprócz wiecznego zmęczenia nic innego mi nie dolega 🙂
 
Do góry