reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Julijka nasza 12 tygodniowa :) uśmiecha się pełna buzia, piszczy, bawi się zawieszonymi nad nią zabawkani - uderza rączkami, chwyta, dotyka, leży na brzuszku coraz dłużej i pewniej, pcha do pycholka całe pieści, sporo leży, uwielbia spacery, jest bardzo pogodna i kochana - nasza iskierka 😀
IMG_20210219_070303.jpg
 
reklama
Chyba masz na myśli z pleców na brzuch? Bo od tego dzieci zaczynają. Moja próbuje z pleców na brzuch i tylko dwa razy jej się udało, ale cały czas próbuje i wygina się. Z brzucha na plecy się turla bardzo często, ale to jest niezamierzone, to na przykład jej się przytrafia kiedy jest niesymetrycznie ułożona, tak mi się wydaję.
Dobrze napisał obrot z brzucha na plecy bo na obrot z plecow na brzuszek jeszcze za wcześnie(wklejam zdjęcie z bloga mamafizjoterapeuta)
 

Załączniki

  • Screenshot_20210223-075826_Chrome.jpg
    Screenshot_20210223-075826_Chrome.jpg
    292,3 KB · Wyświetleń: 52
Dziewczyny podzielcie się sposobami na usypianie maluszków.. Ja już nie wiem co mam robić aby córcia zasnęła. Zanim zaśnie to jest ogromny płacz, niemalże histeryczny.. Uspokaja się jedynie na rękach w pozycji jak do odbicia i przy cycu. Przy czym na tych rękach trzeba ją naprawdę długo nosić.. Czy Wasze dzieci potrafią zasnąć same?
U nas wieczorami ostatnio działa noszenie na leżąco i śpiewanie przy tym kołysanek. Jasiowi spodobała sie "Kołysanka dla Ani".🙂 A też często się rzuca, że ciężko go utrzymać,a przy muzyce sie wycisza.
Dziewczyny jak tam Wasze dzieciaczki po kontroli bioderek?
My byliśmy wczoraj na kolejnej wizycie i mamy dwie sprzeczne opinie:
1. Na nfz - wszystko ok
2. Prywatnie - dysplazja IIb i koniecznosc założenia rozwórki koszli... :(

Jutro jedziemy do jeszcze innego lekarza bo idzie zwariować..
Juz sama nie wiem co robić :/
Do tego jeszcze na prywatnej wizycie lekarz podczas badania na siłę rozgiął nóżki na boki, widzialam, że synka strasznie to zabolało :/ jak ja z nim cwicze w domu to nie ma problemu z rozchylanie nóżek, tylko trzeba robić to z umiarkowaną siłą. A tak od wczoraj mamy armagedon... nie spał pol nocy, ciągle na rękach i placzki przez 90% czasu... jest poludnie a ja padam na ryjek...

Czy któraś z Was miała styczność z rozworką koszli?
Dopiero w czwartek idziemy na pierwszą wizyte,a mały ma już prawie 3miesiace ...
Dziewczyny a kiedy chcecie zacząć rozszerzać dietę ? Mój mały to istny cycol , ma dni ze pije co godzinę i ledwo odskoczę do głupiej biedronki dosłownie , ogólnie jestem zawsze obok , ale są takie dni ze wyjdę i zawsze wtedy jest cyrk
Planuje zacząć podawać po 4tym miesiącu,czyli już prawie za miesiąc. Pierwsza pewnie będzie kaszka mlecznoryżowa. Teraz jest tylko na moim mleku podawanym z butli. Nie zamierzam czekać do 6ciu miesięcy.
Cześć 🙂 ciekawi mnie czy wasze dzieciaczki już zaczęły się przewracać z brzuszka na plecy 🤔 Moja Marcelinka 5 dni temu obróciła się dwa razy jednego dnia, a teraz już nie chcę leń mały
Nie. Jaś nie leży na brzuszku. Worek ze stomi go uciska.
Wogóle mam wrażenie, że jest troszke do tyłu z rozwojem. Dopiero lekko gugać zaczął. Od kilku dni interesuje go karuzelka. A w piątek skończy 3 miesiace.
 
Dziewczyny ile teraz ważą wasze dzieci?
Jaś ma około 5,5 kg,waga urodzeniowa 3320. Ma prawie 3 miesiące.
 
Chyba masz na myśli z pleców na brzuch? Bo od tego dzieci zaczynają. Moja próbuje z pleców na brzuch i tylko dwa razy jej się udało, ale cały czas próbuje i wygina się. Z brzucha na plecy się turla bardzo często, ale to jest niezamierzone, to na przykład jej się przytrafia kiedy jest niesymetrycznie ułożona, tak mi się wydaję.
Jeden artykuł czytałam i pisało, że najpierw z brzucha na plecy dzieci się przekręcają, a reszta tak jak ty piszesz, że najpierw z pleców na brzuch.
Ale moja Marcysia właśnie zaczęła od końca bo z brzuszka na plecy.
Dziewczyny ile teraz ważą wasze dzieci?
Jaś ma około 5,5 kg,waga urodzeniowa 3320. Ma prawie 3 miesiące.
Marcysia w piątek ważyła 6,5 kg, a waga urodzeniową 3735. Wszyscy mówią, że jest dość drobna. 8 lutego skończyła 3 miesiące.
 
Dobrze napisał obrot z brzucha na plecy bo na obrot z plecow na brzuszek jeszcze za wcześnie(wklejam zdjęcie z bloga mamafizjoterapeuta)
To co wkleiłaś potwierdza to co ja napisałam. Najpierw z pleców na brzuch. Dopiero później z brzucha na plecy. Właśnie jeszcze chciałam dodać, że jeśli dziecko przekręca się z brzucha na plecy zbyt szybko i wcześniej niż z pleców na brzuch, to należy udać się do fizjoterapeuty. Na pewno zamierzenie tego nie robi. Moja ma 3,5 miesiąca i bardzo często ćwiczy przewrót na brzuch, ale tylko z dwa razy udało jej się do końca, a przeważnie tylko przewraca się na bok.
 
reklama
Tylko tak jak napisałam, Marcysia nie robi tego pod kontrolą, zamierzenie, bo to niemożliwe. Możesz udać się do fizjoterapeuty i sprawdzić czy nie ma asymetrii np.
 
Do góry