reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie ciśnienie

Dołączył(a)
24 Luty 2021
Postów
12
Co zrobić, gdy mam za wysokie ciśnienie? Jestem w 5tc i codzienne migreny.. Od kilku dni mierze ciśnienie i mam mniej więcej takie ( 136/90, 150/80)
Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Czy są jakieś naturalne sposoby, aby obniżyć ciśnienie?
 
reklama
Co zrobić, gdy mam za wysokie ciśnienie? Jestem w 5tc i codzienne migreny.. Od kilku dni mierze ciśnienie i mam mniej więcej takie ( 136/90, 150/80)
Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Czy są jakieś naturalne sposoby, aby obniżyć ciśnienie?
Skontaktuj się szybko z lekarzem. Musisz przyjmować leki. Naturalne metody mogą być tylko dodatkowo. Nadciśnienie w ciąży jest bardzo niebezpieczne.
 
Ja przy takim ciśnieniu w ciąży dostałam leki. Z ciśnieniem nie ma żartów. Idź do lekarza jak najszybciej. I tak jak koleżanka wyżej napisała naturalne sposoby to tylko dodatkowo.
 
Na poczatek zrezygnuj z soli w potrawach, miedzy czasie do lekarza oczywiscie, on zdecyduje czy wdrazyc leki. Ja mialam nadcisnienie cala pierwsza ciaze ale przeszlam bez lekow, od 37tc sie unormowalo a do tego czasu zawsze oscylowalo w granicach 130-140 na 80-90, gdzie przy wartosci powyzej 140 na 90 mialam zalecenie jechac na szpital
 
Lekarz koniecznie, nadciśnienie niekontrolowane może być fatalne w skutkach. Dopegyt jest bezpiecznym lekiem dla kobiet w ciąży, należy szybko wdrożyć leczenie i kontrolę ciśnienia.
 
Jestem w takiej sytuacji jak autorka wątku..już na pierwszej wizycie w 5tc okazało że mam ciśnienie w granicach górnych norm 140/90 (145/95) i lekarz zalecił przyjmowanie dopegyt co prawda w bardzo małej dawce bo tylko poł. tabletki..trochę się wystraszyłam tego ciśnienia...czy któraś z Was miała taką sytuację że od początku ciąży przyjmowała lek na ciśnienie i udało się szczęśliwie ciąże donosic? To moja druga ciąża, pierwsza była zupełnie bez problemów teraz już na starcie komplikacje...
 
Jestem w takiej sytuacji jak autorka wątku..już na pierwszej wizycie w 5tc okazało że mam ciśnienie w granicach górnych norm 140/90 (145/95) i lekarz zalecił przyjmowanie dopegyt co prawda w bardzo małej dawce bo tylko poł. tabletki..trochę się wystraszyłam tego ciśnienia...czy któraś z Was miała taką sytuację że od początku ciąży przyjmowała lek na ciśnienie i udało się szczęśliwie ciąże donosic? To moja druga ciąża, pierwsza była zupełnie bez problemów teraz już na starcie komplikacje...
Bardzo ważna jest kontrola. Uwazam również, że częste USG ze sprawdzaniem przepływów... Leki oraz dieta(bardzo ważne). Jest ryzyko przedwczesnego porodu, dlatego warto się oszczędzać i mierzyć ciśnienie.
 
reklama
Jestem w takiej sytuacji jak autorka wątku..już na pierwszej wizycie w 5tc okazało że mam ciśnienie w granicach górnych norm 140/90 (145/95) i lekarz zalecił przyjmowanie dopegyt co prawda w bardzo małej dawce bo tylko poł. tabletki..trochę się wystraszyłam tego ciśnienia...czy któraś z Was miała taką sytuację że od początku ciąży przyjmowała lek na ciśnienie i udało się szczęśliwie ciąże donosic? To moja druga ciąża, pierwsza była zupełnie bez problemów teraz już na starcie komplikacje...
U mnie podobne ciśnienie było na pierwszej wizycie to dostałam zalecenie mierzenia ciśnienia 2x dziennie. W razie wysokiego miałam dzwonić do lekarza, ale okazało się że pomiary w domu wychodziły ciągle w normie. Za to na wizycie zawsze jest wyższe.
Znajoma cała ciążę na lekach na ciśnienie, donosiła do końca bez komplikacji - także da się :)
 
Do góry