reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Czasem każa brać taką dawkę. Ja brałam 4 tys przed testem. Myślę że nic nie powinno się stać bo Twój organizm ją zmetabolizuje. Warto zapytać 3 lekarza. Np mojej koleżance gin i to podobno mój kazał brać 2 -3 tys kwasu foliowego bo też traciła ciążę A ja myślałam że 800 to dużo:)
 
reklama
U mnie też brzuch już wywaliło ale to chyba tylko wzdęcia :p
Dziewczyny z mdłościami, ktoś już wyżej pisał, próbowałyście brać prenatal uno? Ja to brałam już od czasu starań i nie mam mdłości, nie wiem czy po prostu mam szczęście, czy to imbir z prenatalu. Ale może warto spróbować :)

Kurczę mój gin jest strasznie rygorystyczny, pytałam czy w drugim trymestrze mogę chodzić na tańce albo jeździć na rowerze to mówi że nie ma opcji. Tylko spacery. A nie mam zagrożonej ciąży... tyle widziałam kobiet w ciąży co różne rzeczy robią, nie chce mi się wierzyć że naprawdę nic nie można. Do tego powiedział że badania prenatalne są bez sensu, bo dają niejednoznaczną odpowiedź, no ale jakby wykryto coś co można operować to przecież warto. Chyba że to tak nie działa?
A i pochwalę się moim dyrektorem, najlepszy przełożony na świecie :D gadałam z nim dzisiaj bo dostanę L4 na kolejne 3 tygodnie, a gin najchętniej by już dawał zwolnienie do końca ciąży. Mówię dyr że mam mieszane uczucia, czy by np na 2 trymestr nie wrócić, a on do mnie żebym lepiej odpoczywała bo jakbym wróciła i coś by mi się stało z ciążą to on by sobie nie wybaczył :p jak bardzo będę chciała wrócić to mi znajdzie zajęcie, ale poleca nie wracać i uważać na siebie. Złoty facet! :D
biorę prenatal uno i mam mdłości ale nie wymiotuję.

Co do ćwiczeń - ja trenuje normalnie, w sensie trochę mniej i wolniej, poprstu na czuja, znam swój organizm bo trenuje już bardzo długo i regularnie. Mam oczywiście zgodę ginekolog ale mam też doświadczenie zawodowe w tym temacie i zdecydowanie jeśli ciąża jest zdrowa można, wręcz zaleca się aktywność fizyczna. Jedyne sporty których powinno się unikać to te kontaktowe (boks itp) z uwagi na możliwość uderzenia w brzuch.
Jest jedna praca doktorska ( jak odnajdę do wklej link) lekarki ginekolog która opisała trenig kobiet w ciąży - sama biegając prawie do porodu.
Jest też wiele opracowań które ukazują pozytywny wpływ aktywności fizycznej w ciąży na przebieg porodu :)

Oczywiście wszystko to tyczy się zdrowej, nie zagrożonej ciąży :)
 
Czasem każa brać taką dawkę. Ja brałam 4 tys przed testem. Myślę że nic nie powinno się stać bo Twój organizm ją zmetabolizuje. Warto zapytać 3 lekarza. Np mojej koleżance gin i to podobno mój kazał brać 2 -3 tys kwasu foliowego bo też traciła ciążę A ja myślałam że 800 to dużo:)
Dziękuje, dodalas mi otuchy. Ja tez wierze ze nic się nie stanie, bo 2 tygodnie to jednak krótko. Cały dzień dzisiaj szperałam w necie, w polskiej literaturze nie ma naprawdę przydatnych artykułów. Natomiast w Niemczech, Kanadzie normy są bardzo wysokie i na stałe przepisuje się wit D w dawce 10-15 tys jednostek. Nie w leczeniu niedoboru tylko w normalnej suplementacji. Natomiast u mnie stwierdzony był niedobór wiec liczę na to ze uzupełniłam to czego brakowało i nie zaszkodzilam ani sobie ani dziecku. ale dla pewności dopóki tego nie skonsultuje Z kolejnym lekarzem narazie odstawię.
 
Dziękuje, dodalas mi otuchy. Ja tez wierze ze nic się nie stanie, bo 2 tygodnie to jednak krótko. Cały dzień dzisiaj szperałam w necie, w polskiej literaturze nie ma naprawdę przydatnych artykułów. Natomiast w Niemczech, Kanadzie normy są bardzo wysokie i na stałe przepisuje się wit D w dawce 10-15 tys jednostek. Nie w leczeniu niedoboru tylko w normalnej suplementacji. Natomiast u mnie stwierdzony był niedobór wiec liczę na to ze uzupełniłam to czego brakowało i nie zaszkodzilam ani sobie ani dziecku. ale dla pewności dopóki tego nie skonsultuje Z kolejnym lekarzem narazie odstawię.
Wyluzuj!!! Ja ze względu na połamanie wszystkich możliwych kości brałam ok 20tys jednostek codziennie przez 2 lata. Od lipca nie suplementują wit. D i nadal mam toksyczną wartość w organizmie. Zadne laboratorium nie jest w stanie podać wartości. W ciąże zaszłam, wszystko jest ok. I moja prof. powiedziała, ze nie jest to powód do dramatyzowania bo stopniowo ta wartość sobie spada i nic złego się nie stało. I zaznaczam ze biorę teraz witaminy gdzie standardowo jest jaka uboga ilość wit. D i nie ma dramatu. Także twoje wartości.... i branie przez 2 tyg.... luzniutko 👌🏻 Wszystko będzie ok. 😀
 
Wyluzuj!!! Ja ze względu na połamanie wszystkich możliwych kości brałam ok 20tys jednostek codziennie przez 2 lata. Od lipca nie suplementują wit. D i nadal mam toksyczną wartość w organizmie. Zadne laboratorium nie jest w stanie podać wartości. W ciąże zaszłam, wszystko jest ok. I moja prof. powiedziała, ze nie jest to powód do dramatyzowania bo stopniowo ta wartość sobie spada i nic złego się nie stało. I zaznaczam ze biorę teraz witaminy gdzie standardowo jest jaka uboga ilość wit. D i nie ma dramatu. Także twoje wartości.... i branie przez 2 tyg.... luzniutko 👌🏻 Wszystko będzie ok. 😀
Ojej dziękuje ze się tym podzieliłaś! 😊😊😊
 
Ostatnia edycja:
Mnie tak samo powiedziano... Szkoda... a i jeszcze, że maska i rękawiczki.
Kurna, tylko nie ta maska. Też tak macie, że Wam się w niej ciężko oddycha? Przed ciążą nie miało dla mnie kompletnie znaczenia czy mam maskę czy nie, a teraz dłuższe zakupy to męczarnia. Czuję się jakby mi tlenu brakowało
 
Kurna, tylko nie ta maska. Też tak macie, że Wam się w niej ciężko oddycha? Przed ciążą nie miało dla mnie kompletnie znaczenia czy mam maskę czy nie, a teraz dłuższe zakupy to męczarnia. Czuję się jakby mi tlenu brakowało
Dokładnie! Ja jestem na etapie że kręci mi się w głowie prawie cały czas a jak nakładam maseczkę to to uczucie potęguje. Brakuje mi powietrza w niej 😔
 
reklama
Do góry