reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Powiem Wam Dziewczyny, że mam dziś silne postanowienie żeby przestać zrzędzić 😀 przed ciążą byłam taka silna babka 💪 nie poznaje siebie ostatnio. Trzeba się zebrać w sobie i przestać stękać, to może i samopoczucie się poprawi 😀
@Celia89 - jak tam na tym panieńskim? czy to dopiero dzisiaj?
 
Heja, na spokojnie ;-) z tego co czytalam z ta witamina D u ciezarnych jest tak: niedobory sa zle, ale przedawkowanie jest jeszcze gorsze. Wiem, ze niektorzy przepisuja witamine D tak na wszelki wypadek, podobno byly badania, ze kobiety w Polsce w 90% maja niedobory wit.D przez klimat w jakim zyjemy, a z kolei inni lekarze - zwolennicy faktow uwazaja, ze najpierw nalezy zrobic badanie jaki jest poziom wit. D u danej ciezarnej, a dopiero potem zabrac sie za suplementacje. Stad pewnie ta rozbieznosc - internista holduje jednemu podejsciu, a ginekolog drugiemu
Dokładnie, ja miałem zlecony wynik wit d jak ginekolog założył karte ciąży, poziom 30.6 więc dobry witamine D kazał brać co dwa dni 2000j. W pierwszej ciąży miałam deficyt 18. 6 podrosło nieco do 22 ale brałam codziennie 2000j. Także wynik ważny.
 
Aaaaa! Powiedzieliśmy Młodej o rodzeństwie... 🙈 zapytała kiedy jej wreszcie urodzę braciszka albo siostrzyczkę, to powiedziałam, że przed jej urodzinami (ma w grudniu)... no i się zaczęło.
"Dzidziuś będzie ze mną spał, będę go karmiła, będę mu gotowała mleczko, ale bez laktozy, bo małe dzieci nie mogą laktozy (Młoda jest alergiczką :D)... kupicie taki duży wózek i będę z dzidziusiem chodzić na spacery albo po mieszkaniu jeździć, będę się z nim bawić. Będziemy mu musieli wymyśleć imię, zostawię dla dzidziusia moje zabawki, muszę o nie dbać, żeby nie były zepsute..."


Słowotok nie do zatrzymania. Aż mi łzy pociekły z oczu, jak tak jej słuchałam :D
 
Powiem Wam Dziewczyny, że mam dziś silne postanowienie żeby przestać zrzędzić 😀 przed ciążą byłam taka silna babka 💪 nie poznaje siebie ostatnio. Trzeba się zebrać w sobie i przestać stękać, to może i samopoczucie się poprawi 😀
@Celia89 - jak tam na tym panieńskim? czy to dopiero dzisiaj?
Dziś się hajtamy Xd
 
Dziękuje, dodalas mi otuchy. Ja tez wierze ze nic się nie stanie, bo 2 tygodnie to jednak krótko. Cały dzień dzisiaj szperałam w necie, w polskiej literaturze nie ma naprawdę przydatnych artykułów. Natomiast w Niemczech, Kanadzie normy są bardzo wysokie i na stałe przepisuje się wit D w dawce 10-15 tys jednostek. Nie w leczeniu niedoboru tylko w normalnej suplementacji. Natomiast u mnie stwierdzony był niedobór wiec liczę na to ze uzupełniłam to czego brakowało i nie zaszkodzilam ani sobie ani dziecku. ale dla pewności dopóki tego nie skonsultuje Z kolejnym lekarzem narazie odstawię.
2 tyg to mało żeby branie jakiegokolwiek suplementu miało sens trzeba to stosować conajmiej 20 dni:) przerabialam stresy z Wit A bo po ciąży chciałam uzupełnić więc brałam zgodnie z ulotką po czym coś mi się przyśnilo że za dużo, że olaboga moja wątroba trzystka i sledziona. To już koniec ja umrę Xd gdybyś brała 30 mj pół roku bez zalecenia no to był by problem:)
 
reklama
Do góry