reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Dziewczyny czy którejś z Was zdarzyło się zażyć acard lub heparynę, które były przez godzinę lub dwie w temperaturze powyżej 25 stopni? Mąż jak dojechał na święta to dowiózł mi leki i okazało się, że postawił leki do samochodu, który stał na słońcu i jechał z nimi ponad godzinę a były w nasłonecznionym miejscu w aucie. Biedny nie pomyślał, ze temperatura od słońca może być ponad 30 stopni w aucie(Na zewnątrz tylko 10 stopni u nas). Wstawialiśmy termometr i okazało się, ze na słońcu ponad 30 stopni. Zazylam acard i jakiś gorzki był. Nie wiem co teraz zrobię z heparyna bo lekarz dopiero za tydzień, a nie odbiera telefonów 😔
Ja bym wzięła nowa po prostu heparynę
 
reklama
Jej to na prawdę miałaś bardzo ciężki okres ja dlatego się zastanawiam czy robić testy papa. Mój lekarz na razie nic nie mówił a ja się nie wychylałam bo boję się ich robić co ma być to u tak będzie będę kochać dzieciątko z całych sił. Tylko nie potrzebny stres przeżywa się. Mojej znajomej też wyszło że dziecko chore okazało się że zdrowe. A co ona przeżyła to brak słów. Na pewno żyje synek twój nawet nie myśl inaczej wszystko będzie dobrze musi być już teraz 🙂
Dzięki :) Mimo wszystko nie jestem zrażona do testów Pappa. Faktycznie, że mogą nagiąć statystykę, ale niskie białko pappa też może świadczyć nie tyle o wadzie genetycznej, co o słabej wydolności łożyska, ewentualnych powikłaniach w późniejszej ciąży. Gadałam dziś z genetykiem, uważa, że moje wyniki Pappa nie są złe, a mam troszkę poniżej normy. Przypuszczam, że Ci zleci Pappę ;) Oby Ci tak w głowie nie namieszała jak mi. Czułam że przez ten cały stres zestarzałam się o 10 lat ;p Przynajmniej mam jedno zmartwienie mniej. Czuję się jak nowonarodzona :)
 
To świetna wiadomość 😀 daj znać jak po wizycie
Ja dziś dzwoniłam do medicoveru i są już moje wyniki badań pappy wiec jak narzeczony wróci z pracy to od razu pojedziemy
Ciekawe czy same pappa dostaniesz, czy podsumowanie w postaci wyliczenia ryzyka. Ja na początku miałam tylko pappa :( No ale to zawsze już coś :) Ociągają się z tymi wynikami. Robiłam prenatalne w Invicta z pierworodnym i czekałam na wszystko 3 dni. Przy czym dostałam sms przed odbiorem, że wyniki są dobre i że jest niskie ryzyko, więc odbierałam wyniki ze spokojem ;).
 
Ciekawe czy same pappa dostaniesz, czy podsumowanie w postaci wyliczenia ryzyka. Ja na początku miałam tylko pappa :( No ale to zawsze już coś :) Ociągają się z tymi wynikami. Robiłam prenatalne w Invicta z pierworodnym i czekałam na wszystko 3 dni. Przy czym dostałam sms przed odbiorem, że wyniki są dobre i że jest niskie ryzyko, więc odbierałam wyniki ze spokojem ;).
Licze ze będzie już cały wynik bo w piątek wizyta u lekarza właśnie,przy pobraniu wzięli od razu ksero usg a odebrać mogę dopiero jutro bo trzeba zamówić dokumentacje medyczna
 
Ja bym wzięła nowa po prostu heparynę
Tak wezmę nową ale dopiero od jutra ponieważ dzisiaj dopiero otrzymałam nową receptę a mąż jadąc zabrał cały mój zapas heparyna 😔 mam nadzieje, ze te dwa dni nie zaszkodziły z tą heparyną.
 
@Rogata1298 A udało Ci się chociaż dostać wyniki krwi? :)

Jestem po wizycie, maluszek rośnie adekwatnie do wieku więc już jestem spokojna ;) <3 Dziś był dzień dobrych wieści, mogę spać spokojnie...
 

Załączniki

  • 169615107_495930571426144_7703055203991092173_n.jpg
    169615107_495930571426144_7703055203991092173_n.jpg
    149,7 KB · Wyświetleń: 46
@Rogata1298 A udało Ci się chociaż dostać wyniki krwi? :)

Jestem po wizycie, maluszek rośnie adekwatnie do wieku więc już jestem spokojna ;) <3 Dziś był dzień dobrych wieści, mogę spać spokojnie...
No niestety nie wiec czekam do jutra 😫 pocieszam się myślą ze jeśli wyniki były by kiepskie to dzwoniła by położna chociaż może to nie ma reguły 🤔
Piękne zdjęcie 🤗 przypomnij który to tydzień u ciebie?
u mnie dziś wybiło 15+0
 
Dzięki :) Mimo wszystko nie jestem zrażona do testów Pappa. Faktycznie, że mogą nagiąć statystykę, ale niskie białko pappa też może świadczyć nie tyle o wadzie genetycznej, co o słabej wydolności łożyska, ewentualnych powikłaniach w późniejszej ciąży. Gadałam dziś z genetykiem, uważa, że moje wyniki Pappa nie są złe, a mam troszkę poniżej normy. Przypuszczam, że Ci zleci Pappę ;) Oby Ci tak w głowie nie namieszała jak mi. Czułam że przez ten cały stres zestarzałam się o 10 lat ;p Przynajmniej mam jedno zmartwienie mniej. Czuję się jak nowonarodzona :)
Właśnie ja się tego boję bardzo że stres związany z badaniami nie będzie mi pozwalał spać. Też podejrzewam że zleci. Bo jest dokładnym lekarzem co tydzień parametry krzepniecia krwi muszę robić wysyłać mu czy są dobre. Wizyty tez co 2 tygodnie mam. Śliczne maleństwo pięknie rośnie 😘17 tydz już tak?Ja zaczelam 12 tydz dokładnie 11t3d. Liczę na to że drugi trymestr będzie lżejszy 😀
 
No niestety nie wiec czekam do jutra 😫 pocieszam się myślą ze jeśli wyniki były by kiepskie to dzwoniła by położna chociaż może to nie ma reguły 🤔
Piękne zdjęcie 🤗 przypomnij który to tydzień u ciebie?
u mnie dziś wybiło 15+0
A to zwykle ginekolog instruuje położną, żeby zadzwoniła. Nie podejrzewam jej o umiejętność interpretacji wyników ;p U mnie skończony 16 tydzień wczoraj :) Termin na 21 września a Ty? Skoro masz usg w normie i jesteś młodziutka, nie spodziewałabym się dużego ryzyka :)
 
reklama
Właśnie ja się tego boję bardzo że stres związany z badaniami nie będzie mi pozwalał spać. Też podejrzewam że zleci. Bo jest dokładnym lekarzem co tydzień parametry krzepniecia krwi muszę robić wysyłać mu czy są dobre. Wizyty tez co 2 tygodnie mam. Śliczne maleństwo pięknie rośnie 😘17 tydz już tak?Ja zaczelam 12 tydz dokładnie 11t3d. Liczę na to że drugi trymestr będzie lżejszy 😀
Dziękuję :) Tak, skończyłam wczoraj 16 tydzień, dziś jestem na początku 17-ego. Pamiętam, że im bliżej 12 tygodnia, czułam się o niebo lepiej :) Musi być i u Ciebie lepiej... A jak Twoja waga? Pewnie pochudłaś od tych nieprzyjemności... U mnie +3,5 kg od początku ciąży ;)
 
Do góry