reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH źle wyniki 1 trymestr

xyz333

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Maj 2019
Postów
144
Dziewczyny pomocy jestem załamana. Dzis 8 tydzień ciąży i 3 dzień.
W 4 tyg ciąży dzień po teście pozytywnym zrobiłam TSH było 4,49 a brałam euthyrox 25 bo choruje na niedoczynność od nastoletnich lat.
W ten sam dzień wizyta u ginekologa który przepisał euthyrox 50 i potem wizyta u endokrynologa który zalecił zostawić ta dawke i kontrola za 3 tygodnie około odebrałam dziś wyniki TSH i wynik mnie załamał 4,04 TSH a FT3 I ft4 w normie. Wizyta u Endo jutro ale bardzo się martwię czy tak utrzymujące się wysokie TSH mogło mieć wpływ na rozwój narządów dziecka? Byłam u ginekologa tydzień temu i biło serduszko i było wszystko ok. Poza euthyrox biorę standardowe witaminy na ciężarnych gdzie jest dawka jodu. Czy któraś z was też tak miałam a urodziła zdrowe dziecko? Pomocy :(
 
reklama
Dziewczyny pomocy jestem załamana. Dzis 8 tydzień ciąży i 3 dzień.
W 4 tyg ciąży dzień po teście pozytywnym zrobiłam TSH było 4,49 a brałam euthyrox 25 bo choruje na niedoczynność od nastoletnich lat.
W ten sam dzień wizyta u ginekologa który przepisał euthyrox 50 i potem wizyta u endokrynologa który zalecił zostawić ta dawke i kontrola za 3 tygodnie około odebrałam dziś wyniki TSH i wynik mnie załamał 4,04 TSH a FT3 I ft4 w normie. Wizyta u Endo jutro ale bardzo się martwię czy tak utrzymujące się wysokie TSH mogło mieć wpływ na rozwój narządów dziecka? Byłam u ginekologa tydzień temu i biło serduszko i było wszystko ok. Poza euthyrox biorę standardowe witaminy na ciężarnych gdzie jest dawka jodu. Czy któraś z was też tak miałam a urodziła zdrowe dziecko? Pomocy :(
W ciąży najważniejszy jest poziom ft4 a nie TSH. Ft4 powinno być chociaż w połowie normy. Mi dopiero w połowie ciąży udało się osiągnąć taki poziom a z dzieckiem wszystko ok 🙂
 
W ciąży najważniejszy jest poziom ft4 a nie TSH. Ft4 powinno być chociaż w połowie normy. Mi dopiero w połowie ciąży udało się osiągnąć taki poziom a z dzieckiem wszystko ok 🙂
Aha czyli dobrze rozumiem że ft4 też mam zbyt wysokie jeśli 1,25 a norma jest do 1,48?
 
Przeczytaj co napisałam. Powinno być minimum w połowie normy. U ciebie jest na bardzo dobrym poziomie więc ani twojemu dziecku ani tobie nie brakuje hormonów tarczycy (ft4)🙂
Przepraszam ale jestem w pracy jeszcze i ciężko mi się myśli dziękuję za odpowiedź jestem troszkę spokojniejsza :)
 
reklama
Ft4 się dzielisz z dzieckiem. Tsh jest tylko badaniem przesiewowym.
Więc nawet jeśli masz TSH za wysoko, a ft4 w normie to nic się nie stało 😊
 
Do góry