reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwunastotygodniowe dziecko nie chcę jeść

Druga butelka a efektu nie widze.
Mojemu to smakuje. Mi zreszta tez
emoji23.png
to slodkawe jest

Dobowo... 5.5miesieczniak 600-800ml
Dzis 600[emoji2369] i to w atmosferze skandalu
W atmosferze skandalu 😂 zapamiętam to sobie 😁
 
reklama
Jak was czytam to widzę siebie sprzed 9 mcy. Wtedy miałam nadzieję ze przejdzie że to zęby. Nie przeszło... A nawet jest gorzej. Codziennie walczę by jadł bo grozi mu sonda do żołądka! Mam dość na prawdę.. Roczne dziecko a piję tylko mleko ohydne bo żadnych stałych nie toleruje. A mleko piję bez refundacji bo jest tylko do roku. A mleczka które może pić po roku nie toleruje. Dlatego puszka tego mleka bez refundacji kosztuje 150 zł a na olx. 90 zł i wystarcza na ok 4 dni. Do tego prywatni lekarze i badania też sporo kosztują.. Mam przekichane w życiu 😔
Koszty tego wszystkiego sa straszne a lekarz na nfz to tylko strata czasu. Tez worek pieniędzy na lekarza wydaje. Współczuję Ci bardzo i rozumiem jak Ci ciężko. Codzienna walka o jedzenie z dzieckiem jest wykańczająca. Ta bezsilnosc jest najgorsza, dziecko nie chce jesc i uja zrobisz. Czasami to wyć mi sie chce jak widze ze jest glodny a nie chce jeść. Dobrze ze moge chociaz tu sie wygadac troche, mam nadzieję ze Tobie to też chociaż odrobinke pomoże 🤗
 
Bo nie chce jeść.. A przez to waga stoi albo spada. Jak coś ruszy do przodu to infekcja jakąś i nie je nic kompletnie i waga ostro w dół leci
A co lekarze na to? Szukają jakiejs przyczyny tego? Pewnie juz wszystkich możliwych lekarzy odwiedzilas? A on tak zuoelnie nic poza mlekiem nie chce czy nie moze?
 
Bo nie chce jeść.. A przez to waga stoi albo spada. Jak coś ruszy do przodu to infekcja jakąś i nie je nic kompletnie i waga ostro w dół leci
A co z makrogolem? Zrobili mu w końcu pasaż? Nie pozwól dać dziecku sondy dopóki go nie przebadają. Mnie też tak straszyli. Nawet pega chcieli założyć. Nie zgodziłam się. Wystarczyło zbadać. Jak jest jakiś problem, to sonda może nie wystarczyć, bo co z tego, że będą w dziecko wlewać, jak go może to boleć. Poza tym taki roczniak to już tworzy konotacje psychiczne o może mieć jadłowstręt. Może zacząć wymiotować na zawołanie zwłaszcza, jeśli jego jedzenie sprawia mu ból bądź inny dyskomfort. Niech sprawdza jelita lub dadzą makrogol (np. forlaks). Helenka miała rok i 2 miesiące. Tylko na kp. Dopiero jak wyleczyli jelita to dosłownie z dnia na dzień zaczęła jeść. Mleka już nie ruszyła. Tylko normalne jedzenie. I nie kaszki i rozszerzanie diety, tylko pomidorowa, gołąbki itp. moim zdaniem warto udać się do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie by dobrze was zdiagnozowali. Roczne dziecko na mleku, to nie jest dobre dla nikogo.
 
A co z makrogolem? Zrobili mu w końcu pasaż? Nie pozwól dać dziecku sondy dopóki go nie przebadają. Mnie też tak straszyli. Nawet pega chcieli założyć. Nie zgodziłam się. Wystarczyło zbadać. Jak jest jakiś problem, to sonda może nie wystarczyć, bo co z tego, że będą w dziecko wlewać, jak go może to boleć. Poza tym taki roczniak to już tworzy konotacje psychiczne o może mieć jadłowstręt. Może zacząć wymiotować na zawołanie zwłaszcza, jeśli jego jedzenie sprawia mu ból bądź inny dyskomfort. Niech sprawdza jelita lub dadzą makrogol (np. forlaks). Helenka miała rok i 2 miesiące. Tylko na kp. Dopiero jak wyleczyli jelita to dosłownie z dnia na dzień zaczęła jeść. Mleka już nie ruszyła. Tylko normalne jedzenie. I nie kaszki i rozszerzanie diety, tylko pomidorowa, gołąbki itp. moim zdaniem warto udać się do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie by dobrze was zdiagnozowali. Roczne dziecko na mleku, to nie jest dobre dla nikogo.
Brak dicopeg junior ale poprawy nie było. On się wypróżnia regularnie i bez problemu teraz. Tydzień temu błam z nim na dziennym pobycie. Mial badania z krwi jakieś i usg brzuszka. Czekam na wyniki i jadę do gastrologa. Bo mówiła że jak będzie dalej źle to na oddział i właśnie pasaż i gastroskopię ma być robiona.
 
Brak dicopeg junior ale poprawy nie było. On się wypróżnia regularnie i bez problemu teraz. Tydzień temu błam z nim na dziennym pobycie. Mial badania z krwi jakieś i usg brzuszka. Czekam na wyniki i jadę do gastrologa. Bo mówiła że jak będzie dalej źle to na oddział i właśnie pasaż i gastroskopię ma być robiona.
To dobrze, że się wami wreszcie zaopiekują, bo już jesteście mocno zmęczeni, obydwoje. Najwyższy czas, by Wam pomogli. Powinnaś cieszyć się macierzyństwem, a twój maluch jedzeniem. Trzymam mocno kciuki [emoji110][emoji110][emoji110] za szybką i dobra diagnoze
 
Brak dicopeg junior ale poprawy nie było. On się wypróżnia regularnie i bez problemu teraz. Tydzień temu błam z nim na dziennym pobycie. Mial badania z krwi jakieś i usg brzuszka. Czekam na wyniki i jadę do gastrologa. Bo mówiła że jak będzie dalej źle to na oddział i właśnie pasaż i gastroskopię ma być robiona.
Daj znać jak wyniki proszę. Mam nadzieję że uda wam się w koncu znaleźć przyczyne problemow. Jak sobie w ogole z tym radzisz? Bo ja wcale...
 
reklama
I kolejny dzien przed nami, echhh
Jak u was dzisiaj? Ja codziennie licze ze to bedzie dobry dzień... Od karmienia do karmienia mi czas mija. Jak musze gdzies jechac to tylko licze ile on moglby w tym czasie zjeść, nawet na spacery mi się nie chce wychodzić
 
Do góry