reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

A mogę zapytać jak to ci się objawiało? Krwawiłas w dniu spodziewanej @ czy jakoś później?
Ja chyba nie jestem książkowym przykładem, ale opiszę dni, jak to mniej więcej było :)

Cykle 41 dni.
Dzień 28 - wieczorem plamienie.
Dzień 29 i 30 - plamienie.
Dzień 32 - test ciązowy II kreski, beta 30, bardzo napięty brzuch, skócze i bóle kilka razy dziennie.
Dzień 34 - beta 62, lekkie plamienie wieczorem, nadal skurcze i bóle brzucha.
Dzień 35 - nasilone skurcze i bóle, szczególnie wieczorem.
Dzień 36 - rano zobaczyłam skrzep w toalecie, plamiłam, beta spadła do 31.

I od tego 36 dnia ciagle plamiłam, dnia 39 dostałam "normalny" okres, który trwał około 3 dni pełnych, a później już tylko silniejsze plamienie (łącznie to trwało 7 dni).
Wychodzi więc na to, że ten cykl z biochemiczną trwał 39 zamiast 41 dni.
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie - wiecie, kiedy w ciąży lekarz zleca badania IGM, IGG, toxoplasmozę, TSH itd.?
Zabrzmi to dziwnie, ale zastanawiam się nad zmianą pakietu medycznego w pracy, który wiąże się z dopłatą 80 zł co miesiąc, a chcę to przekalkulować, czy będzie mi się opłacało w razie, gdyby udało mi się zajść w tym roku ;)
 
Ojej, dziwne to 😳 lekarz nie tłumaczył skąd to pomniejszenie pęcherzyka i endo?? A może jakiś błąd pomiaru 🙄 myślałam że to może tylko rosnąć w trakcie cyklu... Raz szybciej, raz wolniej ale nigdy w drugą stronę 🙈
Dokładnie. Też byłam w szoku. Lekarz też się zdziwił ale twierdzi, że nie chce być inaczej. Pęcherzyk na pierwszej wizycie może trochę na wyrost zmierzył, ale to i tak za duże różnice. Ech :(
 
Zeby nie tracic czasu chyba 🙈mam 33 lata wiec czas goni 😔
Tak ginek powiedzial, ze 3 cykle spróbujemy z zastrzykami , chyba ze cos zle zrozumialam z tych nerwow 😄 jutro dopytam Dokladnie .
Podobno 6 msc można być stymulowana, niektóre były jeszcze dłużej. Dopytaj, dopytaj. 33 lata to jeszcze aż tak bardzo czas nie goni :) jak masz odpowiednią rezerwę jajnikowa, to nie wkręcaj sobie ze jesteś stara :*
Letrozol czy clo?
Ja to pierwszy cykl stymulacji dopiero, to o czasie nic jeszcze mi nie wspominała. Ale zaciekawiłaś mnie :) daj znać jak poszło na wizycie :)
 
Podobno 6 msc można być stymulowana, niektóre były jeszcze dłużej. Dopytaj, dopytaj. 33 lata to jeszcze aż tak bardzo czas nie goni :) jak masz odpowiednią rezerwę jajnikowa, to nie wkręcaj sobie ze jesteś stara :*
Letrozol czy clo?
Ja to pierwszy cykl stymulacji dopiero, to o czasie nic jeszcze mi nie wspominała. Ale zaciekawiłaś mnie :) daj znać jak poszło na wizycie :)
Dzieki ❤️ Troche mnie uspokoiłas😘 ja tez od dzis dopiero pierwszy cykl monitorowania i stymulacji ;) zastrzyki z otrivelle , zobaczymy co sie wydarzy. Podobno bardzo duzo dziewczyn zle sie po nich czuje, niektore nawet wymiotują 🙈
Bede informowac na biezaco ☺️
czekam na wiesci od Ciebie ✊🏼☺️
Edit: podpytam dzis jak dlugo moze trwać ta stymulacja 😉
 
Dziewczyny, mam pytanie - wiecie, kiedy w ciąży lekarz zleca badania IGM, IGG, toxoplasmozę, TSH itd.?
Zabrzmi to dziwnie, ale zastanawiam się nad zmianą pakietu medycznego w pracy, który wiąże się z dopłatą 80 zł co miesiąc, a chcę to przekalkulować, czy będzie mi się opłacało w razie, gdyby udało mi się zajść w tym roku ;)
W pierwszej ciąży u gina byłam w 5 TC i wtedy zlecił mi te wszystkie badania
 
Cześć dziewczyny ja właśnie po teście zrobiła dwa testy i znowu to samo dwie słabe kreski, myślałam że dzisiaj będzie już cos mocniejsze i nie wiem co robić czekać do czwartku i iść na betę? Wynik znów pokazał się po około 3min... Trochę się zaczynam martwić ale może robię je za wcześnie i muszę jeszcze poczekać? W czwartek rano pojadę na betę i zobaczymy... To są testy o czułości 10.
Kurcze, też bym spanikowała pewnie że kreska nie ściemniała ale tak jak dziewczyny piszą - w laboratorium należy badać przyrost co 48h więc faktycznie na takich domowych testach z dnia na dzień może nie być różnicy ☺ w tej sytuacji najlepiej zbadać betę, trzymam kciuki 😘
Mi z czasem tez te plamienia się wydłużały i teraz plamie od 1dpo. Raczej bym nie testowała, jak już to w terminie @, teraz jest za wcześnie [emoji2368] jesteś jakieś 7dpo potencjalnie. Teraz to ja bym proga conajwyzej sprawdziła.
Kurcze, a to wiesz jaka jest u Ciebie przyczyna tych plamień? Nie uśmiecha mi się połowę cyklu we wkladkach chodzić a potem w podpaskach 🤦‍♀️ bierzesz każdy cykl duphaston żeby to jakoś wyrównać?? 🤨
Hej a wiec dzis mam 10 dpo według mojej aplikacji flo. Powtórzyłam dzis test ale niestety efekt jest ten sam. Bardzo bardzo blada kreska na teście clear blue early testing (6 dni wczesniej) mysle ze to jest linia fabryczna jednak, albo jakieś odbarwienie. Objawy ustaly i trochę się martwię, że endomitrioza powraca. Przetestuje się jeszcze za kilka dni. W niedziele powinien być okres, ale już raczej wiem, że w tym cyklu sie nie udało mimo bólu jajnikow i skurczy w macicy. :)
Dziewczyny nie poddawajcie się w końcu zobaczymy nasze tluste kreski :) gratulacje dla wszystkich kobietek, które wlasnie zaciążyły!!!! 🥰🥰🥰
A mogę zapytać jak u Ciebie wyglądała diagnoza endometriozy? Założenie spirali to był pomysł lekarza? Ile masz lat? Jakie miałaś objawy? 🙁
 
reklama
Kurcze, też bym spanikowała pewnie że kreska nie ściemniała ale tak jak dziewczyny piszą - w laboratorium należy badać przyrost co 48h więc faktycznie na takich domowych testach z dnia na dzień może nie być różnicy [emoji5] w tej sytuacji najlepiej zbadać betę, trzymam kciuki [emoji8]

Kurcze, a to wiesz jaka jest u Ciebie przyczyna tych plamień? Nie uśmiecha mi się połowę cyklu we wkladkach chodzić a potem w podpaskach [emoji2356] bierzesz każdy cykl duphaston żeby to jakoś wyrównać?? [emoji2955]

A mogę zapytać jak u Ciebie wyglądała diagnoza endometriozy? Założenie spirali to był pomysł lekarza? Ile masz lat? Jakie miałaś objawy? [emoji853]

Nie mam narazie potwierdzonych żadnych grubszych nieprawidłowości, jedynie prog mógłby być wyższy wiec dostałam luteinę i biorę ją co cykl. W trakcie zażywania plamienia znikają.
 
Do góry