reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Jestem chętna [emoji16][emoji3590]
No właśnie! Tak coś myślałam i dobrze[emoji4] Taki wątek też miałam na czerwcowych mamach i coś kojarzyłam, że to szło przez adminkę [emoji4][emoji4] Okej ja w każdym razie już się z nią skontaktowałam i pewnie będę musiała wysłać jej listę z naszymi nickami. Wątkiem bedzie mogło zarządzać kilka osób tj. być moderatorem?

Chętne dziewczyny na wątek prywatny zgłaszajcie się. Będę wpisywać już na listę dla adminki [emoji4]
Edit: odpiszcie na post albo go zalajkujcie będzie najłatwiej [emoji4]
 
reklama
O właśnie, ciekawa jestem z jakich części Polski jesteście. Jest ktoś z okolic Lublina? [emoji4]
Ja okolice Leszna wielkoposka
Mi lekarka nic nie mówiła o ponownym badaniu grupy krwi, pytała na wizycie jaką mam grupę. W dokumentach mam kartę z grupą krwi z rck bo kiedyś sporo oddawałam i mi przysłali.
 
Udało mi się nadrobić! 🤪 Gratuluję wszystkich dzisiejszych serduszek!

Ja tez będę mieć wizytę 30.07 :) chociaż może uda mi się przełożyć na wcześniej bo nie wiem jak wytrzymam tyle czasu bez sprawdzenia czy wszystko jest ok… u mnie 5+2 wiec muszę uzbroić się w cierpliwość.

Super pomysł z wątkiem zamkniętym!

Ja jestem z Wrocławia- może któraś z Was tez? Albo z okolic? :)
 
U mnie jest chyba nienajlepiej. Bliźniaki, ale jednojajowe. Lekarka powiedziała że od 20 tygodnia mogą się udusić i ze to w ogóle bardzo ciężka ciąża..
😭😭😭😭Zobacz załącznik 1296598
Witam w gronie blizniaczej ciąży 🙂🙂🙂 doskonale cie rozumiem, bo na początku jak się dowiedziałam i pierwsze słowa lekarza "to będzie ciąża wysokiego ryzyka" sprawiły, że byłam tak samo przerażona jak ty. Wydaje mi się, że twoja lekarka nie ma doświadczenia w prowadzeniu ciaz mnogich, a nawet to zasugerowała, skoro chce cie wysłać do kogoś kto się w tym specjalizuje. Radzę iść do lekarza specjalisty jak najszybciej to cie uspokoi 🙂 mi pomogły też kanały na yt o blizniakach. Tam często jednojajowe rodzą się po 38tc 🙂
Dziewczyny a czy którejś grozi konflikt serologizny? Z tego co mi wiadomo przy pierwszej ciąży nie ma ryzyka ale przy kolejnych ?
Tak mi grozi. Są rzadkie przypadki gdzie w trakcie pierwszej ciąży dochodzi do pomieszania krwi płodu i matki, ale na ten moment medycyna też ma na to sposoby. Jest fajny webinar o konflikcie z profesorem Wielgosiem, polecam, on rozwiał dużo moich obaw
 
U mnie tez jest ja jestem Arh- mąż 0rh+ przy drugiej ciąży doszło do konfliktu syn ma grupę po mężu ale z t3go co wiem po porodzie 72 godzin podaje się zastrzyk z immunoglobine anty D aby przy kolejnych ciałach nie doszło do konfliktu.
Doszło do konfliktu, czy mieliście niezgodność? Jeśli dziecko miało rh+ ale nie było powikłań, to to nie jest konflikt serologiczny i nie jest groźne. Immunoglobulinę podaje się też profilaktycznie w ciąży, teraz to jest świadczenie gwarantowane, więc bezpłatne niezależnie od tego czy prowadzi się ciążę prywatnie czy na NFZ.
 
Cześć wam. Przyszłam do was o poradę . Jestem w 7tc1dc . Dzisiaj byłam na USG i wyszły mi dwa puste pęcherzyki ciążowe . Jak myślicie czy jest szansa , że się pojawią czy jednak nic z tego.
Ja dziś 7+4 byłam na usg na nfz w luxmedzie i ciąża wiek 6+1 (co jest niemożliwe), mini zarodek i brak serduszka... 3 godziny później poszłam do lekarki z super USG i wiek ciąży 7+3, zarodek odpowiednia długość i serduszko bije.
Także nie załamuj się. Może lekarz miał słaby sprzęt. Ja już we wszystko uwierzę. ;)
Serduszko! Mamy to 💕 Maleństwo ma POL CENTYMETRA 💕 i jednak to 6+2 czyli tak jak przypuszczałam, sprzęt przekłamał tydzień temu! 😁
Super!!
Ja tworzę wątek prywatny u adminki;)
Jestem chętna i czekam :)
U mnie jest chyba nienajlepiej. Bliźniaki, ale jednojajowe. Lekarka powiedziała że od 20 tygodnia mogą się udusić i ze to w ogóle bardzo ciężka ciąża..
😭😭😭😭Zobacz załącznik 1296598
A to jednoowodniowe jednokosmówkowe? To faktycznie ciąża bardzo wysokiego ryzyka... Ale nie ma się co załamywać! I na pewno bez sensu Cię lekarka nastraszyła...
Ja znam rodzeństwo, dwie par bliźniaków jednojajowych i cesarka w 38 tc. :)

Dziewczyny a czy którejś grozi konflikt serologizny? Z tego co mi wiadomo przy pierwszej ciąży nie ma ryzyka ale przy kolejnych ?
Przy pierwszej ciąży jest ryzyko, jeśli wcześniej poroniłaś i nie dostałaś zastrzyku z z immunoglobiny D. Po porodzie do 72 h się go dostaje właśnie po to, żeby organizm matki nie wytworzył przeciwciał. Ja mam 0 rh- a córka pierwsza B+ po ojcu. Dostałam zastrzyk po porodzie. Mała z powodu konfliktu miała żółtaczkę.
 
reklama
No właśnie! Tak coś myślałam i dobrze😊 Taki wątek też miałam na czerwcowych mamach i coś kojarzyłam, że to szło przez adminkę 😊😊 Okej ja w każdym razie już się z nią skontaktowałam i pewnie będę musiała wysłać jej listę z naszymi nickami. Wątkiem bedzie mogło zarządzać kilka osób tj. być moderatorem?

Chętne dziewczyny na wątek prywatny zgłaszajcie się. Będę wpisywać już na listę dla adminki 😊
Edit: odpiszcie na post albo go zalajkujcie będzie najłatwiej 😊
Chętna! 😁
 
Do góry