reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Zwolnienie chodzące oznacza tylko to, że możesz iść załatwić najważniejsze sprawy, do lekarza, apteki, zakupy, zawieść i odebrać dzieci ze szkoły. Natomiast jeśli chcecie dłuższy urlop poza miejscem zamieszkania to niech lekarz wstawi wam adnotację w karcie ciąży - macie podkładkę pod ZUS. No i ważna rzecz - nie wstawiajcie w urlopu całego albumu ze zdjęciami....
 
Właśnie dostałam smsa od lekarki, która zastępuje moją podczas jej urlopu, że zaprasza mnie na wizytę 09.08 na 16:30. Szok, niedziela, 23:30 😁 Teraz głupio mi odpisać, bo może to SMS tak późno doszedł, z drugiej strony boje się że jutro zapomnę odpisać i termin mi przepadnie 🙈
 
To się zgłasza do zusu- zmiana miejsca zamieszkania. Tak robiłam, jak przez tydzień byłam u siostry.
No właśnie wiem, że prawidłowo zgłasza się zmianę miejsca pobytu + najlepiej od razu dołączyć zaświadczenie od lekarza. Tak tylko pytam o wasze doświadczenia, bo trochę się jednak boje wyjazdu za granicę, a z drugiej strony wczasy w Polsce mnie nie przekonują.
 
No właśnie wiem, że prawidłowo zgłasza się zmianę miejsca pobytu + najlepiej od razu dołączyć zaświadczenie od lekarza. Tak tylko pytam o wasze doświadczenia, bo trochę się jednak boje wyjazdu za granicę, a z drugiej strony wczasy w Polsce mnie nie przekonują.

Nie boisz sie wyjazdu za granice z takimi mdlosciami? Co jak zaczniesz wymiotowac i czuc sie jeszcze gorzej?
 
reklama
Też miałam dwa poprzednie porody przez cięcie. Pierwszy tak jak ty brak postępu porodu po 14 godz a drugi zbyt duże bobo i jak tylko przyszły skurcze brali mnie na stół . Myślę jak to tym razem będzie. Chciałabym spróbować naturalnie ale nie wiem czy to już nie za duże ryzyko po tych 2 wcześniejszych cc.
U mnie lekarka powiedziała ze po dwóch cięciach to duże ryzyko. tez jestem po dwóch i będę zapisywać się na trzecie. Tym bardziej ze dwa razy brak postępu porodu- i podobno takie przypadki zazwyczaj przy kolejnych porodach i tak by się skończyły cięciem. Dlatego już nie będę podchodzić do próby naturalnego, duży stres, to oczekiwanie. U mnie akcja nawet się nie zaczynała w pierwszej i w drugiej ciąży. Z reszta w trzeciej jak w 14tyg dzieciaczek obumarł to mój organizm przez dłuższy czas zero reakcji. Lekarka mi powiedziała ze po prostu taki typ organizmu. Jak będzie wszystko dobrze to mam sie umawiać jakoś w 38 tygodniu :) wiec w sumie wyjdzie początek marca :)
 
Do góry