reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny, a kiedy planujecie wrócić do pracy?
ja byłam ostatnio na tzw. rozmowie powrotnej, było ok. czekają na mnie. za 2 mce będę już w pracy... ale u nas następuje zmiana - tatuś zajmie się małą przez 3mce. jakbym miała dać ją do niani czy do żłobka to chyba zostałabym dłużej w domu
Ja do marca jestem na macierzyńskim a później zaległy urlop i chyba przedłużę sobie o rok lub pójdę na zdrowotny bo jakoś średnio mi się uśmiecha dać go do żłobka.
 
reklama
U mnie ta sama sytuacja.
Przy czym na nianę zgłasza się babcia.
Tak mi dobrze w domu, po tych 20 latach w pracy.
Tak, babcia to prawdziwy skarb. Z dwójką starszych też zostawała babcia, w zasadzie to dzieci siedziały w domu, a ja po prostu wychodziłam do pracy bo mieszkaliśmy jeszcze u teściów. Było to bardzo wygodne😊. A teściów mam takich że ze świecą szukać. To moi rodzice nie pomagali mi tyle co oni. Teraz moja mama mogłaby zostawać bo jest na emeryturze ale w ogóle do tego się nie garnie😟, a teściowa niestety już nie zostanie, bo ma swoje lata 83.
 
Ja po urlopie macierzyńskim z automatu otrzymuje statut osoby bezrobotnej 🤷‍♀️. Przed ciąża pracowałam w przedszkolu i nadal chciałabym iść w tym kierunku :). Myślę, że najpóźniej rozpocznę pracę w przyszłym roku we wrześniu 👌😊. Z tego co wiem jest duże zapotrzebowanie na nauczycieli, jeżeli chodzi o placówki przedszkolne 👌. Babcie mamy w domu i one wykazują chęć pomocy 😁. Zresztą w przedszkolu spędza się 5-6h dziennie. Wiadomo jakąś pracę też zazwyczaj trzeba wykonać w domu, ale myślę że przy dobrej organizacji wszystko da się ogarnąć 😉
Ja też pracuję w przedszkolu😊 i właśnie z poprzednimi dziećmi siedziała babcia- super sprawa 👍 wiadomo, że wracając do domu trzeba coś jeszcze porobić jakieś pomoce i inne rzeczy, ale wszystko jest do ogarnięcia. Przy starszej córce to był mój pierwszy rok pracy w przedszkolu ( 13 lat temu) siedziałam nocami przygotowywałam się do pracy, wykonywałam pomoce dla dzieci, spać chodziłam po 12:00, 1:00 przy czym córka budziła się co półtorej godziny z zegarkiem w ręku, a ja na 6:00 do pracy, co prawda miałam chwilę zwątpienia, ale dałam radę i z roku na rok było coraz lżej, a z drugim dzieckiem było już inaczej😉 (miałam już większe swoje zaplecze dydaktyczne 😁😉)
 
A ja sobie tak myślę....że skoro dzieci wyczuwają emocje rodziców...to czy nie mogłyby wyczuwać też senności? 🤔 😂

Znowu problem z zaśnięciem u mojej...wczoraj skończyło się na jednej drzemce tylko w ciągu dnia 😳
My z chęcią poszlibyśmy z mężem na małą drzemkę a ta dziecina się chyba nigdzie nie wybiera 🙁 😂

😂
No właśnie dziwne wyczuwają emocje a snu to już nie mogą 😁
Ja miałam dzisiaj z kolei tragiczną noc, pobudki co godzinę co dwie z wielkim płaczem i o 6:00 rano już na nogach. A Antoś ze skrajności w skrajność śmieje się i płacze. Do snu mu daleko, a ja na rzęsach już chodzę 🙈 Myślę że to jakiś następny ząb. Będzie już siódmy 🙉 kurczę w takim tempie to za dwa miesiące będzie miał pełne uzębienie 😁
 
U osteopaty jeszcze jedna wizyta w listopadzie, ale glowka już lepiej się ma, więcej jest w pionie. Teraz rozluźnił jej jeszcze mięśnie szyji więc zobaczymy. Mam nadzieję ze wizyta listopafowa będzie już ostatnią. Jutro neurologopeda z racji ze miała jeszcze podcinane laserowo górne wędzidełko i chce ją neurologopeda obejrzeć jak się goi po miesiącu od zabiegu.
Jestem dziś tak wytyrana, że zaraz kąpie się i idę chociaż chwile poswietować ostatki swoich urodzin 😂
Przyjmij spóźnione, ale szczere życzenia urodzinowe 😊 wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, duuuużo zdrowia 🥂💐
 
reklama
Do góry