reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 cesarka i więcej

Magnat

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2021
Postów
250
Witam, czy są tu Panie, które miały 5 cesarskich cięć lub więcej? Chciałam się dowiedzieć jak przebiegła Wam ciąża i czy wszystko było dobrze🙂 jestem po 4 Cc. Bardzo proszę darować sobie złośliwości🙂
 
reklama
Moja koleżanka jest po 3cc, w 4-tej ciąży. Niecały rok po ostatniej cc. Ma mieć planowane CC, dużo stresu na początku ciąży, kilku lekarzy odmówiło prowadzenia, ale loża tym ok.

Podziwiam! I dużo sił!
 
Moja koleżanka jest po 3cc, w 4-tej ciąży. Niecały rok po ostatniej cc. Ma mieć planowane CC, dużo stresu na początku ciąży, kilku lekarzy odmówiło prowadzenia, ale loża tym ok.

Podziwiam! I dużo sił!
U mnie 4 Cc było 4lata temu i powiem szczerze, że mi akurat udało się bez niepotrzebnych komentarzy lekarzy itp. Tak już jest, iż po 3cc każda kolejna ciąża jest traktowana jako wysokiego ryzyka i wykonują kolejne cięcie. Życzę zdrówka dla koleżanki i szczęśliwego rozwiązania 🙂

Ja bym chciała mieć jeszcze dziecko ale póki co szczęścia brak…oczywiście zdaję sobie sprawę, że to już jest na pograniczu szaleństwa😅
 
U mnie 4 Cc było 4lata temu i powiem szczerze, że mi akurat udało się bez niepotrzebnych komentarzy lekarzy itp. Tak już jest, iż po 3cc każda kolejna ciąża jest traktowana jako wysokiego ryzyka i wykonują kolejne cięcie. Życzę zdrówka dla koleżanki i szczęśliwego rozwiązania 🙂

Ja bym chciała mieć jeszcze dziecko ale póki co szczęścia brak…oczywiście zdaję sobie sprawę, że to już jest na pograniczu szaleństwa😅

W szpitalu świętej Zofii w Warszawie był nawet poród naturalny po 4 cięciach. Po 3 są dziewczyny co rodzą w domu. Od razu zaznaczę, że ja bym pewnie się nie zdecydowała, ale jak widać nie zawsze jest to kolejne cięcie :)

 
W szpitalu świętej Zofii w Warszawie był nawet poród naturalny po 4 cięciach. Po 3 są dziewczyny co rodzą w domu. Od razu zaznaczę, że ja bym pewnie się nie zdecydowała, ale jak widać nie zawsze jest to kolejne cięcie :)

Szok🙂 mi lekarze mówili, iż same skurcze są niebezpieczne gdyż grozi to pęknięciem macicy i nie było nawet rozmowy, że po 3 Cc rozważają poród naturalny. Ale jak widać można
 
U mnie 4 Cc było 4lata temu i powiem szczerze, że mi akurat udało się bez niepotrzebnych komentarzy lekarzy itp. Tak już jest, iż po 3cc każda kolejna ciąża jest traktowana jako wysokiego ryzyka i wykonują kolejne cięcie. Życzę zdrówka dla koleżanki i szczęśliwego rozwiązania 🙂

Ja bym chciała mieć jeszcze dziecko ale póki co szczęścia brak…oczywiście zdaję sobie sprawę, że to już jest na pograniczu szaleństwa😅
A powiedz mi, prawda jest to, że po każdej następnej cesarce boli pionizacja bardziej i w ogóle rekonwalescencja jest gorsza ? Ja ledwo przeżyłam pierwszą cesarkę i jeżeli po kolejnej ma być gorzej, to chyba zrezygnuje w przyszłości z dziecka 🤣
 
Szok🙂 mi lekarze mówili, iż same skurcze są niebezpieczne gdyż grozi to pęknięciem macicy i nie było nawet rozmowy, że po 3 Cc rozważają poród naturalny. Ale jak widać można

Według mnie to jest też poniekąd odpowiedź na Twoje pytanie, że można śmiało po tylu CC mieć bezproblemową kolejną ciąże. Myślę, że jak we wcześniejszych nie miałaś rozejścia blizny itp. problemów to nic się nie powinno dziać
 
A powiedz mi, prawda jest to, że po każdej następnej cesarce boli pionizacja bardziej i w ogóle rekonwalescencja jest gorsza ? Ja ledwo przeżyłam pierwszą cesarkę i jeżeli po kolejnej ma być gorzej, to chyba zrezygnuje w przyszłości z dziecka 🤣
Ja bym powiedziała, że jest odwrotnie 🙂przynajmniej tak było u mnie. Ważne dla mnie było aby szybko wstać wyprostować się i funkcjonować, ja miałam np o 19 cięcie a o 6 szlam się myć a pierwsze cięcie było o 10 a następnego dnia rano miałam dość przy próbie posiedzenia na łóżku 🤣 Więc nie nastawiaj się, że będzie gorzej🙂
 
Według mnie to jest też poniekąd odpowiedź na Twoje pytanie, że można śmiało po tylu CC mieć bezproblemową kolejną ciąże. Myślę, że jak we wcześniejszych nie miałaś rozejścia blizny itp. problemów to nic się nie powinno dziać
Ja ogólnie mam takie nastawienie pozytywne. Bardzo fajnie, że wstawiłaś ten artykuł to są takie motywujące informacje 🙂dziękuję za odpowiedzi 😘
 
reklama
A powiedz mi, prawda jest to, że po każdej następnej cesarce boli pionizacja bardziej i w ogóle rekonwalescencja jest gorsza ? Ja ledwo przeżyłam pierwszą cesarkę i jeżeli po kolejnej ma być gorzej, to chyba zrezygnuje w przyszłości z dziecka 🤣
druga cesarke zniosłam sto razy lepiej niz pierwsza, szybciej sie ogarnelam, organizm juz wiedzial o co chodzi :) i moze tak jakos lepiej to poszlo. Pierwsza mialam w wieku 31 lat druga w wieku 38 lat.
 
Do góry