reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dzie
Hej :) u mnie też wmiare okej :) z rzeczy dla dzidzi mam tylko do łóżeczka zestaw ale powoli już rozglądam się za łozeczkiem myślę że w tym miesiącu już stanie w swoim miejscu. Na wózek też się powoli wybieramy by był zamówiony i na styczniem żeby też już sobie stał i odpoczywał odpoczywał foli idp. Z ubranek na razie kilka kupilam od dziewczyny z vinted. Kilka mniejszych i kilka od 56cm. Na wyjście z szpitala planuje coś nowego kupić. No i się zastanawiam nad tym otulaczem do fotelika/nosidełka tym z tymi otworkami na pasy. Bo termin na początek marca a jak przyjdzie CC to będzie już w lutym pewnie jakoś i pogoda może być zimowa.

Ostatnio miałam też echokardiografię echo płodu, i mała na ten czas z serduszkiem na wszystko prawidłowo :)
Trochę mnie martwi jedno że obwód główki ma mniejszy niż na tydzień ciąży wskazuje, ale pani doktor powiedziała ze być może ma to po mnie bo ja też mam głowę małą, ja mogę czapki kupowac na dziale dziecięcym 🙊 więc mam nadzieję że to kwestia genów faktycznie, będzie filigramowa laska :)
Waży sobie 800gram :) więc ladnie przybiera, zobaczymy w poniedziałek ile przez 4dni przybrała bo mam zwykla wizyte
 
reklama
Czytałam nawet, że kobiety w ciaxy roba sobie irygację z octenisept gdy maja stan zapalny, że świetnie dziala:) jakoś tak co chwule mi coś do głowy przychodzi;)
 
@teczowyrobaczek ja mam to smao ze slodyczami 😿😿 jak zazwyczaj nie przepadam za tymi sklepowimi to w ciazy wrecz odwrotnie. Dlatego wlasnie pieke pierwszy piernik w rym roku. Tam tez cukier jest ale to jednak domowe 🙈 tak sobie mowie hehe

@KaśkaLi95 o super zakupy przy bf to na pewno fajnie wyszlo cenowo. Ja jesten w szoku, ze bic nie kupilam na bf. Bo jak bylam w poprzedniej ciazy to kupilam sporo wyprawki podczas tego szalu zakupowego. Ale teraz jednak stawiam na drugi obieg i staram sie graniczyc ilosc rzeczy wiec dobrze, ze sie opanowalam
A to moje dzieci praltycznie od polowy ciazy zawsze sa pupkami do gory 😁

@Magda993 ty juz masz 27tc tak? To faktycznie filigrabowa twoja bedzie bo moj w 28tyg ma juz 1200gr 😁😁 dlatego obawiam sie ze te 56 moze na dlugo nie starczyc dlatego juz koncze kupowanie tego rozmiaru
 
@teczowyrobaczek ja mam to smao ze slodyczami 😿😿 jak zazwyczaj nie przepadam za tymi sklepowimi to w ciazy wrecz odwrotnie. Dlatego wlasnie pieke pierwszy piernik w rym roku. Tam tez cukier jest ale to jednak domowe 🙈 tak sobie mowie hehe

@KaśkaLi95 o super zakupy przy bf to na pewno fajnie wyszlo cenowo. Ja jesten w szoku, ze bic nie kupilam na bf. Bo jak bylam w poprzedniej ciazy to kupilam sporo wyprawki podczas tego szalu zakupowego. Ale teraz jednak stawiam na drugi obieg i staram sie graniczyc ilosc rzeczy wiec dobrze, ze sie opanowalam
A to moje dzieci praltycznie od polowy ciazy zawsze sa pupkami do gory 😁

@Magda993 ty juz masz 27tc tak? To faktycznie filigrabowa twoja bedzie bo moj w 28tyg ma juz 1200gr 😁😁 dlatego obawiam sie ze te 56 moze na dlugo nie starczyc dlatego juz koncze kupowanie tego rozmiaru
Właśnie moja w 26 tygodniu ma koło kilograma a też kupiłam kombinezon na wyjście 56, wydaje się taki mały to ciekawe czy nie będzie na ostatnią chwilę potem mąż ogarniał czegoś.
 
@teczowyrobaczek ja mam to smao ze slodyczami 😿😿 jak zazwyczaj nie przepadam za tymi sklepowimi to w ciazy wrecz odwrotnie. Dlatego wlasnie pieke pierwszy piernik w rym roku. Tam tez cukier jest ale to jednak domowe 🙈 tak sobie mowie hehe

@KaśkaLi95 o super zakupy przy bf to na pewno fajnie wyszlo cenowo. Ja jesten w szoku, ze bic nie kupilam na bf. Bo jak bylam w poprzedniej ciazy to kupilam sporo wyprawki podczas tego szalu zakupowego. Ale teraz jednak stawiam na drugi obieg i staram sie graniczyc ilosc rzeczy wiec dobrze, ze sie opanowalam
A to moje dzieci praltycznie od polowy ciazy zawsze sa pupkami do gory 😁

@Magda993 ty juz masz 27tc tak? To faktycznie filigrabowa twoja bedzie bo moj w 28tyg ma juz 1200gr 😁😁 dlatego obawiam sie ze te 56 moze na dlugo nie starczyc dlatego juz koncze kupowanie tego rozmiaru
No 26 i parę dni ale dla mnie lepiej jak będzie filigramowa bo nie będzie mi tak ciężko 😅chociaż jeszcze może mnie zaskoczyć hehe Ważne że za mało nie przybiera wiec jestem póki co spokojna :)
Właśnie moja w 26 tygodniu ma koło kilograma a też kupiłam kombinezon na wyjście 56, wydaje się taki mały to ciekawe czy nie będzie na ostatnią chwilę potem mąż ogarniał czegoś.
Też się zastanawiam nad takim kombinezonem i gdzie kupowałaś? Bo co to ja oglądałam ostatnio to jakoś mi nie przypadło do oka.. Jeszcze szwagierka mi mowila że mi da po swoim synu bo ma taki biały 56 puchaty ale nie wiem, boję się że jak zacznę ja ubierać na wyjście to że położne mnie ochrzanią ze albo za mało warstw albo że za dużo...kompletnie nie wiem jak takiego malucha ubrać, w brzuszku ma cieplutko w szpitalu będzie mieć cieplutko a tu na dworze może być ziomb i dla takiego malca to będzie szok 🙈 albo za bardzo się tym martwię a będzie jakoś intuicyjnie...
 
No 26 i parę dni ale dla mnie lepiej jak będzie filigramowa bo nie będzie mi tak ciężko 😅chociaż jeszcze może mnie zaskoczyć hehe Ważne że za mało nie przybiera wiec jestem póki co spokojna :)

Też się zastanawiam nad takim kombinezonem i gdzie kupowałaś? Bo co to ja oglądałam ostatnio to jakoś mi nie przypadło do oka.. Jeszcze szwagierka mi mowila że mi da po swoim synu bo ma taki biały 56 puchaty ale nie wiem, boję się że jak zacznę ja ubierać na wyjście to że położne mnie ochrzanią ze albo za mało warstw albo że za dużo...kompletnie nie wiem jak takiego malucha ubrać, w brzuszku ma cieplutko w szpitalu będzie mieć cieplutko a tu na dworze może być ziomb i dla takiego malca to będzie szok 🙈 albo za bardzo się tym martwię a będzie jakoś intuicyjnie...
Ja jak po pierwszym porodzie wychodziłam ze szpitala to nawet nikt nie spojrzał co z dzieckiem robię, czy ubieram czy nago zabieram :D bardziej koleżanki z sali mogą cię skomentować :D ja wychodziłam 5 października i była taka byle jaka pogoda takie kilka stopni i deszcz lał a byłam na sali 4 osobowej to się przebijały w komentarzach między sobą jak się powinno ubrać czy grubszy czy cieńszy; ja kupiłam kombinezon przejściowy marki Pinokio, nie jest jakiś mega gruby ale i tak będzie dodatkowo kocyk albo jakiś otulacz do fotelika więc nie zmarznie. Nowy koło 150 zł kosztuje a ja na olx kupiłam od dziewczyny jakiejś co pisała, że założony kilka razy i na prawde w super stanie za 50 zł. Bo dla cyrki kupowałam taki biały puszysty rozmiar 62 to mi się topiła w nim i miał zapinki na napy, których nie polubiłam, jakoś suwak zasuniesz i jest zrobione a tu pykasz i pykasz a wraz między napami dziury albo się same rozpinają jak dziecko się rusza
 

Załączniki

  • Screenshot_20211204-075334-806.png
    Screenshot_20211204-075334-806.png
    30 KB · Wyświetleń: 44
Dziewczyny, kupujecie przenosny organizer na pieluszki i kosmetyki? Zastanawiam sie czy taki materialowy ma sens czy lepiej wybrac cos co mozna latwiej doczyscic z np. tlustych plam po kosmetykach.
 

Załączniki

  • 8BC3167B-57DC-4B9E-95AD-DE7550421294.png
    8BC3167B-57DC-4B9E-95AD-DE7550421294.png
    222,8 KB · Wyświetleń: 42
reklama
Dziewczyny, kupujecie przenosny organizer na pieluszki i kosmetyki? Zastanawiam sie czy taki materialowy ma sens czy lepiej wybrac cos co mozna latwiej doczyscic z np. tlustych plam po kosmetykach.
Ja nie korzystałam i nie będę kupować również przy drugim dziecku. Wystarczy, że kupiłam taki drewniany "stojak" pod przewijak itd a korzystałam z niego kilka razy. Nie jestem mamusią w stylu zawsze zmieniam pieluszki w jednym miejscu tylko gdzie się było tam się przewijało :D
 
Do góry