reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Jestem po USG prenatalny. Obrazy w super porządku, wszystkie markery bez odchyleń. Ale niestety wyniki pappa z krwi tragiczne co oczywiście wpłynęło na prawdopodobieństwo wystąpienia trisomii. Czekam jeszcze na wyniki Veracity ale już się zastanawiam nad amniopunkcja. Czy któraś z was miała do czynienia z tym badaniem?
ja w poprzedniej ciąży miałam zrobić, ostatecznie podczas amniopunkcji wyszło, że serce nie bije i odstąpiono.
Ja właśnie dlatego nie robię żadnych płatnych bo to i tak nic nie da, nie da tej 100% pewności, którą chciałabym mieć. U mnie USG prenatalne bez zarzutu. Pappa wyjdzie zła, bo mam wiek, i historie, i w cuda nei wierzę. Ale ostatecznie nie zrobię amnio tym razem, chyba że ryzyko trisomii będzie typu 1:10. Jeśli wyjdzie blisko 1:200 to zamierzam cieszyć się ciążą i tyle, Będę chciała robić echo serca, dokładne połówkowe, może nawet u 2 lekarzy. I wtedy jeśli wyjdzie ryzyko amnio. Tylko po to by wiedzieć z czym mamy mieć do czynienia i czy można coś zdziałać z leczeniem, odpowiedni szpital, itp.
Co lekarz powiedział? Czy wskazane amnio czy bardziej dla spokoju. Na test pappa wpływa dużo czynników, które wynik mogą zafałszować, np jakieś delikatne przeziębienie
 
U mnie między pierwszym, a drugim jest 19 mcy róznicy. Zależało mi żeby była mała różnica. Ogarniesz, spokojnie ;)
Między moją dwójką dzieci też jest 19 miesięcy różnicy. To był hardcore. Synek starszy był bardzo wymagający i była bardzo zazdrosny o córkę. Teraz mają niecałe 13 i 11 lat. Nie przepadają za sobą. Liczę na to że pomogą przy maluchu.

Madriga też się bardzo martwię co w środku słychać bo byłam tylko na 1 szybkim USG w 7+4. Idę we wtorek na krzywa cukrowa i w środę do docelowego lekarza i mam nadzieję że mimo złych wyników glukozy i TSH z dzidzia w porządku i nadal bije serduszko. Będzie wtedy 9+2.
Wczoraj powiedziałam mojej mamie i już zaczęła wymyślać imiona.
Moje dzieciaki jeszcze nie wiedzą. Chce im powiedzieć po środowej wizycie.
 
2,5 roku temu zdecydowaliśmy się tylko na test sanco. Gdyby wyszedł źle wtedy byśmy zdecydowali się na aminopunkcje. Dzięki Bogu wynik wyszedł dobry.
Może.tez poczzekajcie do wyniku veracity i potem podejmijcie decyzję co dalej. Tym bardziej że piszesz że USG wyszło bardzo dobrze. A markery trisomii, szczególnie 13 i 18 są widoczne na USG.
Napewno zaczekam na wyniki Veracity. Zreszta z tego co się orientuje go amnio rano się dopiero w 15-16 tygodniu. Bardziej rozważam same amnio bo testy z krwi wszelkie to dalej testy przesiewowe i gwarancji nie dają. Będę tez rozmawiać o tym z swoim prowadzącym, bo na razie to interpretacje dostałam od lekarza wykonującego USG. Ale jak powiedział przed omawianiem wyników, ze USG wyszło zaskakująco dobrze to wiedziałam ze wyniki pappa musza być tragiczne.
 
Tak, ja miałam robioną amniopunkcję w Warszawie. Do brzucha była wbita igła i strzykawką wyciągany był płyn, jednocześnie podczas tego Pani doktor kontrolowała sytuację na USG. Szybko naciągnęła tyle ile potrzebowała i było po sprawie. Nie było to w trakcie bolesne. Zaproponowała mi wtedy, żebym sama zawiozła próbkę do instytutu, żeby było szybciej więc wiozłam ją w staniku( ciepło) 😅
Tego dnia i chyba następnego, bołało mnie trochę w miejscu wkłucia i dookoła niego, ale później przeszło i było ok. Z wynikami zadzwonili do mnie po 5 dniach.
Mogę zapytać jakie miałaś wskazania do amnio?
 
Moja praktyka lekarska nie robi Nackenfaltenmessung z papa, bo test harmony (czy nicht invasive pränatal Test NIPT) wyklucza te i więcej wad genetycznych niż Nackenfaltenmessung i do tego z większym prawdopodobieństwem.
Mi zrobili 1. Trimester-Screening bo to należy ci się na kasę chorych (tam też mierzą przezierność karkowa, bo to się mierzy na 1. Trimester-Screening) i do tego NIPT.
Dlatego dziwi mnie, że zrobili ci oba te badania i policzyli podwójnie.
Ja miałam NIPT rozszerzone i zapłaciłam 416 euro plus 93 euro kosztów praktyki lekarskiej. 1. Trimester-Screening za darmo na kasę chorych...
 
ja w poprzedniej ciąży miałam zrobić, ostatecznie podczas amniopunkcji wyszło, że serce nie bije i odstąpiono.
Ja właśnie dlatego nie robię żadnych płatnych bo to i tak nic nie da, nie da tej 100% pewności, którą chciałabym mieć. U mnie USG prenatalne bez zarzutu. Pappa wyjdzie zła, bo mam wiek, i historie, i w cuda nei wierzę. Ale ostatecznie nie zrobię amnio tym razem, chyba że ryzyko trisomii będzie typu 1:10. Jeśli wyjdzie blisko 1:200 to zamierzam cieszyć się ciążą i tyle, Będę chciała robić echo serca, dokładne połówkowe, może nawet u 2 lekarzy. I wtedy jeśli wyjdzie ryzyko amnio. Tylko po to by wiedzieć z czym mamy mieć do czynienia i czy można coś zdziałać z leczeniem, odpowiedni szpital, itp.
Co lekarz powiedział? Czy wskazane amnio czy bardziej dla spokoju. Na test pappa wpływa dużo czynników, które wynik mogą zafałszować, np jakieś delikatne przeziębienie
Z prowadzącym nie rozmawiałam jeszcze a lekarz wykonujący USG mówił żeby zaczekać na wyniki Veracity (skoro już mam zrobione) i dopiero wtedy się zastanawiać. U mnie na statystykę pappa wpłynął wiek, historia chorób oraz mięśniaki; te ostatnie szczególnie według lekarza mogły wpłynąć na podwyższone wolne beta hcg. Ryzyko skorygowane mam 1:237 dla 21, 1:1444 dla 18 i 1:133 dla 13 (tutaj podstawowe było dużo lepsze ale lekarz powiedział ze zaniża je tak wyniki beta hcg).
 
reklama
Do góry