reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
U mnie waga spada. Coraz mniej jedzenia toleruje. Nawet już nie mogę jeść bułeczek, które były moim wybawieniem. Teraz tylko ryz z marchewka ;( nie mam już pomysłu co jeść, na nic nie mam ochoty i patrzę na jedzenie w kategoriach albo się przyjmie albo zwymiotuje. Tylko, ze coraz mniej produktów mi się przyjmuje ;(
Biedna :( mi kompletnie nie wchodzi mięso, wymiotuję od zapachów obiadowych.. Tez coraz trudniej mi coś wybrać do jedzenia :/
 
Biedna :( mi kompletnie nie wchodzi mięso, wymiotuję od zapachów obiadowych.. Tez coraz trudniej mi coś wybrać do jedzenia :/
Biedna :( mi kompletnie nie wchodzi mięso, wymiotuję od zapachów obiadowych.. Tez coraz trudniej mi coś wybrać do jedzenia :/
Mój mąż ma zakaz górowania w domu ;) raz się sprzeciwił to widząc mnie nad miska powiedział: już więcej nie będę gotować. Cała rodzina dogłębnie odczuwa skutki tej ciąży.
 
4 stycznia, w 7+3 lekarz zalecił badanie za miesiąc. Minęły 3 tygodnie. Pytałam, czy miesiąc to nie za długo, ale lekarz stwierdził, że wszystko jest dobrze i że nie ma potrzeby, abym przychodziła wcześniej. Zaufałam opinii najlepszego ginekologa w mieście. Nie jestem w stanie czekać jeszcze tygodnia, więc idę do lekarza jutro. Wyniki wszystkie mam dobre.

W poprzedniej ciąży zarodek 7+1 serduszko, wszystko ok. W 9+3 dowiedziałam się, że w 7+3 ciąża się zatrzymała. Nie miałam żadnych, absolutnie żadnych objawów tego, że dzieje się coś złego poza wspaniałym samopoczuciem. Nic nie bolało, nie miałam gorączki, czułam się świetnie - jak nie w ciąży. No i chyba mam powtórkę z rozrywki.
 
Ale jakieś zmiany w odczuciach w podbrzuszu powinny być odczuwalne. Intuicja niestety się nie myli. Przechodziłam 2 razy i za każdym razem moje odczucia się potwierdziły. Teraz też mam momenty gdzie przestaje czuć wszystko tzn że z dnia na dzień nie czuje żadnego postępu. Od trzech dni nie czulam żadnych drgań dziś zjadłam specjalnie coś słodkiego i poczułam a już chciałam jechać na IP.
Czy ja wiem czy powinny, wydaje mi się że każda kobieta inaczej odczuwa pewne rzeczy, każda ciąża jest inna i też każda ma inny próg 'wrazliwosci' ma pewne rzeczy. Jedne odczuwają cały wachlarz objawów od zrobienia testu, inne wcale. Ja mówię po swoim przykładzie. Urodziłam syna, a do momentu pierwszych ruchów ok 16 tygodnia, nie czułam się wogole jakbym była w ciąży. Nic mnie nie kłuło, nic mi się nie rozciągało. Aha, nawet ani razu nie zdarzyly mi się te skurcze braxtona hicksa, ani nie odpadł mi czop śluzowy. No ciąża bezobjawowa ;) ruchów też nie czułam jakoś spektakularnie, bo niestety miałam łożysko na przedniej ścianie. Oczywiście nie neguje tego co mówisz, ale chcę dać dziewczynie nadzieję, bo jednak to też jest ważne. Oby się myliła i wszystko było tak jak być powinno :)


Biorę acard 150, jestem na diecie cukrzycowej, nie mogę przekraczać do końca 2 trymestru 1900kcl dziennie. I najlepiej żeby w tym czasie waga spadała powolutku a nie rosła.
Na tą chwile cukry mam dobre, krzywa też wyszła dobra, nielicząc hipoglikemii reaktywnej z którą zmagam się od lat. A mogę zapytać jak u Ciebie? W sensie BMI?
U mnie BMI 30. Przy wzroście 160 ważę 77kg. Czyli dycha więcej startowej wagi niż w poprzedniej ciąży ;)
 
Mi wyszła glukoza 106, krzywej nie robiłam bo miałam miesiąc przed zajściem w ciąże , wiec diabetolog stwierdził ze nie ma sensu obciążać organizmu … A ze od początku ciąży zaczęłam kontrolować cukier , i wyniki przekraczały po godz 140 lekarz przepisał insulinę na noc . Ale czeka mnie wkrótce insulina krotkodzialajaca przed posiłkami , ponieważ cukier z wiekiem ciąży wciąż rośnie …
Czyli nie jestem tu sama z insuliną (na naszym wątku) 😉
 
4 stycznia, w 7+3 lekarz zalecił badanie za miesiąc. Minęły 3 tygodnie. Pytałam, czy miesiąc to nie za długo, ale lekarz stwierdził, że wszystko jest dobrze i że nie ma potrzeby, abym przychodziła wcześniej. Zaufałam opinii najlepszego ginekologa w mieście. Nie jestem w stanie czekać jeszcze tygodnia, więc idę do lekarza jutro. Wyniki wszystkie mam dobre.

W poprzedniej ciąży zarodek 7+1 serduszko, wszystko ok. W 9+3 dowiedziałam się, że w 7+3 ciąża się zatrzymała. Nie miałam żadnych, absolutnie żadnych objawów tego, że dzieje się coś złego poza wspaniałym samopoczuciem. Nic nie bolało, nie miałam gorączki, czułam się świetnie - jak nie w ciąży. No i chyba mam powtórkę z rozrywki.
Trzymam za Ciebie kciuki, żeby się okazało, ze po prostu dobrze przechodzisz ciąże. Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze. Czekam na dobre wiadomości od Ciebie!
 
reklama
Do góry