reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża na wypowiedzeniu

Meliska123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
46
Witam :)
Jestem w ciazy, ale jeszcze nie potwierdziłam tego u ginekologa.
Chodzi o to ,że 28 lutego zostałam zwolniona.
Jestem na okresie wypowiedzenia do 31 marca.
I co teraz mam zrobić? Czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja ?
 
reklama
Witam :)
Jestem w ciazy, ale jeszcze nie potwierdziłam tego u ginekologa.
Chodzi o to ,że 28 lutego zostałam zwolniona.
Jestem na okresie wypowiedzenia do 31 marca.
I co teraz mam zrobić? Czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja ?
Dosc nie typowa sytuacja 🙂no rozumiem że zaszłas w ciążę będąc na wypowiedzeniu i jeszcze masz nie potwierdzonej ciąży u ginekologa
 
Musisz iść do ginekologa i najpierw potwierdzić ciążę. Dostajesz zaświadczenie i na jego podstawie pracodawca musi cofnąć wypowiedzenie.
 
Musisz iść do ginekologa i najpierw potwierdzić ciążę. Dostajesz zaświadczenie i na jego podstawie pracodawca musi cofnąć wypowiedzenie.
A co jeśli do ginekologa pójdę po 21 marca ?
A na tym wypowiedzeniu jest napisane że mam 21 dni na odwołanie się.
 
Czyli w sumie wychodzi na styk, bo lekarz zakłada kartę ciążową średnio w 6-8 tygodniu gdy już na 100% bije serduszko, zależy od lekarza. Więc ... w sumie zmieścisz się do tego 31 marca.
 
Z zaświadczeniem od ginekologa możesz złożyć do pracodawcy wniosek że jesteś w ciąży, a zatem jestem pod ochroną i nie może skutecznie złożyc oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę.

W dniu otrzymania wypowiedzenia byłaś już w ciąży. Do ginekologa udaj się za jakieś dwa tygodnie, żeby było już widać zarodek na USG.

Termin 21 dni na odwołanie to termin na złożenie powództwa do Sądu pracy. Ty z mocy prawa jesteś pod ochroną
 
reklama
W Polsce ciężarna jest chroniona wręcz od poczęcia.
Pracownica, która początkowo nie kwestionowała wypowiedzenia jej umowy o pracę, może żądać uznania tej czynności za bezskuteczną, gdy po dokonaniu wypowiedzenia okazało się, że jest w ciąży lub gdy w okresie wypowiedzenia zaszła w ciążę.
Równie dobrze mogłabyś się dowiedzieć o tym w kwietniu i również wtedy należy przywrócić Cię do pracy. Nie ma obowiązku sikania na test 10 dni po zapłodnieniu
 
Do góry