reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Dziewczyny czy wy tez już czujecie ruchy dziecka? W poprzedniej ciąży długo nic nie czułam a teraz jestem w szoku, że 12 tydzień a już czuć🙈
Ja w sumie nie wiem, raczej nie 🙈 obstawiam, że to jednak jelita
W sumie to moja pierwsza ciąża, więc nawet nie wiem jak to odczuwać. Dzisiaj 13t+2d wg OM albo 13t+6d według ostatniego pomiaru CRL 🙈
 
reklama
Ja nic nie czuję 😭😭😭 Czytałam właśnie w mojej apce, że w 12 tyg można poczuć pierwsze ruchy. Ale chyba tak większość czuję po 16 tygodniu.
Ja w pierwszej ciąży czułam w19 tygodniu. Ale też łożysko na przedniej ścianie i nigdy nie miałam takiej sytuacji że widać bylo np stopkę dziecka jak kopie. Tylko czuć
 
Ja w pierwszej ciąży czułam w19 tygodniu. Ale też łożysko na przedniej ścianie i nigdy nie miałam takiej sytuacji że widać bylo np stopkę dziecka jak kopie. Tylko czuć
Ja właśnie mam łożysko na tylnej ścianie macicy i podobno wtedy szybciej można wyczuć ruchy. Hmmm 🤔
 
Ja w sumie nie wiem, raczej nie 🙈 obstawiam, że to jednak jelita
W sumie to moja pierwsza ciąża, więc nawet nie wiem jak to odczuwać. Dzisiaj 13t+2d wg OM albo 13t+6d według ostatniego pomiaru CRL 🙈
To takie śmieszne uczucie jakby trzepotanie motyli w brzuchu. Ciężko to określić. Pamietam ze w pierwszej ciazy też zastanawiałam się jakie to uczucie. A teraz już nie mam najmniejszych wątpliwości że to maluch szaleje🙂
 
Ja też obstawiam chłopaka. I tak samo jak ciebie mnie wysypało 😱 Od 2 tygodni wyglądam jak nastolatka. I już myślałam, że może jednak dziewczynka😊😊 Czyli pryszcze to nie wyznacznik płci.

Wiesz, ja w ogóle w ciąży z pierwszym synem i w ciąży z córka miałam cerę idealną. W pierwszej ciąży jednak zmagałam się z zatrzymywaniem wody w organizmie. Byłam spuchnięta jak balon - moja twarz wygladala nawet inaczej. Przytyłam wtedy ponad 20 kg. W drugiej ciąży, w której wedle przesądów, córka powinna zabrać mi urodę, ja wyglądałam kwitnąco. Przytyłam 12 kg wiec przy mojej niedowadze przed ciąża, wyglądałam zgrabnie. Natomiast teraz w tej ciąży mam te krostki - na szczęście są drobne i nie rzucają się w oczy. Poza tym jestem mocno osłabiona. Gdybym miała podsumować te wszystkie objawy to powiedziałabym ze ciąże z dziewczynkami oznaczają przede wszystkim bardzo duże mdłości. U mnie były one zdecydowanie większe właśnie gdy byłam w ciąży z córka. Ale przypuszczam ze każda kobieta przechodzi inaczej i tak jak @seremida napisala płeć nie ma nic wspolnego z wyglądem mamy😉
 
To takie śmieszne uczucie jakby trzepotanie motyli w brzuchu. Ciężko to określić. Pamietam ze w pierwszej ciazy też zastanawiałam się jakie to uczucie. A teraz już nie mam najmniejszych wątpliwości że to maluch szaleje🙂

A który u Ciebie tydzień ze już to czujesz? Wiem dokładnie o czym mówisz ale ja to „trzepotanie” czułam zawsze dopiero około 15-16 tc.
 
reklama
A do dziewczyn, które znają płeć: z tym chińskim kalendarzem Wam się zgadza? Ja jeszcze nie znam płci, ale taka jestem ciekawa 🤩

Wedle tych na polskich stronach - absolutnie nie. Problem z tymi kalendarzami jest taki ze Chińczycy liczą lata księżycowe a nie tak jak my Europejczycy. I według kalendarza księżycowego ja mam 39 lat a nie 37. Jeśli kalendarz prawidłowo policzy wiek księżycowy to wtedy się mi zgadza ze chłopiec a jeśli bierze pod uwagę moj faktyczny wiek (skończone lata w dniu zapłodnienia), to wtedy się nie zgadza😉 ale to wszystko przesady😄
 
Do góry