reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 4 miesiące po cesarskim cięciu

matyldaewa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Sierpień 2020
Postów
238
Cześć,

Pierwsza ciąża po dłuższych staraniach i in vitro.

Poród w tym roku w styczniu przez cesarskie cięcie.

Teraz, znowu w ciąży, wpadka zupełna. Wiem, że szybko, wiem, że ryzyko.

Czy ktoś również miał podobną sytuację szybkiej ciąży kolejnej po cesarskim cięciu? Jak przebiegała ciąża? Czy wszystko dobrze się skończyło?
 
reklama
Cześć,

Pierwsza ciąża po dłuższych staraniach i in vitro.

Poród w tym roku w styczniu przez cesarskie cięcie.

Teraz, znowu w ciąży, wpadka zupełna. Wiem, że szybko, wiem, że ryzyko.

Czy ktoś również miał podobną sytuację szybkiej ciąży kolejnej po cesarskim cięciu? Jak przebiegała ciąża? Czy wszystko dobrze się skończyło?
A byłaś już u lekarza? Co powiedział? Badał grubość blizny?

Ja miałam wprawdzie większą różnicę czasu, bo zaszłam w ciążę 7 miesięcy po CC (mój lekarz twierdził, że po 6 miesiącach od porodu ciało już na pewno jest gotowe). U mnie się wszystko skończyło pozytywnie. Ciąża przebiegała bardzo dobrze, nie działo się nic mocno niepokojącego. Drugi poród też był przez CC.
 
A byłaś już u lekarza? Co powiedział? Badał grubość blizny?

Ja miałam wprawdzie większą różnicę czasu, bo zaszłam w ciążę 7 miesięcy po CC (mój lekarz twierdził, że po 6 miesiącach od porodu ciało już na pewno jest gotowe). U mnie się wszystko skończyło pozytywnie. Ciąża przebiegała bardzo dobrze, nie działo się nic mocno niepokojącego. Drugi poród też był przez CC.
Jeszcze nie, dzisiaj mam USG bo dzisiaj robiłam drugą betę, żeby sprawdzić, czy są przyrosty, czy może jednak spadek się okazał. Ale jest przyrost dość ładny więc dobrze.

Rozmawiałam z lekarzem, który robił cesarkę w styczniu, powiedział, żeby się nie martwić, że to nie jest odosobniony przypadek, i że już wszystko się zagoiło.
 
Tutaj nie ma co porównywać, najważniejsze jest to jak się wygoilaś w środku. Sama blizna kształtuje się około roku. Szukaj dobrego ginekologa który poprowadzi ciąże i do którego będziesz mogla w kazdej chwili dzwonić.
Wiem, wiem, ale mimo wszystko chętnie się dowiem, jak to było u innych. Jest to kwestia indywidualna. Dzisiaj już po rozmowie z lekarzem, który robił cesarkę, a wieczorem USG, żeby zobaczyć, czy jest pęcherzyk ciążowy.

Zobaczymy, jeszcze jest tyle etapów, że coś może się zdarzyć.
 
Ja osobiście nie byłam w takiej sytuacji ale sąsiadka zaszła w ciążę też około 4 miesiące po CC. Lekarza ja nastraszył że ryzykuje życiem swoimi i dziecka.
Miała wizyty częściej niż w poprzedniej ciąży, na szczęście wszystko się skończyło szczęśliwie, drugie też oczywiście miała CC.
Ma teraz dwie zupełnie zdrowe i szczęśliwe córeczki.

Trzymam kciuki za ciebie i twoją fasolkę 😂
 
Cześć,

Pierwsza ciąża po dłuższych staraniach i in vitro.

Poród w tym roku w styczniu przez cesarskie cięcie.

Teraz, znowu w ciąży, wpadka zupełna. Wiem, że szybko, wiem, że ryzyko.

Czy ktoś również miał podobną sytuację szybkiej ciąży kolejnej po cesarskim cięciu? Jak przebiegała ciąża? Czy wszystko dobrze się skończyło?

1 cc ze wzgledu na ułożenie coreczki i ogólnie cała ciąża nerwowa, do okolo 20 tyg z dufastonem, wysokie ciśnienie i puchniecie. Druga ciąża 5,5 miesiąca po cc, zdrowa, bezproblemowa, bezstresowa - idealna... tez zakonczona cc bo roznica miedzy dziećmi 14,5 miesiąca.
 
Moja znajoma zaszła 3m po cc. Wszystko skończyło się dobrze. Na pewno lekarz powie, jak powinnas uważać.
 
Na facebooku jest grupka "Cesarskie cięcie" i tam jest naprawdę dużo kobiet w podobnej sytuacji do Twojej, albo weteranki mające po 7 czy nawet 8 cc! No ale ciąża ciąży nie równa. Ja zaczęłam w 2 ciąże równy rok od pierwszej cc i mnie lekarz opitolił. Oczywiście później jak prowadził moją ciąże był bardzo miły i zadowolony. Ciąża bez problemowa. Pewnie jakbym się uparła to mogłabym rodzić sn.
 
reklama
Cześć,

Pierwsza ciąża po dłuższych staraniach i in vitro.

Poród w tym roku w styczniu przez cesarskie cięcie.

Teraz, znowu w ciąży, wpadka zupełna. Wiem, że szybko, wiem, że ryzyko.

Czy ktoś również miał podobną sytuację szybkiej ciąży kolejnej po cesarskim cięciu? Jak przebiegała ciąża? Czy wszystko dobrze się skończyło?
.
 
Ostatnia edycja:
Do góry