reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Jeżeli to Polska to jest to niezgodne z prawem. Proste zgłoszenie do inspekcji pracy.
A jak nadal będzie pracodawca cwaniakował, to szybka wygrana w sądzie pracy z fajnym odszkodowaniem.
Pominę już fakt, że tak jak wyżej - masz prawo obniżyć sobie etat np. do 7/8, pracodawca musi się na to zgodzić i nie ma żadnego prawa Cię zwolnić przez rok. A no i warto pamiętać o przerwie na kp (max. 1h)

Serio dziewczyny nie dajcie się robić w ch*ja.

I jak któraś się wstydzi, boi itp. to ja bardzo chętnie pomogę w walce z nieuczciwym pracodawcą bo baaardzo nie lubię takiego cwaniakownia
Z własnego doświadczenia wiem, że magiczne słowo „PIP” załatwia wszystko 😅 najczęściej prywaciarze kombinują, odkąd pracuję w wielkiej firmie to problemy tego typu nie mają miejsca.
 
reklama
Jeżeli to Polska to jest to niezgodne z prawem. Proste zgłoszenie do inspekcji pracy.
A jak nadal będzie pracodawca cwaniakował, to szybka wygrana w sądzie pracy z fajnym odszkodowaniem.
Pominę już fakt, że tak jak wyżej - masz prawo obniżyć sobie etat np. do 7/8, pracodawca musi się na to zgodzić i nie ma żadnego prawa Cię zwolnić przez rok. A no i warto pamiętać o przerwie na kp (max. 1h)

Serio dziewczyny nie dajcie się robić w ch*ja.

I jak któraś się wstydzi, boi itp. to ja bardzo chętnie pomogę w walce z nieuczciwym pracodawcą bo baaardzo nie lubię takiego cwaniakownia
W teorii to wiem, ale też wiem że jakbym zaczela wojnę typu PIP itp. To nie miałabym co tam szukać. Zajechali by mnie tak żebym sama się zwolniła, mobbing itp. Już miałam nieprzyjemne sytuacje, niestosowne zdania kierownika itp. Więc ciąża to dodatkowo dla mnie wybawienie 😊
Jeśli chodzi o zwolnienie to nie mogą przez rok obojętnie na jakim jest się etacie czy tylko na zmniejszonym?

Narzeczony mówi mi, że nie mam totalnie o tym myśleć co będzie za 1.5roku.
 
Jeżeli to Polska to jest to niezgodne z prawem. Proste zgłoszenie do inspekcji pracy.
A jak nadal będzie pracodawca cwaniakował, to szybka wygrana w sądzie pracy z fajnym odszkodowaniem.
Pominę już fakt, że tak jak wyżej - masz prawo obniżyć sobie etat np. do 7/8, pracodawca musi się na to zgodzić i nie ma żadnego prawa Cię zwolnić przez rok. A no i warto pamiętać o przerwie na kp (max. 1h)

Serio dziewczyny nie dajcie się robić w ch*ja.

I jak któraś się wstydzi, boi itp. to ja bardzo chętnie pomogę w walce z nieuczciwym pracodawcą bo baaardzo nie lubię takiego cwaniakownia
Wiesz, zacząć walczyć można łatwo, ale po tej walce żeby nadal pracować to już inna sprawa. Były kierownik poszedł do sądu i walczą od roku. Mi to nie potrzebne. Pewnie bym się zwinęła i poszła gdzieś indziej i tyle
 
W teorii to wiem, ale też wiem że jakbym zaczela wojnę typu PIP itp. To nie miałabym co tam szukać. Zajechali by mnie tak żebym sama się zwolniła, mobbing itp. Już miałam nieprzyjemne sytuacje, niestosowne zdania kierownika itp. Więc ciąża to dodatkowo dla mnie wybawienie 😊
Jeśli chodzi o zwolnienie to nie mogą przez rok obojętnie na jakim jest się etacie czy tylko na zmniejszonym?

Narzeczony mówi mi, że nie mam totalnie o tym myśleć co będzie za 1.5roku.

Tylko na zmniejszonym.
I tak, domyślam się, że nie miałabyś czegoś szukać ... ale przecież i tak mówisz, że będziesz szukać czegoś innego - a odszkodowanie przy takich sprawach to są kwoty rzędu 30-50 tys. Także naprawdę polecam nie dawać się bo zwyczajnie warto. Serio jak coś mogę pomóc ja medialnie, moja mama jako prawnik bo kocha takie sprawy ;) i naprawdę nie życzymy niczego dobrego cwaniakom
 
Tylko na zmniejszonym.
I tak, domyślam się, że nie miałabyś czegoś szukać ... ale przecież i tak mówisz, że będziesz szukać czegoś innego - a odszkodowanie przy takich sprawach to są kwoty rzędu 30-50 tys. Także naprawdę polecam nie dawać się bo zwyczajnie warto. Serio jak coś mogę pomóc ja medialnie, moja mama jako prawnik bo kocha takie sprawy ;) i naprawdę nie życzymy niczego dobrego cwaniakom
No tak, ale potem pewnie smród się ciągnie, w papierach wpisują itp.
Dziekuje🥰
Ale chyba wolę nie myśleć nawet na ten temat. Może mój kierownik się ogarnie w prawie pracy a jak nie to się okaże
 
Witam wszystkie lutowe mamy. Od początku czułam że w tym wątku będę mogła dzielić swoją radość. Czytałam was od samego początku, ale dopiero wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreseczki na teście, dziś zrobiłam pinka i również ukazały się dwie kreseczki. Jest to moja trzecia ciąża, myślę że na tym wątku mam najstarsze pociechy 🤣🤣🤣 córka niedawno skończyła 16 lat, syn za kilkanaście dni 12, a ja za kilka dni 40.
Jest to ciąża planowana od marca, tak więc ze względu na swój wiek poszło dość sprawnie, choć nie powiem że były już obawy że coś ze mną nie tak.
Termin z moich obliczeń to 28 luty
Pozdrawiam serdecznie
 

Załączniki

  • 20220617_134730.jpg
    20220617_134730.jpg
    977,1 KB · Wyświetleń: 59
Witam wszystkie lutowe mamy. Od początku czułam że w tym wątku będę mogła dzielić swoją radość. Czytałam was od samego początku, ale dopiero wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreseczki na teście, dziś zrobiłam pinka i również ukazały się dwie kreseczki. Jest to moja trzecia ciąża, myślę że na tym wątku mam najstarsze pociechy 🤣🤣🤣 córka niedawno skończyła 16 lat, syn za kilkanaście dni 12, a ja za kilka dni 40.
Jest to ciąża planowana od marca, tak więc ze względu na swój wiek poszło dość sprawnie, choć nie powiem że były już obawy że coś ze mną nie tak.
Termin z moich obliczeń to 28 luty
Pozdrawiam serdecznie
Witaj 😀
Powiem Ci ze się mylisz 😉
U mnie
Najstarsza córka 20 lat,
Syn 17 lat,
Córka 12 lat
I ostatnia córka 9 lat 😀
Termin mam na 8 lutego według okresu
 
Witam wszystkie lutowe mamy. Od początku czułam że w tym wątku będę mogła dzielić swoją radość. Czytałam was od samego początku, ale dopiero wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreseczki na teście, dziś zrobiłam pinka i również ukazały się dwie kreseczki. Jest to moja trzecia ciąża, myślę że na tym wątku mam najstarsze pociechy 🤣🤣🤣 córka niedawno skończyła 16 lat, syn za kilkanaście dni 12, a ja za kilka dni 40.
Jest to ciąża planowana od marca, tak więc ze względu na swój wiek poszło dość sprawnie, choć nie powiem że były już obawy że coś ze mną nie tak.
Termin z moich obliczeń to 28 luty
Pozdrawiam serdecznie
Gratulacje, zamykasz lutowe grono ❤️🥹
 
Dziewczyny, myślicie, ze przy becie 23549,10 i wyższej będzie już serduszko? Wynik z dzisiaj, wizytuję w poniedziałek 🥹
 
reklama
Uf, co to był za dzień! Moja córeczka miała dzisiaj sesje roczkowa 💕 powiem wam, ze to było hardcorowe zadanie zatrzymac ja przez sekundę w bezruchu, a ubranie opasek i wianków graniczyło z cudem 🤣 efekty będą za miesiąc, pochwale wam się później 🥹 a jak wam mija długi weekend? Któraś wizytuje w poniedziałek?
 
Do góry