reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

A jak już rozmawiamy o wyprawce, co myślicie o tym przyrządzie co monitoruje oddech dziecka i czy może ktoś już z tego kiedyś korzystał?
Ja kupiłam przy synku jak podczas zapalenia krtani nie mógł złapać powietrza… wtedy w szpitalu tez był monitorowany bo tętno delikatnie spadało i po tej akcji powiedziałam ze muszę mieć dla swojego świetego spokoju i zdrowia dziecka ❤️
 
reklama
Hej! Nie odzywałam się zaledwie 3, 4 dni a Wy nastukalyscie z 30 stron 🙈 ale dzielnie nadrobiłam wszystkie😁

Witam wszystkie nowe mamusie ;)

Ostatnio pisałam Wam że prawie wszystkie objawy mi zniknęły, a wczoraj miałam taka nadwrażliwość na zapachy połączoną z muleniem na żołądku że myślałam że się wykończę. Jak nie jadłam to mnie mdliło, więc ciągle cos podjadałam. Najlepiej wchodziły mi ogórki kiszone - zjadłam sama 2 sloiki 😂
Czy któraś z Was miała ochotę na kwaśne smaki i mimo to urodziła dziewczynkę?
Promocje się zaczęły i kusi mnie aby kupić parę bodziaków 🤩 oczywiście w neutralnych kolorkach.

6 dni do prenatalnych i po ponad 3 tygodniach zobaczę moje maleństwo 🥰
A ochota na kwaśne, to znaczy, ze ma byc chlopiec? Ja bym kwasne jadla garsciami. Z moja corka mialam straszna ochote na slodkie...
 
A jak już rozmawiamy o wyprawce, co myślicie o tym przyrządzie co monitoruje oddech dziecka i czy może ktoś już z tego kiedyś korzystał?
Ja miałam przy synu. Kupiłam po tym jak w siódmym tygodniu życia wylądowaliśmy w szpitalu po zachlystowym zapaleniu płuc. Młody zaaspirował ulane mleko, dobrze że akurat jeszcze nie spałam i wstawałam do łazienki, zobaczyłam że nie może złapać oddechu. Nim przyjechała karetka musiałam go reanimować, to było najdłuższe 5min w moim życiu. W szpitalu jeszcze wyszło, że ma przerośniętą grasicę i mogą mu się przytrafiać bezdechy. Kupiłam monitor oddechu firmy baby sense. Identyczny jak używali w szpitalach.
Czy się przydał? Trudno powiedzieć, parę razy wył w nocy, może dzięki temu uniknęliśmy śmierci łóżeczkowej. W każdym razie ja spałam spokojniej.
 
Mi właśnie woda sama nie wchodzi. Wiem że powinnam więcej pić, gin mówiła że nawet 3l dziennie omg. Ja piję pokrzywę z gruszka i kupiłam sobie na allegro świeżo wyciskane soki z marchewki, buraka itd to mi w miarę wchodzi.
Co do ciuszków to pamiętam że te najmniejsze 56 to starczają na miesiac więc nie warto mieć ich dużo, lepiej włączyć codziennie pralkę jak czegoś zabraknie. I najwygodniejsze są pajace, body, półspiochy coś co się łatwo zakłada i szybko ściąga 😀
Nasza corka miala ponad 3 kg, a 56 bylo za duze. Mieliamy pare ciuszkoq 50 i to na poczatku zakladalismy.
 
Co do wyprawki, jeśli będzie 3 chłopak to wszystko mam. Jeśli będzie dziewczynka to kilka rzeczy mam neutralnych ale trzeba będzie większość dokupić. Na zakupy ruszam jak poznam płeć. W poprzedniej ciąży miałam wszystko gotowe do 30tc, szwagierka Msc wczesniej miała termin porodu i zostawiła na ostatnią chwilę. Efekt był taki, że miała mały problem, bo wybuchła pandemia i sklepy były pozamykane.

Ja wody pić nie mogę, tzn trochę wypijam na przymus ale strasznie mnie później muli lub przytulam się z sedesem 😐 teraz napoje gazowane tylko wchodzą, mam nadzieję że w 2 trym minie.
Na wadze póki co - 2kg.
Ja wam zazdroszcze, ze wy chudniecie. Ja musze regularnie jeść, bo inaczej mdłosci nie do wytrzymania. Po jedzeniu mi troche przechodzi. Rezultat taki, ze juz ze 1,5kg do przodu :(.
 
reklama
Ja miałam przy synu. Kupiłam po tym jak w siódmym tygodniu życia wylądowaliśmy w szpitalu po zachlystowym zapaleniu płuc. Młody zaaspirował ulane mleko, dobrze że akurat jeszcze nie spałam i wstawałam do łazienki, zobaczyłam że nie może złapać oddechu. Nim przyjechała karetka musiałam go reanimować, to było najdłuższe 5min w moim życiu. W szpitalu jeszcze wyszło, że ma przerośniętą grasicę i mogą mu się przytrafiać bezdechy. Kupiłam monitor oddechu firmy baby sense. Identyczny jak używali w szpitalach.
Czy się przydał? Trudno powiedzieć, parę razy wył w nocy, może dzięki temu uniknęliśmy śmierci łóżeczkowej. W każdym razie ja spałam spokojniej.
O rety, nawet nie jestem w stanie pomyśleć co musiałaś wtedy przeżywać. ❤
Czyli nie zaszkodzi mieć, parę stowek, a stres mniejszy. 🙃
 
Do góry