reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Rozumiem. Ja przy poronieniach krwawilam od razu żywa krwią, na początku mniej a później się rozkręcalo jeszcze mocniej. Masz jakieś bóle brzucha? Trzymam kciuki, na pewno będzie dobrze ❤️
dziękuję ❤️
u mojej siostry się zaczęło właśnie o różowego śluzu ...no ale każdy przypadek inny. Bólu brzucha jeszcze nie mam. Leżę i biorę Duphaston ,a jutro wizyta u lekarza . Wiele więcej zrobić nie mogę .
 
reklama
A co do suplementowania jodu i selenu to chyba najlepiej skonsultować z lekarzem i jemu zaufać. Ja kiedyś dostałam taka poradę od 1 lekarki, później pytałam swojego lekarza do którego mam 100% zaufania (to dzięki niemu mam syna) i jest przeciwnikiem suplementacji selenu, że badania nie są jednoznaczne że pomaga, a jednak łatwo sobie nim zaszkodzić. Jod tez mówił że musi być odpowiednio dobrany i mieszkając nad morzem się go nie suplementuje. Inny endokrynolog później potwierdził mi ta sama teorie.
Do tej 1. Lekarki nie mam zaufania, bo idąc do niej w pierwszej ciąży, która się źle rozwijała, stwierdziła że to moja wina, bo widzi po mnie że nie dbam o dietę (a faktycznie bardzo o nią dbam, a ważę 50kg przy 160cm 🤷🏻‍♀️)
Nie No oczywiście ze tak ;) ja konsultowałam sama to z nie jednym lekarzem i w moim przypadku radzili suplementację. W żadnym razie nie namawiam na suplementację na własna rękę ;)
 
Proszę o podstawę prawną 😉



Tu również będę wdzięczna o postawę prawną co do L4 ze względu na warunki w pracy



Jak widać wyżej siedzą jest bardzo mała. A pracownice ZUS to ludzie i bez problemu bywają na takich forach 😉
Miałam tutaj popełnić prawniczy elaborat, już nawet zaczęłam, ale zrezygnowalam. Na tym forum jest zapewne sporo praktykujacych prawniczek, w różnych zawodach, ale nie odpowiadają na te dywagacje z kilku powodów. Po pierwsze, jesteśmy tutaj prywatnie, chcemy się cieszyć upragniona ciąża i większość po prostu unika dyskusji związanych z kwestiami zawodowymi. Po wtóre, każdy praktykujący prawnik, nawet przeciętny merytorycznie, doskonale wie, ze suche powoływanie przepisów, czego usilnie się domagasz, bez odwoływania się do ratio legis ich wprowadzenia , pogladow doktryny i judykatury nie ma najmniejszego sensu, gdyż nie prowadzi to do jednoznacznych wniosków. Nie ma bowiem definicji legalnych tych pojec, a katalog ich desygnatów jest i był zawsze otwarty (vide różnorodne orzecznictwo).
Kazda z nas podejmuje decyzje, które uważa za słuszne, a co a tym idzie będzie musiała poniesc ewentualne ich konsekwencje.
Temat jak dla mnie zamknięty, dodam tylko, ze przeciez decyzje organów podlegają zaskarżeniu, ale to akurat wiedza powszechnie znana 😉
 
reklama
Gin odpisała mi, zeby powtórzyć badanie za miesiąc, bo ta różnica to mógł być błąd labolatorium 🤷🏼‍♀️
Aaa No widzisz to trzeba powtórzyć ;) powiem ci tak ja robiłam jednego dnia badania w jednym labo a drugiego w innym i wyniki całkiem różne :/ także dużo zależy od laboratorium ;/
 
Do góry