reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy

reklama
No i co? Uratowałaś dzięki temu jajowod? Coś Ci ta beta zmieniła?
Może skończmy te dywagacje, my wiemy swoje, Ty wiesz swoje, a autorka postu tez już chyba wie swoje i zrobi to, co uważa za słuszne.

Wiesz, osoby po cp patrzą na niektóre rzeczy inaczej i ciężko o to mieć pretensje. Tak samo inaczej na każdą ciążę będzie reagowała kobieta po stracie/poronieniu , a inaczej osoba, która jest w ciąży po raz pierwszy.


Ja wychodzę z założenia, że zawsze lepiej dmuchać na zimne i zrobić raz więcej jakieś badanie, niż ten jeden raz za mało.
 
😱
Post z pytaniem o zwykły test a tu gównoburza o to czy robić betę czy nie.
Laski- zluzujcie majty, co ???
Dobrze wiecie, że każda kobieta to inny organizm, każda będzie mieć inny przyrost, każda ciąża jest inna.
U jednej idealna beta i progesteron, idealnie rozwijająca się ciąża ... nagle w pewnym momencie się zatrzymuje i przestaje bić serce, a u innej wachająca się beta i ciągłe problemy a ciąża donoszona do końca.
Dżizes.

Ja miałam idealne przyrostu bety, progesteron na dobrym poziomie a 3x lądowałam w szpitalu.

Autorko- testymasz pozytywne i drugi test wyraźnie pokazuje że kreska się umocniła.
Czy zrobisz test czy nie - to jest twój wybór.
A lekarz i tak powie ci co masz zrobić.
Ja np sobie zrobiłam z czystej ciekawości , a potem na pierwszej wizycie lekarz i tak zapytał mnie czy robiłam może betę.
A że robiłam i potem jeszcze potwierdziłam , to sobie doktorek od razu wszystko spisał i miał wyniki w dokumentacji.
Gratulacje dla ciebie 🥰
 
To możesz sobie uważać co chcesz. Ale skoro nie masz podstaw, to nie podważaj mojego stanowiska.
Tak jak mowilam u mnie pierwsza beta zmieniła dużo. U moich znajomych też.
I gdybym miała jeszcze raz wybrać beta i progesteron czy testy to postąpiłabym dokładnie tak samo. Przynajmniej widziałam, że mam brać progesteron.
 
No to nie gadaj głupot, że za pomoca beta CP się diagnozuje...

Oczywiście, że się diagnozuje. Złe przyrosty bety i nisko progesteron są podstawowymi markerami cp. Na tyle skutecznym, że śmiertelność z powodu cp spadła do około 2%.
@olka11135 może Ty się wypowiedź bo witch potrzebuje namacalnych przypadków uratowanych jajowodów dzięki badaniu bety💁‍♀️
 
I jeszcze jedno bo tu panuje jakieś dziwne przekonanie, że dobry przyrost gwarantuje zdrowa ciążę.
Nie. Nie gwarantuje.
Natomiast zły najczęściej gwarantuje zagrożenie życia dlatego właśnie się badamy. Bo zdrowie i życie jest ważniejsze niz 35 zł i 24 godziny stresu.
To badanie nie zmieni nic w rozwoju ciąży, ale zmieni dalsza diagnostykę jeśli będzie taka potrzeba.
 
To możesz sobie uważać co chcesz. Ale skoro nie masz podstaw, to nie podważaj mojego stanowiska.
🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Gdzie nie wejdę to twoja prawda jest najtwojsza i koniec 🙆🏻‍♀️

Masz swoje przekonania , podzieliłas się nimi?!
Wystarczy …
Serio każdy ma własny rozum i postąpi zgodnie ze swoimi uczuciami i przekonaniami bez względu na twoje niekoniecznie mądre wywody 😉


Warto zbadać betę ! Warto suplementować proga jeżeli mamy jego niedobór ! - o tym jednak decyduje lekarz nie "kuleżanka" z forum …
 
reklama
I wzajemnie :)
No właśnie - decyduje lekarz. Więc dlatego zalecam najpierw wizytę, a potem badania zgodnie z zalecaniami 🤷‍♀️
 
Do góry