reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół downa

Zaglądnij na IG albo TT do Dagmary Piwek - ma synka z ZD, opowiada o wszystkim, dzieli się wszystkim, dużo rad udziela. Świetna z niej babka, na pewno Ci odpisze jakbyś się odezwała do niej.
Ściskam mocno 🥰
 
reklama
U Was wyszedl tylko ZD czy jeszcze jakies inne wady?
Generalnie dzieciaczki z ZD moga miec tylko lekkie uposledzenie, a moze tez sie zdarzyc, ze beda mialy duzo innych problemow zdrowotnych i glebokie uposledzenie. Warto byc swiadomym wszystkich opcji, bo gdy maluszek bedzie z Wami na pewno bedzie Wam latwiej z taka wiedza.
Czy nie myslalas o jakiejs terapi dla siebie, teraz na czas ciazy? Zeby jakos to przepracowac, otrzymac wsparcie, bo mogę sie tylko domyslac jak musi Ci byc cięzko :(

https://www.babyboom.pl/forum/temat/wada-serca-zespol-downa-u-plodu.108430/ to watek ktory najbardziej zapadl mi w pamieci, tutaj na forum i akurat o zd
lekarka nas nastawiała na każdą ewentualność że nie raz też zdarza się że te dzieci umierają przez choroby wspolistniejace lub podczas operacji na które nie raz są skazane . A zdarza się tak jak piszesz że jest lekkie uposledzenie i rehabilitacja i inne wizyty u specjalistów pomagają na tyle że te dzieci wyrastają na pozadnych ludzi . Dowiemy się tak naprawdę po porodzie . Wiesz na terapię to nie bardzo nawet mam czas przy dwójce dzieci , jakos się wspieramy nawzajem I próbujemy się psychicznie przygotować na wszystko
 
Zaglądnij na IG albo TT do Dagmary Piwek - ma synka z ZD, opowiada o wszystkim, dzieli się wszystkim, dużo rad udziela. Świetna z niej babka, na pewno Ci odpisze jakbyś się odezwała do niej.
Ściskam mocno 🥰
zerklam na profil teraz , wygląda obiecująco. Faktycznie opisuje sporo . Przysiądę jak będę miała chwilę i poczytam wszystko na spokojnie :)
 
też jesteś mama takiego malucha ? Ile już jesteś po porodzie jeśli mogę zapytać?
Ja urodziłam 1,5 roku temu synka z zd. Tylko niestety u małego lekarze nie dopatrzyli ani na prenatalnych ani na połówkowych poważnej wady serca, bo miał mniejsza lewą komorę serca. Dopiero po porodzie to zauważyli i niestety zmarł po paru dniach. Dobrze, że u Was dopatrzyli problemy z sercem. Ja rodziłam w zwykłym szpitalu i małego przewozili na drugi dzień dopiero do szpitala specjalistycznego.
 
Ja urodziłam 1,5 roku temu synka z zd. Tylko niestety u małego lekarze nie dopatrzyli ani na prenatalnych ani na połówkowych poważnej wady serca, bo miał mniejsza lewą komorę serca. Dopiero po porodzie to zauważyli i niestety zmarł po paru dniach. Dobrze, że u Was dopatrzyli problemy z sercem. Ja rodziłam w zwykłym szpitalu i małego przewozili na drugi dzień dopiero do szpitala specjalistycznego.
jakoś miałam przeczucie żeby nie pytać ile maluszek ma . Przepraszam za pytanie . Bardzo mi przykro z powodu straty . Nie wiem co jest gorsze dla matki niż strata dziecka. Mam nadzieję że u nas sie nie pogłębi ta wada serca , na tą chwilę podobno nie jest tragiczna ale dokładniejsza diagnozę dostaniemy po echo serca i konsultacji z kardiologiem .
 
jakoś miałam przeczucie żeby nie pytać ile maluszek ma . Przepraszam za pytanie . Bardzo mi przykro z powodu straty . Nie wiem co jest gorsze dla matki niż strata dziecka. Mam nadzieję że u nas sie nie pogłębi ta wada serca , na tą chwilę podobno nie jest tragiczna ale dokładniejsza diagnozę dostaniemy po echo serca i konsultacji z kardiologiem .
Nie przepraszaj. Minęło już trochę czasu więc już potrafię o tym rozmawiać. Ważne że wcześnie wykryli u Twojego maleństwa wadę i będzie ona pod stałą kontrolą specjalistów. No i pewnie będziesz rodzić już w specjalistycznym szpitalu gdzie maleństwo będzie od pierwszych minut swojego życia pod fachową opieką.
 
reklama
Nie przepraszaj. Minęło już trochę czasu więc już potrafię o tym rozmawiać. Ważne że wcześnie wykryli u Twojego maleństwa wadę i będzie ona pod stałą kontrolą specjalistów. No i pewnie będziesz rodzić już w specjalistycznym szpitalu gdzie maleństwo będzie od pierwszych minut swojego życia pod fachową opieką.
w teorii zapewniają mnie ze będą wszyscy potrzebni specjaliści ale i tak jak bardzo będzie źle to ja zostaję w tym szpitalu co będę rodzic a dziecko przewożą do Innego do dziecięcego. Bo będę rodzic na kopernika w Krakowie a jak będzie potrzeba to będą przewozić do Prokocimia. Więc i tak nie da się chyba idealnego szpitala znaleźć
 
Do góry