reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzićsobie z potówką

reklama
Mój mały też strasznie się poci pomimo, że leciutko go ubieram w takie ciepłe dni. Potem wyskakują mu potówki i biedny się męczy bo go swędzi... ;-P
 
Powiedzcie mi, czy wasze dzieci tak niemilosiernie poca sie w takie upalne jak teraz dni??
Moja corka jak spi, to jest cala mokra - glowka i twarz...podobnie jest podczas jedzenia.:confused:
Moja Blaneczka jak byla malutka tez sie tak pocila z wiekiem jej to przeszlo , podobno jak jest a malo witminy d3 to dziecko moze sie pocic .:tak:a w upalne dni to normalne , dorolsy sie poci to i dziecko wazne zeby dawac duzo pic wody :tak:
dzieko wklada wielki wysilek w jedzenie i pewnie stad te poty ,a jak jeszcze cieple jedzonko to tym bardziej :tak:;-) a w razie co idz do lekarza i spytaj ;-)
 
Hej. Moja córka urodziła sie w porze strasznych upałów i mimo iż ubierałam ją tylko w pampersa z potówkami miałam problem. Zaczęły znikac jak do kąpieli dodawałam Kalie (małe fioletowe tabletki) a w ciągu dnia smarowałam potówki Oilatum Soft krem. Pomogło i od tamtej pory ani jednej potóweczki:-)
Pozdrawiam
 
kaatia pamiętaj, że potówek nie wolno natłuszczać, bo mogą się bardziej rozsiać i można doprowadzić do stanu zapalnego. Najlepiej wysuszać je "białą papką" - to jest maść robiona w aptece, na receptę kosztuje tylko 5 zł, zawiera talci veneti, zinci oxydati, glycerini aa 20,0, aqua calcis ad 100,0. A żeby nawilżyć skórę przez min. tydzień kąpać dziecko w ugotowanym siemieniu lnianym (na pół litra wody ok. 6-8 łyżek nasion lnu, zagotować rano, odstawić i wieczorem wlać gluta do kąpieli).
 
Czy stosujecie coś na potówki? jeśli tak t co

tak - lżejsze ubranko i nie dwa kocyki, a jeden :) wszystkie pęcherzyki poznikały w ciągu nocy
słyszałam, że nie wolno smarować żadnymi maściami potówek, lepiej najpierw się upewnić czy to aby potówki, jeśli nie znikają samoistnie z dnia na dzień
 
reklama
Mamusie! zanim zaczniecie leczyć swoje maleństwo na własną rękę, poczytajcie na ten temat ew. obejrzycie program choćby tutaj z DDTVN.
Nie mówię, że zasypka czy Sudokrem może zaszkodzić, ale na każde dziecko to działa w inny sposób, wiemy jak u nas było.
 
Do góry