reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci urodzone z niedotlenieniem!!!

yulkanato dobrze ze tak szybko zaczeliscie rehabilitacje...zobaczysz moze juz niedlugo rehabilitacja nie bedzie potrzebna:-)
 
reklama
odnawiam wątek - dziewczyny co u Waszych pociech jak się rozwijają???

mam pytanie jakie badania należy zrobić - bo oczywiście szpital umywa ręce - zero jakichkolwiek podpowiedzi z ich strony
jakie badania zaleca się - co należy skontrolować po porodzie z użyciem Vaccuum?
ortopeda
neurolog
okulista ?
jakieś inne badania?

będę wdzięczna za odpowiedź! :-)
 
moi chłopcy rozwijaja sie dobrze choc Adas jest jeszcze nadal pod opieka neurologa no i jeszcze obaj chodza na rehabilitacje

Arlets ja ci do konca nie pomoge bo moi sa wczesniakmi urodzonymi z niedotlenieniem wiec mielismy badania pod kontem bardziej wczesniatctwa.

Ale napewno warto byc pod opieka neurologa. I jesli jest dziecko małe to bardziej pod opieka lekarza rehabilitanta a nie ortopedy.

z badan to u nas robili usg głowki
 
Ja również przy kolejnej ciąży biore już tylko pod uwagę cesarskie cięcie, nie mam zamiaru ryzykować kolejny raz. Wiem, że to bezsensowne, ale cały czas mam poczucie winy, że nie potrafiłam sama urodzić mojego synka i że naraziłam go na takie niebezpieczeństwo. Ja również nie pozwolilabym na takie rozwiązanie podczas porodu, ale nikt mnie o zgode nie pytał. Po prostu wszystko zaczęło dziac się tak nagle.. Na mój krzyk nikt nie zwracał uwagi.
.

Wiem że to bardzo stary post ale może kiedyś to przeczytasz : nie obwiniaj siebie , przeciez to nie Twoja wina. To lekarze powinni wiedziec co się dzieje i podjąc decyzje o CC aby Tobie i dziecku nic się nie stało .

odnawiam wątek - dziewczyny co u Waszych pociech jak się rozwijają???

mam pytanie jakie badania należy zrobić - bo oczywiście szpital umywa ręce - zero jakichkolwiek podpowiedzi z ich strony
jakie badania zaleca się - co należy skontrolować po porodzie z użyciem Vaccuum?
ortopeda
neurolog
okulista ?
jakieś inne badania?

będę wdzięczna za odpowiedź! :-)

Nie miałam takiego przypadku ale napewno USG główki będzie w tym przypadku jednym z ważniejszych badań
 
Witajcie :-)
Nazywam się Marta i mam 27 lat.
Dnia 19 sierpnia 2008 roku (4 dni po wyznaczonym terminie porodu) po 16 godzinach od odejścia wód płodowych i przy niepełnym rozwarciu przyszedł na świat mój ukochany i wyczekiwany synek. Ważył 3860 g i mierzył 59 cm. Niestety urodził się w zamartwicy (był owinięty pępowiną 2x wokół szyi z rączką) i doszło do urazu okołoporodowego, jakim jest przedgłowie.
Nie doszłoby do tego, gdyby doktor, która była wtedy na dyżurze, zrobiłaby mi CC :-(. Poinformowałam ją o moich chorobach, o byciu prawie całą ciążę na lekach przeciwporonnych, o anemii i dużych obrzękach. Dałam jej nawet zaświadczenie od mojego ginekologa, że ciąża jest duża, a ja jestem drobnej budowy (waga przed ciążą 47 kg i 161 cm wzrostu).
Adrianek od urodzenia jest pod opieką neurologa ze względu na słabe napięcie mięśniowe i cały czas jest rehabilitowany. Na szczęście rehabilitacja daje ogromne efekty :-).
A z badań to napewno neurolog, który zleci USG główki i w razie czego zaleci konsultację z lekarzem od rehabilitacji neurologicznej. Poza tym dobrze jest odwiedzić okulistę i zrobić Echo serca.
 
Ostatnia edycja:
witam,
od wczoraj nerwowo poszukuje informacji co dalej z moim dzieckiem i przez przypadek trafiłam na Wasze forum.
Przyznaje się z ręką na sercu, że nie podejrzewałam, że wszystkie problemy jakie mam teraz są spowodowane niedotlenieniem.
Jak czytam nie tylko my jestesmy pod opieką neurologa, poza słabym napięciem mięśniowym córka ma też chore serce. Jesteśmy pod stała kontrolą wielu poradni i do tej pory raczej wszystko napawała mnie optymizmem, ale wczoraj kontrolna wizyta zwaliła mnie z nóg i z tym już nie jestem w stanie sobie poradzić
diagnoza: uszkodzona tarcza nerwu wzrokowego, najprawdopodobniej z powodu tlenoterapii.
Jestem przerażona, czy któraś z Was wie co to może realnie oznaczac??
 
Chcialam zyczyc wszystkim mamusia i dzieciaczkom duzo,duzo zdrowka, cierpliwosci i mnostwa codziennych radosci.
Dzieki temu watkowi zdalam soie sprawe jaka ze mnie szczesciara! Moja starsza cora Martynka urodzila sie z 3 punktami (po 5 min. miala 6), wciaz pamietam jak jej tetno spadalo w czasie porodu, ale cesarki zrobic mi nie chcieli... Na szczescie z jest zdrowa i zadnej rehabilitacji nie wymagala. Moja druga, malutka cora tez urodzila sie z tylko 4 punktami (5:7) (mimo, ze wiedzieli o problemach w czasie poprzedniego porodu to tez cesarki nie mialam...) Na szczescie rozwija sie calkiem normalnie.
Trzymam kciuki za Wasze dzieciaczki, i Wy tez trzmajcie sie cieplutko kochane mamusie:tak:.
 
Dzien Dobry:-)
Drogie Cudowne Mamy... Jestem studentką trzeciego roku promocji zdrowia z fizjoterapia i mam do was duzo pytań... Pisze pracę licencjacka dotyczacą skutków niedotlenienia okołoporodowego. Chciałabym sie dowiedzieć skad wiedziałyście czym jest niedotlenienie? Czy Wasze pociechy maja teraz rehabilitacje? Mam tyle pytań...
 
reklama
Jeśli macie odrobinę czasu, to chciałabym się dowiedzieć skad brałyscie informacje dotyczące niedotlenienia oraz chciałabym przeprowadzic ankietę... Ale do ankiety później wrócimy.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi;-).
Podaje także mój mail:
balusia19@o2.pl. Piszcie...
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje:-)
 
Do góry