reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci urodzone z niedotlenieniem!!!

reklama
witaj zQo

rzeczywisci nikt tu ostatnio nie pisze,

u nas jest wszystko Ok, Maja juz sama chodzi, ale 5 października jeszcze jedziemy na kontrolę do neurologa, mam nadzieje, że to będzie ostatnia
 
konrad jeszcze sam nie chodzi bo to mały leniuszek chociazby palce sie przytrzymac to juz moze isc;-)no i prawdopodobnie rosnie mi przyszly alergik
cała wiosne chorowal lato był spokoj a teraz znowu chorobka powrocila ma za pare dni zaczac brac zyrtec zobaczymy:-(pozdrawiam
 
u nas tez wszystko ok
konrad juz jakis czas chodzi,gadula sie z niego zrobil straszny a ostatni sukces to nocnik juz pieluchy zesmy odstawili nawet na noc nie uzywamy:-):-):-):-):-)
 
Nawet nie wiedzialam ze ejst taki watek.Witam :-)

Kuba dostal 7 pkt agp Mial problemy z oddychaniem, byl owiniety 4 razy wokol szyi pepowina! i pierwsze 8 h spedzil w inkubatorze. Niedotlenienie, wzmozone napiecie miesniowe. Urodzilam sama, byly zielone wody...przezcaly porod bylam podlaczona do ktg i kroplowki a jak okazalo sie ze Kubie puls spada to jeszcze do tlenu. Nawet nie padlohaslo zeby mi cc zrobic. Jak Wy tez nastepne dzidzi tylko przez CC chce rodzic...

Teraz Kuba ladnie sie rozwija ruchowo, chodzi kolo melbi ale zastanawia mnie jedno.....nadpobudlowosc. Czy mozliwe zebym to jzu teraz zauwazyla? Jak to bylo u Was?
pozdrawiam
 
Ja mialam 3 cc a dwoje dzieci z niedotlenieniem wiec to nie do konca tak jest
7 pkt to bardzo ladnie moja srednia corka miala 1 pkt no i niestety konsekwencje sa do dzis stan po MPD i uposledzenie lekkie natomiast synus 2 pkt i wzystko juz jest ok.
Fakt ze nie bylo wesolo wymagal rehabiitacji ale mysle ze to wynikalo bardziej z wczesniactwa niz niedotlenienia.Co do nadpobudliwosci to sadze ze to jeszcze za szybko zeby cos wyrokowac,trudno powiedziec czy twoje malenstwo jest nadpobudliwe czy ma taki temperamencik
pozdrawiam
 
witajcie Mamusie!

było ciężko,wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem nadciśnienia(zwykle było wzorcowe)no i po 4 dniach leżenia bez sensu zdecydowali o wywołaniu z otc na wtorek 2.10 rano,ale o 1 w nocy odeszły mi wody i nie było akcji porodowej,od 3 zaczeły się skurcze,ale słabe,więc 6 rano otc,dolargan i jazda,około 10 decyzją ordynatora za poźno na cc i rozcięcie z użyciem próżnociągu bo Kacper tracił tętno...mało brakowało.urodził się o 10.35,był reanimowany i pojechal zaraz na erkę do inkubatora,mnie spruli maxymalnie i godzinę szyli,masakra,Kacper pod tlenem i kroplówką,antybiotyki ja i on,bo się okazało że byłam przeziębiona,potem już było tylko lepiej na szczęście,po 6 dniach wyszedł z inkubatora i mogłam go wreszcie pierwszy raz przytulić,karmić niestety piersią nie mogę bo biorę tabletki na nadciśnienie,bardzo chciałam ale trudno się mówi!ja jeszcze ledwie żyję,ale się wyliżę,Kacper ma dobre rokowania,czeka nas drobna rehabulitacja i kontrole neurochirurga,jestem dobrej myśli,muszę być,nie wyobrażam sobie że może być inaczej,tyle co łez wylałam to nie pamięta moje całe życie!

mam nadzieję że po rehabilitacji będzie dobrze,poczytałam o waszych problemach i widzę że dzieciątka wychodzą z tego,jednak wiadomo,martwię się,apgar było 1/5/8 także ostatni spoko,no zobaczymy!

pozdrawiam Was ciepło!
miłego weekendu

miło mi będzie jeśli któraś się odezwie i podzieli doświadczeniem,dzięki!
 
reklama
Dopiero znalazłam ten watek ...
Dawidek urodził sie na bezdechu, był owiniety pepowiną ... po paru sekundach tetno skoczyło u Niego do ponad 220 ... lezał w inkubatorze gdzie podawanu mu tlen i glukoze ... dostał 2 pkt Apgar ...
Dzis ma juz ponad rok ... od 8 miesiecy chodzimy na rehabilitacje ( miał lewostronne napiecie miesniowe) i ... dziewczynki nie podadwajcie się ... warto ... Dawid na poczatku nic ... nic go nie ruszało ... po 5 miesiącach jak startnał tak teraz jest na prawidłowym etapie swojego rozwoju ...
Jesteśmy pod stała opieka rehabilitatora, neurologa, psychologa i logopedy

Trzymam kciuki za Wszystkie mamusie i dzieciaczki :happy:

Ach i napewno teraz bede czesciej na tym wątku ;-)
 
Do góry