reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kryzys?

anineczka

królowa mrówek :P
Dołączył(a)
8 Listopad 2005
Postów
15 785
Miasto
Lubin/Irlandia/UK
Dziewczynki bądzcie dobre koleżanki i podzielcie się ze mną pomysłami jak walczyc z kryzysem ;-)
Czyli co robicie by wspomóc budżet domowy?
Chodzi mi o oszczędności w gospodarstwie domowym czyli wszelkie porady na temat tego, jak sobie radzić, jak oszczędzać, jak kupować, jak nie marnować jedzenia itp.
Proszę o wysoką frekwencję bo pomysły te będą przekazane do administratorki Aniaslu :tak:
Liczę na Waszą pomoc ;-)
 
reklama
Może kilka moich pomysłów.
Podstawa to:
-żarówki energooszczędne.
- jeśli mamy elektryczny czajnik to lepiej wlac do niego mniej niż więcej wody :tak:
-pranie najlepiej wstawiac na najniższą temperature.Ja zazwyczaj piorę na 40 stopniach.
-lodówkę zamykac szybko,nie zastanawiac się za długo co by się zjadło.
-wyłączamy tv i inne ze stand by.Wszystko w nocy powinno byc kompletnie wyłączone (mąż dodatkowo pracuje po pożarach i już sie nasłuchałam,że tv w nocy się zapalił ).
-temperatura w nocy powinna byc obniżona zaoszczędzicie na ogrzewaniu.
-używam zmywarki co pozwala zaoszczedzic na wodzie (choc za wode nie płace ale zawsze to oszczędnośc w inny sposób)
-ja jeszcze tego nie robię,ale mój dziadek podstawia wiadro pod kran w wannie i wodą,która skapie spłukuje kibelek ;-)
-zlikwidowałam swoją karte kredytową :baffled::-D
 
jezeli chodzi o prad - my mamy II taryfę - tzw. nocną i od 22 - 6 i od 13-15 mamy taniej - wtedy grzeje się woda w bojlerze jak również zmywarke zapuszczam po 22 pozwala to zaoszczedzić na rachunkach ok. 1/3 pieniązków:tak:
 
A oto moje działania:
*nie robię bardzo dużych zakupów-ponieważ podchodzimy non stop do lodówki i namyślamy się co tu by się zjadło-efekt lodówka i tak pusta po 2 dniach-staram się robić mniejsze zakupy i bardziej przemyślane,
*zaczęłam zapisywać co mi jest potrzebne, żeby nie chodzić po sklepie i nie namyślać się ze skutkiem takim, że nie kupię tego po co przyszłam, tylko wyniosę mase innych rzeczy,
*również stosuję żarówki energooszczędne,
*staram się nazbierać pełną pralkę ubrań-by nie włączać pralki na 2-3 pary spodni,
 
No ja jakoś nie mogę,no nie umiem robic zakupów tylko z listy.Silniejsze ode mnie :baffled:
Ale jak tylko będzie cieplej na dworze to pranie zacznę suszyc na dworze,teraz używam suszarki bębnowej.
Używam laptopa a nie kompa stacjonarnego.Laptop nie jest cały czas podlączony do prądu.
Wode grzeje 2 razy dziennie (mamy piec gazowy) rano do garów itp. i wieczorem na kąpiel.
Ogrzewania na szczęście nie włączam od 2 dni no ale u nas już wiosna:tak:
Właśnie dostałam przepis na racuchy z bananami (banany które już leżały troszkę):tak:
Ja też jak mam okazję kupuję ciuchy w second handach lub w Primarku :tak:
Co tam jeszcze :dry:

Aha ostatnio zapisałam się do Szafa.pl - moda, ubrania, buty - Uwolnij swoje ciuchy można tanio kupic, sprzedac lub wymienic ciuszki,wózek itp.
 
Ostatnia edycja:
My nigdy nie chodzimy na zakupy na tzw glodniaka bo wtedy wydaje duzo wiecej kasy na produkty ktore wpadna mi w oko bo jestem glodna a potem leza w lodowce i sie marnuja:)
 
czesc czy mial ktos do czynienia z butami ortopedycznym dla dziecka.poszukuje takich i nie wiem jaka firma bedzia dobra. moze mi cos polecicie
 
Ja robię listę co mam kupić ,warto też poświęcić czas np;przy okazi spaceru i zrobić rozpoznanie w małych sklepikach koło siebie bo często wiele rzeczy jest tam tańszych niż w marketach i nie kupować na zapas.
 
reklama
jezeli chodzi o prad - my mamy II taryfę - tzw. nocną i od 22 - 6 i od 13-15 mamy taniej - wtedy grzeje się woda w bojlerze jak również zmywarke zapuszczam po 22 pozwala to zaoszczedzić na rachunkach ok. 1/3 pieniązków:tak:
Fakt, że w godzinach od 22-6 i 13-15 jest taniej ale w pozostałych godzinach taryfa wynosi 1,5 razy normalnej stawki :sorry2: Sama mam taką i wielokrotnie przeliczałam z rachunkiem rodziców i gdybym nie miała tej tzw "taryfy nocnej" to płaciłabym raptem ok 5 zł więcej i nie musiała ze wszystkim celować w odpowiednie godziny.
 

Podobne tematy

Do góry