reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od którego miesiaca parówki?

reklama
Parówki to największy syf-moj synek ma 15 miesięcy i dopero pierwszy raz dostał moze z 2 miesiące temu bo koleżanki córka jadła i on chciał też.
Ale od tej pory zjadl moze jeszcze 2 razy .........
A te parówki dla dzieci są jeszcze gorsze
 
sonia...parowek lepiej zeby dziecko w ogole nie jadlo...przeciez to najgorszy syf jaki moze byc, dziwie sie ze myslisz o tym zeby dziecku podawac...tym bardziej ze ma ono dopiero 6mcy...moj syn rowniez pozno sprobowal parowek...mial nieco ponad 1,5 roku...teraz tez rzadko dostaje, bo niby po co? wartosci odzywczych to to nie ma zadnych...wrecz przeciwnie, gorszego swinstwa to juz dziecku nie mozna chyba dac...jedyny plus to konsystencja parowek nic poza tym. Jak dla mnie to powinnas na najblizszy rok zapomniec ze cos takiego w ogole istnieje. Do ukonczenia przez dziecko roku napewno takich rzeczy nie powinno sie podawac.
 
a ja dziecku daje parówki właśnie DLA DZIECI nie sadze żeby to był syf... skoro nie maja konserwantów i sztucznych dodatków i sa przebadane... nie wiem co zawieraja wasze zasyfione parowki ale te co ja daje to na pewno nie trucizna! ..... czasem tez dostaje parówki cielęce bo lubi a roczne dziecko może jeść JUŻ WSZYSTKO!! mysle jednak ze pol roczku to jeszcze za wczesnie lepiej niech je to co dla dzieci przeznaczone do roku, bo jeszcze wątróbka i żołądek mogą tego nie podzwignąć, i z parowkami trzeba uwazac nie za czesto poniewz zawieraja duza ilosc bialka. pozdrawiam
 
Parówki to największy syf-moj synek ma 15 miesięcy i dopero pierwszy raz dostał moze z 2 miesiące temu bo koleżanki córka jadła i on chciał też.
Ale od tej pory zjadl moze jeszcze 2 razy .........
A te parówki dla dzieci są jeszcze gorsze
i jeszcze mam pytanie czy czytalas kiedys co zawieraja parowki dla doroslych?? emulgatory i to w jakiej ilosci a czytałaś kiedys co zawieraja np morlinki?? bo twierdzisz ze te dla dzieci sa jeszcze gorsze :eek:
 
ola jesli uwazasz ze parowki to samo zdrowie to ci gratuluje, no i zapewne nasze parowki to sama trucizna a twoje to pelnowartosciowy posilek...zapytaj sie jakiegokolwiek lekarza co mysli na temat parowek...Ja nie pisalam o tych dla dzieci bo fakt sa nieco lepsze niz te dla doroslych...zreszta mysle ze jak od czasu do czasu dziecku da sie parowke to nic sie nie stanie...byle nie codziennie... w ramach posilku i nie dziecku ktore roku nie ukonczylo. I to nie jest tak do konca ze roczne dziecko to juz moze jesc dokladnie wszystko...ze do roku to sie starasz karmic dziecko zdrowo, bez soli i innego swinstwa a skonczy rok i bach wszystko dajesz...bigosy,mielone, schabowe, ogorki konserwowe i inne cuda... no ale to jest moje zdanie na ten temat.
 
Proponuje poczytać i wtedy sie zastanowic nad podaniem dziecku parówek.
Za mało mięsa w mięsie - Media - WP.PL
Fałszywa żywność - Raport Polska.pl - Wiadomości - Polska.pl
Moje dziecko posmakowało parówki dopiero około 2 roku życia i nawet ich za bardzo nie lubi.Czasem zje ,jak widzi,że jedza inne dzieci lub my.Staram sie kupowac dobrej jakości,ale na to nie ma gwarancji,szczególnie na parówki cielęce bez grama cieleciny(sprawdzałam w sklepie z ekspedientką):baffled:


A tu jeszcze wypowiada sie dietetyk dla dzieci
"Parówki
Przyjrzyjmy się teraz parówkom. Zwykłe parówki dostępne w sklepie zawierają w swoim składzie dużo tłuszczu, soli, najgorszej jakości mięso i z tego względu nie są polecane dla nikogo. Parówki (te specjalne dla dzieci), faktycznie mają lepszy skład: większą zawartość mięsa, niewielką zawartość soli. Ale tu uwaga! Jako dietetyk nie polecam podawania parówek w ogóle ze względu na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Jeśli dzieci w dzieciństwie spożywają parówki, będą po nie sięgać również jako osoby dorosłe, a wtedy będą spożywać już zwykłe parówki, których skład daleki jest od zalecanego. Jeśli ktoś jednak chce się uprzeć i dawać parówki (te przeznaczone dla dzieci) wprowadzajmy nie wcześniej niż po ukończeniu roku."
Czy mogę to dać do jedzenia dziecku?
 
Parówek sama nie jem żadnych wiec dziecku też nie dam......A Morlinki dla dzieci to niby zawierają 100% miesa z kurczaka lub indyka dobrej jakosci......hehhe...a ile za to zawierają konserwantów.same E ......

Nie lepiej dać normalne mięso? Inyka, królika
Przynajmniej wiadomo, czy przed podaniem na talerz zmielone było z budą i
łańcuchem, czy tylko z kopytami i piórami.
 
Ostatnia edycja:
Witam!!!
Moj synek ma 6 m-cy i mam pytanie od ktorego miesiaca mozna dawac niemowlakom parowki? :crazy:

6 m-cy to chyba troszke za wczesnie... ja bym poczekala do roczku... :tak:
Moja corka pierwszy raz zjadla parowke (z miesa wolowego) jak skonczyla roczek... :tak:

Nie bede komentowala wypowiedzi na temat tego jakie to parowki sa "be"... bo to lekka przesada co piszecie... zdaje sobie sprawe ze parowki sa z miesa najczesciej niskiej jakosci, zawieraja duzo tluszczu oraz roznych substancji chemicznych. Ale w dzisiejszych czasach wszystko robione jest nie wiadomo z czego i szprycowane jest chemia... nie tylko parowki... :baffled:

Moim zdaniem nic sie nie stanie, jesli dziecko zje parowke od czasu do czasu... ;-)

A poza tym pytanie sonia82 brzmialo od ktorego miesiaca podawac parowki, a nie czy sa "trucizna" lub "syfem"... :confused2::baffled:
 
reklama
Do góry