reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

Powiem Ci, ze ja najierw brałam przed bo sie okazywało, ze przy clo mialam owulke 16 dc a bralam lutke od 14 dc dopoki jedna lekarka mi powiedziala, ze absolutnie mam nie brac przed owulką bo fakt nie hmuje jej , ale ją upośledza. I potem wzielam juz jak miałam potwierdzoną monitoringiem. A teraz gdy jestem 10 kg do przodu przy braniu clo i luteiny zdecydowałam się na ziółka. Spróbuję jak podziałają to super jak nie wrócę do leków. Ale cos mi mówi, ze warto ;-) A to Twój pierwszy cykl z clo??
Ja przy nim nabawiłam się torbieli i teraz troche sie boje, bo mimo, ze brałam tylko 1 tabl. to moje jajniki bardzo na niego reagowały i w każdym cyklu był strach, aż w końcu w 3 była toriel:-(
ja jeszcze jestem optymistka niewiarygodna,az sama sie sobie dziwie :confused:,bo licze na to,ze przy pierwszym cyklu sie uda :rofl2: i torbieli nie bedzie...oczywiscie bede sprawdzac temp. i pewnie dopiero po owu zaczne brac luteine...i tez nie wiem,co o tym myslec,bo przeciez powinnam brac ta lutke do momentu sprawdzenia czy nie jestem w ciazy,tak?bo jesli sie uda,a ja po 10 dniach odstawie luteine,to moze zle sie to skonczyc...a co do clo,to ja mam brac tylko 1/2 tabl.

Elo :-)

...
Po tygodniu przychodzi list ze szpitala do mnie w ktorej uprzejmie mnie informuja ze pierwsza konsultacja z lekarzem jest wyznaczona na... 20 PAZDZIERNIKA :szok::szok::szok::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
jak przeczytalam poczatek,to sie wq...lam,ale dobrze,ze sie wyklociliscie!!czasami nie da sie inaczej!no to za 3 tyg. rozpoczniecie walke!!trzymam za Was kciuki!!!

Andziu ten wirus u nas nazywa sie HBV,a choroba ktora wywoluje czyli zapalenie watroby to WZW typu B,tak jak napisalas
 
reklama
Szafirku - ja mam do Ciebie pytanie o tarczycę - ja leczę się prawie 4 lata i mam problem ostatnio z metabolizmem - systematycznie tyję mimo ograniczenia słodyczy, pieczywa itd. Czy Tobie lekarz mówił coś o diecie przy naszej chorobie - bo podobno powinna być niskowęglowodanowa, ale mi to nie pomaga:no: zaznaczam, że nie będę się głodzić bo tego nie wytrzymam;-)
 
Nektarynko czy Ty masz może te zioła Grzegorza Sroki?? Bo teraz tak dużo o nich wyczytałam. Bo się zastanawiam, zeby odstawic clo i zacząć stosować ziółka a co tam warto spróbować ;-)
przepraszam ze tak dlugo.. wczesniej mialam pisac ale musielismy wyjsc i nie zdarzyłam.. zioła to oczywiscie O. Sroki.. ja kupowalam gotowa mieszanke na allegro, mozna isc i w zielarskim kupic i samemu wymieszac..
To Ty Nektarynko normalnie nie masz co miesiąc owulki??
u mnie bylo tak.. do grudnia od czerwca probowalismy jak to sie mowi sami.. bez szlajania sie po lekarzach potem w styczniu spoznil mi sie @ a okazalo sie ze sie prawdopodobnie owu przesunela, nie badalam nic ani sluzu ani szyjki udalam sie do lekarza lekarz wybadal i kazal przyjsc za tydzien bo macica jest powiekszona ale to moze byc jak i na @ tak i na ciaże.. w miedzy czasie dostałam @ i lekarz zaleci badanie tempki.. mierzyłam i sie zglosilam z wykresem wykres byl dwustopniowy ale chyba cos ginowi nie pasowalo bo chyba nie widzial cialka zoltego.. wiec zapisal clo i wtedy sie zaczela jazda.. cykl bezowulacji 51dni wywolywany luteiną.. potem kazal zrobic badania hormonalne i w miedzy czasie kupilam ziola i od 9dc zaczelam pic.. wyszlo mi prolaktyna wysoka ale ziola ja zbijaja.. reszta wyszla ok progesteron ciut nisko ale robiony 10 dni po owu wiec dlatego ciut za niski.. i z wynikami poszlam do gina wyszlo wszystko ok i powiedzialam mu o ziolach ze zaczelam pic i czy moge miec monitoring z ziolami oczywiscie sie zgodzil i okazal sie owulacyjny cykl i do tej pory je pije..
nalezy je pic od 1dc do dnia owu.. ja zazwyczaj pije od 1dc do 2-3dni po owu.. i badam wszystko po kolei..

parzenie ziol, ja gotuje wode zalewam przykrywam i juz nie naparzam.. po 30 minutach odcedzam i pije.. czasem przypomni mi sie po 2h.. ale pije:)

dziewczyny a z jakiej firmy są dobre testy owulacyjne??
jesli chodzi o testy owu kupowalam na allegro za 2zł sztuka (kasetkowe) i jestem z nich zadowolona wczesniej paskowe to takie srednie były 1,29zł/szt jak cos moge ci napisac od kogo kupowalam..
 
ja jeszcze jestem optymistka niewiarygodna,az sama sie sobie dziwie :confused:,bo licze na to,ze przy pierwszym cyklu sie uda :rofl2: i torbieli nie bedzie...oczywiscie bede sprawdzac temp. i pewnie dopiero po owu zaczne brac luteine...i tez nie wiem,co o tym myslec,bo przeciez powinnam brac ta lutke do momentu sprawdzenia czy nie jestem w ciazy,tak?bo jesli sie uda,a ja po 10 dniach odstawie luteine,to moze zle sie to skonczyc...a co do clo,to ja mam brac tylko 1/2 tabl.

Wiesz co ama miałam dylemat czy brac dłuzej lutke niz 10 dni czy nie. Ale potem przerywałam. Nie wiem czy robiłam dobrze, czy nie. Z tego co czytałam odstawienie lutki powoduje spadek progesteronu i moze, ale nie musi dojść do poronienia. Szczerze to ja mam juz dosc wszystkich tych leków. A znowu przy 10 dniu brania lutki test pewnie jeszcze nie wyjdzie.
 
Ja sobie tez czasami sama robie, ale pomaga spróbowac nie zaszkodzi ;-)

Czy któraś z Was słysząła o skuteczności tych ziółek Ojca Sroki??

Kupiłam te zioła ale leża i sie kurzą... Założyłam wątek z pytaniem czy coś któraś wie na temat ziół i czy ktoś zaszedł w ciąże przy takiej kuracji ale niestety żadnego odzewu ;/Więcej znalazłam o leku o nazwie CASTAGNUS i właśnie jadę z nim drugi cykl (z tymże pierwszy nie był od pierwszego a od 7 dc)Mam nadzieję że castagnus mi pomoże i nie będę musiała realizować recepty z bromergonem i clo ;/
 
przepraszam ze tak dlugo.. wczesniej mialam pisac ale musielismy wyjsc i nie zdarzyłam.. zioła to oczywiscie O. Sroki.. ja kupowalam gotowa mieszanke na allegro, mozna isc i w zielarskim kupic i samemu wymieszac..

spoko nie ma problemu ;-) ja własnie jutro wybieram się do zielarskiego po kupno - ogólnie wyliczyłam, ze koszt tego bedzie ok. 30 zł, ale nie wiem ile tego będzie:-) czy mają byc jakieś proporcje?

u mnie bylo tak.. do grudnia od czerwca probowalismy jak to sie mowi sami.. bez szlajania sie po lekarzach potem w styczniu spoznil mi sie @ a okazalo sie ze sie prawdopodobnie owu przesunela, nie badalam nic ani sluzu ani szyjki udalam sie do lekarza lekarz wybadal i kazal przyjsc za tydzien bo macica jest powiekszona ale to moze byc jak i na @ tak i na ciaże.. w miedzy czasie dostałam @ i lekarz zaleci badanie tempki.. mierzyłam i sie zglosilam z wykresem wykres byl dwustopniowy ale chyba cos ginowi nie pasowalo bo chyba nie widzial cialka zoltego.. wiec zapisal clo i wtedy sie zaczela jazda.. cykl bezowulacji 51dni wywolywany luteiną.. potem kazal zrobic badania hormonalne i w miedzy czasie kupilam ziola i od 9dc zaczelam pic.. wyszlo mi prolaktyna wysoka ale ziola ja zbijaja.. reszta wyszla ok progesteron ciut nisko ale robiony 10 dni po owu wiec dlatego ciut za niski.. i z wynikami poszlam do gina wyszlo wszystko ok i powiedzialam mu o ziolach ze zaczelam pic i czy moge miec monitoring z ziolami oczywiscie sie zgodzil i okazal sie owulacyjny cykl i do tej pory je pije..
nalezy je pic od 1dc do dnia owu.. ja zazwyczaj pije od 1dc do 2-3dni po owu.. i badam wszystko po kolei..

czy one mgą zakłócać owulkę??

parzenie ziol, ja gotuje wode zalewam przykrywam i juz nie naparzam.. po 30 minutach odcedzam i pije.. czasem przypomni mi sie po 2h.. ale pije:)

a czy to w miarę pitne jest?? chodzi czy dobry smak?

jesli chodzi o testy owu kupowalam na allegro za 2zł sztuka (kasetkowe) i jestem z nich zadowolona wczesniej paskowe to takie srednie były 1,29zł/szt jak cos moge ci napisac od kogo kupowalam..

co do testów bardzo chętnie podaj mi namiar. Ja ostatnio kupowałam z LH Test po 19 zł 5 szt :-( ale nie mam mozliwosci zamowienia przez allegro. A czy założenie konta na allegro jest płatne??
 
Szafirku - ja mam do Ciebie pytanie o tarczycę - ja leczę się prawie 4 lata i mam problem ostatnio z metabolizmem - systematycznie tyję mimo ograniczenia słodyczy, pieczywa itd. Czy Tobie lekarz mówił coś o diecie przy naszej chorobie - bo podobno powinna być niskowęglowodanowa, ale mi to nie pomaga:no: zaznaczam, że nie będę się głodzić bo tego nie wytrzymam;-)
ja bardzo tylam,zanim zaczelam sie leczyc,niemalze nic nie jadlam,a ciagle kg do przodu,potem bylo lepiej i znow sie powtorzylo,jak okazalo sie,ze dawka juz jest niewystarczajaca...w tym msc tez bardzo przytylam,na razie od jutra ide na diete,zobacze,co bedzie dalej,bo do endokrynologa powinnam sie zgloscic w listopadzie,chyba ze wczesniej zajde w ciaze,to na poczatku 3msc
 
Kupiłam te zioła ale leża i sie kurzą... Założyłam wątek z pytaniem czy coś któraś wie na temat ziół i czy ktoś zaszedł w ciąże przy takiej kuracji ale niestety żadnego odzewu ;/Więcej znalazłam o leku o nazwie CASTAGNUS i właśnie jadę z nim drugi cykl (z tymże pierwszy nie był od pierwszego a od 7 dc)Mam nadzieję że castagnus mi pomoże i nie będę musiała realizować recepty z bromergonem i clo ;/

Nie wiem czy brałas kiedys juz bromergon? Ja brałam i nigdy tego gów..a nie wezme. Miałam takie jazdy po nim , ze szok. On ma bardzo dużo skutków ubocznych. Ja po nim nie umiałam funkcjonowac, było mi słabo, chodziłam jakbym była nawalona.A o castangusie czytałam, ale wiele pozytywnych opinii jest o ziołach sroki i to je głównie polecają na owulkę.
 
ja bardzo tylam,zanim zaczelam sie leczyc,niemalze nic nie jadlam,a ciagle kg do przodu,potem bylo lepiej i znow sie powtorzylo,jak okazalo sie,ze dawka juz jest niewystarczajaca...w tym msc tez bardzo przytylam,na razie od jutra ide na diete,zobacze,co bedzie dalej,bo do endokrynologa powinnam sie zgloscic w listopadzie,chyba ze wczesniej zajde w ciaze,to na poczatku 3msc

a jaką dietę???
ja mam wizytę u endokrynologa pod koniec października więc tez nie chcę tyle czekać zpytaniem o dietę
 
reklama
Nie wiem czy brałas kiedys juz bromergon? Ja brałam i nigdy tego gów..a nie wezme. Miałam takie jazdy po nim , ze szok. On ma bardzo dużo skutków ubocznych. Ja po nim nie umiałam funkcjonowac, było mi słabo, chodziłam jakbym była nawalona.A o castangusie czytałam, ale wiele pozytywnych opinii jest o ziołach sroki i to je głównie polecają na owulkę.

Nie brałam jeszcze żadnych leków typu clo i bromek. Czytałam o tych skutkach ubocznych. Mam nadzieję że nie będę musiała tego g... brać, ale jak mi castagnus nie pomoże to dla fasolki będę robić wszystko a pierwszym krokiem są niestety właśnie te leki. Mi gin powiedział że jak do końca roku nie zaciąże to mnie wysyła do kliniki leczenia bezpłodności i zajmą się tym już na maksa. Na razie nie chcę jeszcze o tym myślęć. Wolę wierzyć że się uda naturalnie :)A powiedzcie mi Kochane czy badanie nasienia to można zrobić w każdym laboratorium czy nie?? No i jak to wygląda?? Czy próbkę można heheh oddać w domu i zawieść do laboratorium??
 
Do góry