reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

zapewne ten temat juz byl poruszany ale nie moge sie tu teraz odnalezc i gdzie tego szukac :-(

jestem juz prawie na finiszu ciazy zostal mi ostatni miesiac od kilku dni zauwazylam ze moj przuch zaczyna wygladac jak popekana skorka od pomarancza :-( w pierwszej ciazy nie mialam ani jedego rozstepa a teraz chyba bede nadrabiac zaleglosci :-( do tej pory nawilzalam brzuszek oliwka ale co zrobic jak sie juz pojawilo to paskudztwo??? czy jest wogole mozliwe ze sie tego pozbede po porodzie??? jakich kremow uzywac??? POMOCY:-:)-(
 
reklama
rudzia - na rozstępy nie ma chyba skutecznej metody. Mnie też w drugiej ciąży zrobiły się rozstępy. Nie są bardzo duże ale jednak widoczne. W ciąży smarowałam się różnymi kremami, oliwkami... czym tylko mogłam. Niestety nic nie uchroniło mnie przed rozstępami. Po ciąży zaczęłam stosować kremy na rozstępy m.in. : Dax Cosmetics Ideal Body, Ziaja Krem przeciw rozstępom, jakiś krem z Avonu (zapomniałam nazwy), krem z Gerber-a przeciwko rozstępom.... Rozstępy zostały, nie pozbyłam się ich, na początku myślałam że kremy działają, że rozstępy stają się mniej widoczne. Jednak okazuje się że chyba sobie to wmawiałam. Mój mąż powiedział że jego zdaniem mam rozstępy takie jakie miałam. Potem zapytał się mnie dlaczego z takim uporem z nimi walczę skoro i tak nie widać jakichś w miarę dobrych efektów. Popłakałam się i powiedziałam że te głupie rozstępy stały się moim największym kompleksem. Wtedy mój mąż przytulił mnie i powiedział, że dla niego nie liczy się to ile mam rozstępów tylko jakie mam wnętrze. On "nie widzi" tych rozstępów. Kocha mnie mimo wszystko, nadal mu się podobam tak jak dawniej... i mimo że mnie się nie podobają powoli zaczynam się do nich przyzwyczajać. Ty też powinnaś nie myśleć o tym ile masz rozstępów i jak one wyglądają. Twój mąż/partner też pewnie nie będzie ich dostrzegać. Ty się nie zmienisz, zmieni się TYLKO Twoje ciało. Gdyby Twój mąż/partner miał jakąś bliznę na brzuchu kochałabyś go nadal tak samo??? I myślisz że by mu ta blizna przeszkadzała? Ja jestem wręcz pewna że ani Tobie ani Jemu ta blizna by nie przeszkadzała. My kobiety czasem nie powinnyśmy się aż tak bardzo wszystkim przejmować. Wszystkie jesteśmy piękne i na naszą urodę nie ma wpływu kilka rozstępów czy cellulit bo jak kobieta ma to "coś" w swoim wnętrzu to jest przepiękna także z zewnątrz. Pozdrawiam Cię cieplutko.
ps. mimo rozstępów UWIERZ W SIEBIE! :-)
 
mi sie wydaje z tego nie usuniesz ale mozna zawsze jakos zrobic zeby byly mnie widoczne.bardzo dobre sa kremy firmy PHARMACERIS sa to kremy dla kobiet w ciazy i po ciazy wlasnie w sprawie rozstepow!
naprawde polecam
 
rudzia - na rozstępy nie ma chyba skutecznej metody. Mnie też w drugiej ciąży zrobiły się rozstępy. Nie są bardzo duże ale jednak widoczne. W ciąży smarowałam się różnymi kremami, oliwkami... czym tylko mogłam. Niestety nic nie uchroniło mnie przed rozstępami. Po ciąży zaczęłam stosować kremy na rozstępy m.in. : Dax Cosmetics Ideal Body, Ziaja Krem przeciw rozstępom, jakiś krem z Avonu (zapomniałam nazwy), krem z Gerber-a przeciwko rozstępom.... Rozstępy zostały, nie pozbyłam się ich, na początku myślałam że kremy działają, że rozstępy stają się mniej widoczne. Jednak okazuje się że chyba sobie to wmawiałam. Mój mąż powiedział że jego zdaniem mam rozstępy takie jakie miałam. Potem zapytał się mnie dlaczego z takim uporem z nimi walczę skoro i tak nie widać jakichś w miarę dobrych efektów. Popłakałam się i powiedziałam że te głupie rozstępy stały się moim największym kompleksem. Wtedy mój mąż przytulił mnie i powiedział, że dla niego nie liczy się to ile mam rozstępów tylko jakie mam wnętrze. On "nie widzi" tych rozstępów. Kocha mnie mimo wszystko, nadal mu się podobam tak jak dawniej... i mimo że mnie się nie podobają powoli zaczynam się do nich przyzwyczajać. Ty też powinnaś nie myśleć o tym ile masz rozstępów i jak one wyglądają. Twój mąż/partner też pewnie nie będzie ich dostrzegać. Ty się nie zmienisz, zmieni się TYLKO Twoje ciało. Gdyby Twój mąż/partner miał jakąś bliznę na brzuchu kochałabyś go nadal tak samo??? I myślisz że by mu ta blizna przeszkadzała? Ja jestem wręcz pewna że ani Tobie ani Jemu ta blizna by nie przeszkadzała. My kobiety czasem nie powinnyśmy się aż tak bardzo wszystkim przejmować. Wszystkie jesteśmy piękne i na naszą urodę nie ma wpływu kilka rozstępów czy cellulit bo jak kobieta ma to "coś" w swoim wnętrzu to jest przepiękna także z zewnątrz. Pozdrawiam Cię cieplutko.
ps. mimo rozstępów UWIERZ W SIEBIE! :-)

wlasnie to mnie chyba najbardziej irytuje kiedy moj T mowi ze zwariowalam bo on "TAM" nic nie widzi... za to ja je widze nawet jak na nie nie patrze... :( zaskoczylo mnie to bo pokazaly sie z dania na dzien a w pierwszej ciazy wogole ich nie mialam myslalam ze mi sie upiecze... :( ale widac malo mozna zrobic zeby sie ich wogole pozbyc... dziekuje Ci bardzo z czasem napewno jakos sie do tego przyzwyczaje... poprostu teraz jestem przerazona :(
 
Nie byłabym taką pesymistką, rozstępom można zapobiegać a nawet trzeba) a jeśli się już pojawią to dobrze jest zmniejszyć ich nieestetyczny wygląd. Ja w czasie ciąży masowałam bardzo delikatnie brzuch i troszkę go podszczypywałam( lekarka mi to poradziłą0. Natomiast kiedy tylko mogłam zaczęłam wcierać ten krem MUSTELA 9 miesięcy Krem na rozstępy intensywnie działający - Apteka internetowa e-lek.pl drobne rozstępy stały sie prawie niewidoczne
 
Nie byłabym taką pesymistką, rozstępom można zapobiegać a nawet trzeba) a jeśli się już pojawią to dobrze jest zmniejszyć ich nieestetyczny wygląd. Ja w czasie ciąży masowałam bardzo delikatnie brzuch i troszkę go podszczypywałam( lekarka mi to poradziłą0. Natomiast kiedy tylko mogłam zaczęłam wcierać ten krem MUSTELA 9 miesięcy Krem na rozstępy intensywnie działający - Apteka internetowa e-lek.pl drobne rozstępy stały sie prawie niewidoczne
a smarowalas tym kremem jeszcze w ciazy czy juz po???
tutaj raczej tego nie dostane wiec beda musieli mi przyslac z PL jesli dziala jak piszesz...
 
Profilaktycznie lepiej stosować coś niż później mieć wyrzuty że zaniedbało się ciał. Każda musi przetestować wybrany kosmetyk na sobie. Ja w ciemno wybrałam Perfecta Mama, aż tak bardzo sie nie boje roztępów ale wole dmuchać na zimne. Jestem osobą bardzo szczupła i mam roztępy na pośladkach. Czy to że jestem chuda może jakos wpłynąć na powstawanie roztępów? Geny raczej nie mają tu znaczenia bo moja mama urodziła bliźniaki także w jej przypadku roztępy to normalne.
 
ja uzywam elancyl jest drogi bo 100 za butelke ale rewelacyjny, nawet powstale juz , swieze rozstepy wybielily mi sie i splycily w okolo 3 tyg regularnego stosowania
 
reklama
Witam.Ja polecam kres firmy PHARMACERIS.Sa to kremy dla kobiet w ciąży oraz karmiących.Oczywiście na rozstępy.Koszt takiego kremu to od 25zł do 35zł .Jest naprawde wydajny,pojemnosc 150ml. Jest hypoalergiczny.Bardzo ładnie pachnie i super sie wchłania.Bardzo polecam.Ja jestem z niego bardzo zadowolona.Mozna kupic tylko w aptece.
Pozdrawiam
 
Do góry