reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nowa praca na urlopie wychowawczym

Dołączył(a)
18 Marzec 2011
Postów
5
Chciałam poruszyć kwestię zatrudnienia na urlopie wychowawczym. Jestem na urlopie wychowawczym i mam możliwość podjęcia nowej pracy u innego pracodawcy na pełny etat. Czytałam coś na ten temat, ale nie rozumiem czegoś. Teoretycznie jest taka możliwość, ale jest dodatkowo warunek, że nie może to kolidować ze sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem. Muszę powiadomić firmę, że podjęłam dodatkową pracę? Ale czy podawać wszystkie dane , co, gdzie i na jaki wymiar? Jeżeli firma uzna że nie sprawuje osobistej opieki nad dzieckiem i wezwie mnie do pracy to czego mogę się spodziewać, czy dostanę wypowiedzenie i na jakich warunkach? Czy kwalifikuje się to do zwolnienia dyscyplinarnego? Jest to zagmatwane troszeczkę.... czy firma będzie chciała rozwiązać ze mną umowę o pracę i będzie to wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy? Czy firma może mnie zmusić do powrotu do pracy będąc na urlopie wychowawczym? Nie chce rozwiązać z nimi umowy, a domyślam się, że rezygnując w wychowawczego firma może mnie zwolnić.
 
reklama
Jestem na urlopie wychowawczym i mam możliwość podjęcia nowej pracy u innego pracodawcy na pełny etat. Czytałam coś na ten temat, ale nie rozumiem czegoś. Teoretycznie jest taka możliwość, ale jest dodatkowo warunek, że nie może to kolidować ze sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem.
Tak dokładnie jest.

Muszę powiadomić firmę, że podjęłam dodatkową pracę?
Tak, bo zmienia się Pani tytuł ubezpieczenia.

Ale czy podawać wszystkie dane , co, gdzie i na jaki wymiar?
Takiego obowiązku nie ma.

Jeżeli firma uzna że nie sprawuje osobistej opieki nad dzieckiem i wezwie mnie do pracy to czego mogę się spodziewać, czy dostanę wypowiedzenie i na jakich warunkach?
Może Pani zostać odwołana z urlopu dając Pani 3 dni na stawienie się w pracy.

Czy kwalifikuje się to do zwolnienia dyscyplinarnego?
Nie. Chyba, że nie stawi się Pani w pracy na wezwanie.

Jest to zagmatwane troszeczkę.... czy firma będzie chciała rozwiązać ze mną umowę o pracę i będzie to wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy?
Tego pytania nie rozumiem.

Czy firma może mnie zmusić do powrotu do pracy będąc na urlopie wychowawczym?
Chyba chodziło Pani o sytuację, kiedy to Pani jest na urlopie a nie firma?
Jesli tak, pracodawca nie może żądać od pracownika przerwania urlopu.
 
Jeżeli stawię się w ciągu 3 dni do pracy na wezwanie, to czego mogę się spodziewać? Wiem, że firma jest w nie najlepszej sytuacji, zwalniają ludzi, redukują koszty....i chyba będzie im to nie na rękę, że będą koszty ponosić związane z moim zatrudnieniem, a tak będąc na wychowawczym nic ich to nie kosztuje i jest to dla nich wygodne. Czy firma ma obowiązek wystawić takie wezwanie stawienia się do pracy???
W pytaniu „czy firma będzie chciała rozwiązać ze mną umowę o pracę i będzie to wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy?” chodzi mi o to, że wiedząc, że i tak chcą mnie zwolnić to dla firmy raczej nie jest to dobrym rozwiązaniem takie wezwanie, ale mogą tak zrobić? Tzn. rozwiązać umowę z winy pracodawcy??
A w pytaniu „Czy firma może mnie zmusić do powrotu do pracy będąc na urlopie wychowawczym? „ chodzi mi o to, jaki sens ma wezwanie do pracy będąc na wychowawczym, skoro i tak nie ma dla mnie miejsca w pracy i raczej zwolnią a urlopu przerwać przecież nie mogą...?
Nie wiem czego można po prostu spodziewać się po wezwaniu do pracy?
 
Jeżeli stawię się w ciągu 3 dni do pracy na wezwanie, to czego mogę się spodziewać?
Rozwiązania stosunku pracy z Pani winy (porzucenie pracy). A ponieważ porzucenie pracy jest ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych, rozwiązanie stosunku pracy jest natychmiastowe (bez wypowiedzenia). Czyli potocznie mówią dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Wiem, że firma jest w nie najlepszej sytuacji, zwalniają ludzi, redukują koszty....i chyba będzie im to nie na rękę, że będą koszty ponosić związane z moim zatrudnieniem, a tak będąc na wychowawczym nic ich to nie kosztuje i jest to dla nich wygodne. Czy firma ma obowiązek wystawić takie wezwanie stawienia się do pracy???
Nie ma takiego obowiązku. Niemniej moze to być łatwy pretekst do pozbycia się pracownika.

W pytaniu „czy firma będzie chciała rozwiązać ze mną umowę o pracę i będzie to wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy?” chodzi mi o to, że wiedząc, że i tak chcą mnie zwolnić to dla firmy raczej nie jest to dobrym rozwiązaniem takie wezwanie, ale mogą tak zrobić? Tzn. rozwiązać umowę z winy pracodawcy??
Przykro mi, ale dalej nie wiem o co Pani pyta.

A w pytaniu „Czy firma może mnie zmusić do powrotu do pracy będąc na urlopie wychowawczym? „ chodzi mi o to, jaki sens ma wezwanie do pracy będąc na wychowawczym, skoro i tak nie ma dla mnie miejsca w pracy i raczej zwolnią a urlopu przerwać przecież nie mogą...?
To już zalezy od sytuacji pracodawcy, Być moze pracodawca liczy, że jak Panią wezwie to Pani przecież nie rozdwoi się i nie utrzyma obu etatów i sama odejdzie?

Nie wiem czego można po prostu spodziewać się po wezwaniu do pracy?
Tego samego czego mogłaby się Pani spodziewać nie będąc na urlopie.
 
Zadałam wcześniej pytanie ” jeżeli stawię się do pracy w ciągu 3 dni na wezwanie” to jak może postąpić firma? Może rozwiązać wtedy ze mną umowę bez wypowiedzenia z mojej winy?
Chodzi mi o to, że wiedząc że i tak chcą mnie zwolnić jaki sens ma wezwanie skoro nie chcą ponosić kosztów zatrudnienia związanych ze mną? Czy mogą mnie zmusić wtedy żebym to ja rozwiązała z nimi umowę o pracę??
 
Jeśli chodzi o powiadomienie firmy, w której jestem na wychowawczym, o tym, że podjęłam nową pracę to jaki jest termin zawiadomienia?
 
Zadałam wcześniej pytanie ” jeżeli stawię się do pracy w ciągu 3 dni na wezwanie” to jak może postąpić firma? Może rozwiązać wtedy ze mną umowę bez wypowiedzenia z mojej winy?
Tak.

Chodzi mi o to, że wiedząc że i tak chcą mnie zwolnić jaki sens ma wezwanie skoro nie chcą ponosić kosztów zatrudnienia związanych ze mną?
Może taki, że liczą, że albo się Pani nie stawi i pozbędą się łatwo pracownika, albo sama Pani złoży wypowiedzenie, bo powrót do pracy (stawienie się) będzie niemożliwe skoro pracuje Pani gdzieś indziej?

Czy mogą mnie zmusić wtedy żebym to ja rozwiązała z nimi umowę o pracę??
Nie.
 
reklama
Do góry