reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urkop macierzyński dodatkowy, urlop wypoczynkowy a umowa o dzieło

S

Silmiriel

Gość
Witam serdecznie.
Jestem w tej chwili na dodatkowym urlopie macierzyńskim, od 10czerwca będę na urlopie wypoczynkowym, a potem na wychowawczym, bez prawa do zasiłku. Mam możliwość podjęcia pracy na podstawie umowy o dzieło, która nie koliduje z opieką nad dzieckiem. Czy mogę ją podjąć już teraz, dopiero na urlopie wypoczynkowym, czy dopiero na wychowawczym? Wiem, że jest to umowa, przy której nie odprowadza się składek, czy zatem mam obowiązek informować któregoś z pracodawców o drugiej umowie? W stałej pracy mam umowę o pracę na czas nieokreślony.
Dzieękuję serdecznie za odpowiedź
 
reklama
Jestem w tej chwili na dodatkowym urlopie macierzyńskim, od 10czerwca będę na urlopie wypoczynkowym, a potem na wychowawczym, bez prawa do zasiłku. Mam możliwość podjęcia pracy na podstawie umowy o dzieło, która nie koliduje z opieką nad dzieckiem. Czy mogę ją podjąć już teraz, dopiero na urlopie wypoczynkowym, czy dopiero na wychowawczym?
Może Pani podpisać umowę o dzieło zarówno na wypoczynkowym jak i wychowawczym. proszę jednak pamiętaćl, ze taka aktywność nie mozę uniemożliwiać sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

Wiem, że jest to umowa, przy której nie odprowadza się składek, czy zatem mam obowiązek informować któregoś z pracodawców o drugiej umowie?
Nie.


 
Do góry