reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy

Beata87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Grudzień 2010
Postów
356
Witam serdecznie
mam pytanie
od 31.03.11 przebywam na urlopie macierzyńskim który kończy się 31.08.11(w tym dwa tyg które się należą)od 01.09-28.09 będę na urlopie wypoczynkowym i tu zaczyna się moje pytanie ponieważ mam starszą córke która ma 3 lata i na nią nie wykorzystałam ani urlopu macierzyńskiego ani wychowawczego gdyż nie pracowałam zaczęłam, dopiero jak miała 10 m-cy , w takim razie
1,czy mogę wziąć urlop wychowawczy na starsze dziecko od 29.09.2011 do 15.05.2012(16 maja kończy 4 latka)a potem od 16.05.2012 na drugą młodszą córkę??
1.wiem że przysługuje mi zasiłek 400 zł czy będzie on płatny przez rok na starszą córkę a potem od nowa dwa lata na młodszą??
 
reklama
od 31.03.11 przebywam na urlopie macierzyńskim który kończy się 31.08.11(w tym dwa tyg które się należą)od 01.09-28.09 będę na urlopie wypoczynkowym i tu zaczyna się moje pytanie ponieważ mam starszą córke która ma 3 lata i na nią nie wykorzystałam ani urlopu macierzyńskiego ani wychowawczego gdyż nie pracowałam zaczęłam, dopiero jak miała 10 m-cy , w takim razie
1,czy mogę wziąć urlop wychowawczy na starsze dziecko od 29.09.2011 do 15.05.2012(16 maja kończy 4 latka)a potem od 16.05.2012 na drugą młodszą córkę??
Tak.
1.wiem że przysługuje mi zasiłek 400 zł czy będzie on płatny przez rok na starszą córkę a potem od nowa dwa lata na młodszą??
Rozumiem, ze pobiera Paniz asiłek rodzinny lub sprawdziął Pani, że zasiłek taki będzie się Pani nalezał, tak?
 
Tak sprawdziłam i będzie nam przysługiwał(moje dochody będą traktowane jako utracone) i zastanawiam się czy bedzie on płatny ptrzez rok na starszą córke i potem od nowa przez dwa lata na młodszą
 
Tak sprawdziłam i będzie nam przysługiwał(moje dochody będą traktowane jako utracone) i zastanawiam się czy bedzie on płatny ptrzez rok na starszą córke i potem od nowa przez dwa lata na młodszą

W mojej ocenie tak własnie powinno być, bo to dwa różne urlopy. Niemniej trzeba się liczyć z inną interpretacją MOPS i nalezy wtedy złożyć odwołanie.
 
Do góry