reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Forum - sprawy techniczne (propozycje zmian, problemy z działaniem)

katjusza77

szczęśliwa mama :-)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2010
Postów
3 307
Miasto
Kraków
Sierpnióweczki, może żeby nam nie uciekały na głównym wątku różne przydatne i ciekawe informacje stwórzmy do nich osobny wątek. Umówmy się, że nie będziemy komentowały postów na nim, żeby nam się nie zaśmiecił.

Rozpoczynam od instrukcji wklejania suwaczka:

1. wejdź na stronkę Suwaczki na wszystkie okazje! - suwaczki.com
2. wybierz: termin porodu i ciąża
3. zaznacz suwaczek i kliknij na czerwoną strzałkę
4. zaznacz wskazówkę i kliknij na "dalej - krok trzeci..."
5. w typie 1 lub 2 (do wyboru) wybierz datę i kliknij na "stwórz suwaczek"
6. zaznacz i skopiuj BBCode

7. zaloguj się na forum BabyBoom i wejdź na "Twoje wiadomości" (znajdziesz je na zielonym pasku na samej górze stronki)
8. po lewej stronie w ramce "moje ustawienia" wybierz "edytuj sygnaturę"
9. wklej w okienko kod suwaczka i kliknij "zapisz sygnaturę"

i gotowe, będzie się automatycznie wyświetlać i uaktualniać
:-)
 
reklama
witajcie, moja propozycja jest taka aby polaczyc watek wizyty u lekarza i nasze usg w 1 watek. zazwyczaj wizyta u lekarza konczy sie usg,a pojscie na usg to przeciez wizyta u lekarza ;)
 
ja nie wiem czy to dobry pomysl, ale moze niech sie wypowiedza inne forumowiczki, mysle ze akurat te 2 tematy dobrze ze sa osobne, bardzo duzo mamy tych zdjec z usg, i mozemy sobie tam pogadac o tym usg i porownywac itd. a lekarz to lekarz, jezeli sie konczy wizyta usg to ok, dajemy usg, ja np. mam tak ze moje wizyty na 100%nie koncza sie usg, poniewaz tak to w uk jest, no nie wiem dziewczyny, decydujcie :)
 
Ja tam też jestem za tym żeby te wątki zostały osobno. Tak jak pisze Kruszki wizyty nie zawsze kończą się usg (tak jak moja wczoraj), albo nie dostajemy zdjęć. A na wątku usg można pooglądać, porównać, pogadać o pomiarach itd.
 
To napisze co ja zauważyłam:

1. Często widzę, że zdarza się post pod postem tej samej osoby. Jeżeli chcemy coś dodać do napisanej wcześniej wiadomości należy użyć przycisku EDYTUJ a nie pisać kolejnego posta pod swoim wcześniejszym. Ogólnie od dawna panuje ta zasada na forum BB.

2. Można by wcześniej wspólnie konsultować/ustalać założenie nowego wątku z pozostałymi użytkowniczkami forum (aby nie zaśmiecać) i nie doprowadzać do niepotrzebnych niesnasek, jak to miało miejsce kilkakrotnie u nas :sorry:.

W związku z powyższym można by jakiś skrótowy regulamin ustalić, można podpatrzeć i wzorować się na innych działach, gdzie mają spisane podstawowe zasady.
 
No to przedstawię moje sugestie ;) Nie wiem tylko czy to będzie wykonalne, ale napiszę ;)

propnuję połączyć wątki:

I. Nasze przeczucia co do płci + czy już wiemy czego się spodziewamy
i nazwać temat "płeć naszych maleństw"

II. Mamusie nie mężatki + zaświadczenie do pracy w jeden wątek o nazwie "pomoc prawna" i tam będziemy dyskutować i doradzać sobie odnośnie wszelkich zasiłków, zaświadczeń, rozliczeń itp. itd.

III. wklęsłe sutki proponowałabym zamienić na temat "karmienie piersią/butelką", bo taki temat będzie potrzebny już niedługo

IV. Pięlęgnacja ciała + Ładna mama jako Ładna mama by uważam wystarczyło ;)

Co do wątku usg i wizyt to nie przeszkadza mi aby połączyć, bo i w tym i w tym się w praktyce prawie to samo opisuje.


A ponadto proponuję, aby jeśli ktoś będzie miał pomysł na wątek to najpierw zaproponował to na ogólnym. Tam kto będzie chciał się wypowie i razem ocenimy czy wątek będzie "używany" czy jest to temat na kilka postów, które można podjać na ogólnym.
 
tak tak, regulamin trzeba sklecić, są ogólne zasady pisania na forach, myślę że nie ma sensu pisać jakiegoś wielce rozbudowanego regulaminu którego nikomu nie będzie się chciało czytać, wystarczy zebrać podstawowe zasady takie jak:
- przy pierwszym wejściu na forum PRZECZYTAJ REGULAMIN :p
- zanim zaczniesz pisać, przedstaw się w odpowiednim dziale
- zanim założysz temat - poszukaj czy nie ma już podobnego, jeśli jest - to poszukaj w nim odpowiedzi, a jeśli jej nie znajdziesz, dopisz pytanie w tym temacie
- nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj
- zakładając nowy temat, nadaj mu taki tytuł, by krótko ale precyzyjnie odzwierciedlał jego treść
- pisz na temat, nie odbiegaj od tematu wątku (u nas to będzie trudne, myślę że można przymknąć na to oko ;)
- nie używaj wulgaryzmów - tego chyba nie trzeba nam pisać ;)
coś jeszcze?
 
No to przedstawię moje sugestie ;) Nie wiem tylko czy to będzie wykonalne, ale napiszę ;)

propnuję połączyć wątki:

I. Nasze przeczucia co do płci + czy już wiemy czego się spodziewamy
i nazwać temat "płeć naszych maleństw

II. Mamusie nie mężatki + zaświadczenie do pracy w jeden wątek o nazwie "pomoc prawna" i tam będziemy dyskutować i doradzać sobie odnośnie wszelkich zasiłków, zaświadczeń, rozliczeń itp. itd.

III. wklęsłe sutki proponowałabym zamienić na temat "karmienie piersią/butelką", bo taki temat będzie potrzebny już niedługo

IV. Pięlęgnacja ciała + Ładna mama jako Ładna mama by uważam wystarczyło ;)

Co do wątku usg i wizyt to nie przeszkadza mi aby połączyć, bo i w tym i w tym się w praktyce prawie to samo opisuje.


A ponadto proponuję, aby jeśli ktoś będzie miał pomysł na wątek to najpierw zaproponował to na ogólnym. Tam kto będzie chciał się wypowie i razem ocenimy czy wątek będzie "używany" czy jest to temat na kilka postów, które można podjać na ogólnym.

1.bardzo dobry pomysl
2.bardzo dobry pomysl
3.bardzo dobry pomysl
4.bardzo dobry pomysl
co do lekarza i usg to podtrzymuje zeby nie laczyc poniewaz zrobi sie potezny balagan bo nie bedzie mozna nadazyc
 
reklama
co do sugestii Black Opal - super :) w większości się zgadzam, poza pielęgnacją ciała - jeden temat dotyczy pielęgnacji ciała w ciąży (rozstępy, cyce itp) a drugi - fryzur, makijażów, ubiorów i innych rzeczy związanych bardziej ze stylizacją niż ciążą ;) więc może niech zostaną? tylko zmienimy im tytuły na trochę bardziej precyzyjne

przyznam wam szczerze że o tych dwóch tematach "pielęgnacyjnych" rozmyślałam wczoraj w łóżku o 12 w nocy :p
 
Do góry